Sasin: prezydentura konfrontacyjna wobec rządu byłaby zgubna dla Polski i Polaków
Prezydentura nastawiona konfrontacyjnie do rządu, byłaby dla Polski i Polaków czymś zdecydowanie zgubnym, biorąc pod uwagę wielkie wyzwania, jakie stoją przed naszym krajem – ocenił w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Podczas briefingu prasowego w Radziejowie Sasin podkreślił, że stojące dziś przed Polską „wielkie wyzwania” związane są m.in. z szybką modernizacją i szybkim podnoszeniem poziomu życia, a także z polityką klimatyczną Unii Europejskiej oraz ze skutkami pandemii koronawirusa, medycznymi i ekonomicznymi.
Jak mówił, „tylko zgodna współpraca i współdziałanie wszystkich ośrodków władzy dadzą pożądany przez Polaków efekt dobrego zmierzenia się z tymi wyzwaniami”.
- Prezydentura, która byłaby nastawiona konfrontacyjnie do rządu, która byłaby nastawiona na rywalizację, na przeszkadzanie sobie nawzajem, a nie na współpracę, byłaby dziś dla Polski i Polaków czymś zdecydowanie zgubnym i czymś, co w diametralny sposób utrudniłoby walkę z kryzysem – oświadczył Sasin.
Podczas spotkania z mieszkańcami Radziejowa wicepremier apelował o „ogromną mobilizację” elektoratu PiS, Zjednoczonej Prawicy i przekonywanie do pójścia na wybory prezydenckie oraz oddania głosu na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.
- Takie są dzisiaj wyliczenia niektórych specjalistów od marketingu politycznego, że być może kilka tysięcy głosów w skali Polski będzie decydowało o tym, kto zostanie prezydentem Rzeczpospolitej – argumentował Sasin. Wskazywał przy tym, że „jak uświadomimy sobie, że w Polsce jest grubo ponad trzy tysiące gmin, to może się okazać, że jeden głos w każdej gminie będzie decydował o tym, kto zostanie prezydentem”.
Wicepremier zwrócił uwagę, że nadchodzące wybory prezydenckie zdecydują, jaka będzie Polska przynajmniej przez najbliższe pięć lat, w tym przez trzy i pół roku kadencji obecnego parlamentu z większością rządową PiS i Zjednoczonej Prawicy. Podkreślił jednocześnie, że reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy będzie gwarancją na kontynuowanie współpracy przy wdrażaniu projektów służących dalszemu rozwojowi Polski i podnoszeniu poziomu życia Polaków.
- Żebyśmy rzeczywiście mogli iść dalej w tym kierunku potrzebne jest zwycięstwo prezydenta Dudy, który z jednej strony będzie gwarantem tego, że to, co udało się osiągnąć, udało się wprowadzić w życie, zostanie zachowane i nie zostanie zmienione, a po drugie będzie też gwarantem dalszych działań ze strony rządu, ze strony większości parlamentarnej – oświadczył Sasin.
Zobacz także
Tanie żłobki i przedszkola, biznes, budowa lokalnych ulic. Cichowicz wylicza postulaty
2024-04-05, 19:51Targowisko, Trasa Staromostowa, bezpieczeństwo - kandydat Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców na prezydenta Torunia Maciej Cichowicz przypomniał tematy, który poruszał w kampanii wyborczej. Czytaj dalej »
„Idzie nowe w urzędzie, przedsiębiorczości i komunikacji”. Trzecia Droga kończy kampanię [aktualizacja]
2024-04-05, 19:48- Jeżeli bydgoszczanie uważają, że w mieście są potrzebne zmiany, to zachęcam do głosowania na mnie i na kandydatów Trzeciej Drogi - mówiła dziś Joanna Czerska-Thomas, kandydatka na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Filharmonia Kujawska wyruguje budynek mieszkalny? Kukucki zapowiada interwencję
2024-04-05, 19:21Krzysztof Kukucki, kandydat na prezydenta Włocławka z Lewicy, zakończył swoją kampanię wyborczą. W trakcie konferencji podsumowującej zapowiedział, że po ewentualnym zwycięstwie zablokuje budowę Filharmonii Kujawskiej na parceli… Czytaj dalej »
Program napisali razem z mieszkańcami. Mól obiecuje realizację „Piątki dla Torunia”
2024-04-05, 18:44- Przedstawiliśmy realny program, który jest w zasięgu ręki - mówili, podsumowując kampanię wyborczą, działacze Prawa i Sprawiedliwości, kandydujący do Rady Miasta Torunia i sejmiku województwa. Czytaj dalej »
Sprostowania nie będzie. Zażalenie Łukasza Schreibera na decyzję sądu oddalone
2024-04-05, 18:38Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, domagał się sprostowania od obecnego prezydenta - Rafała Bruskiego. Chodziło o kwotę, jaką Miasto musiałoby zapłacić za wprowadzenie na pół roku darmowej … Czytaj dalej »
Maciak apeluje do włocławian przed wyborami: Nie ulegajcie gigantomanii plakatów
2024-04-05, 17:09- To była cudaczna kampania wyborcza, pełna dziwnych obietnic - mówił na konferencji prasowej Maciej Maciak - bezpartyjny kandydat na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Schreiber: Bydgoszczanie mają wybór – kolejne pięć lat „niedasizmu” albo ambitne miasto
2024-04-05, 16:22Bydgoska Prawica i jej kandydat na prezydenta Bydgoszczy Łukasz Schreiber podsumowali kampanię na bydgoskim Starym Rynku. Poseł PiS dziękował wszystkim za kampanijne spotkania. Czytaj dalej »
Stawia na równy rozwój całego Grudziądza. Prezydent Glamowski podsumowuje kampanię
2024-04-05, 14:48- Nasza kampania była merytoryczna, mówiliśmy w niej o równym rozwoju całego miasta - powiedział w piątek urzędujący prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, kończąc swoją kampanię wyborczą. Czytaj dalej »
Michał Zaleski gotowy na szóstą kadencję. „W tej kampanii nie byliśmy dla siebie złośliwi”
2024-04-05, 14:00- Mam sprawność i siłę do poprowadzenia miasta przez kolejne pięć lat - powiedział Michał Zaleski, ubiegający się o szóstą kadencję na stanowisku prezydenta Torunia. Czytaj dalej »
Ewa Koman: Przyszłość jest kobietą, wybierzmy Porozumienie Samorządowe dla Inowrocławia
2024-04-05, 13:12Porozumienie Samorządowe dla Inowrocławia podsumowało kampanię wyborczą. - Miała dwa oblicza - mówili kandydaci. Czytaj dalej »