Premier w Bydgoszczy: wszystkie inwestycje są możliwe dzięki współpracy prezydenta z rządem
Wszystkie inwestycje są tutaj możliwe, jeżeli będzie kontynuacja dobrej, bezproblemowej współpracy prezydenta z rządem - powiedział w poniedziałek na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki.
Na ostatniej prostej kampanii wyborczej potrzebna jest mobilizacja dla wygranej prezydenta Andrzeja Dudy - przekonywał premier Mateusz Morawiecki.
Podczas spotkania z wyborcami na Rynku w Starym Fordonie szef rządu powiedział, że aby zwyciężyć, „potrzebujemy mobilizacji, aktywności w każdej godzinie tych ostatnich kliku dni, żeby prezydent Duda zwyciężył jak najszybciej”. - Żebyśmy dalej mogli reformować Polskę, żebyśmy to mogli robić w zgodzie, razem z panem prezydentem - podkreślił.
- Pierwsza tura, pierwsza tura - skandowali zgromadzeni.
- Do tego potrzebny jest wasz ogromny wysiłek, o który bardzo proszę - powiedział Morawiecki. Zaznaczył, że strategią opozycji była „ulica i zagranica i wsparcie mediów, które są po jej stronie”. - A my możemy tylko wyciągnąć rękę do drugiego człowieka. Możemy rozmawiać, dyskutować, przekonywać - mówił premier.
- To wielka nadzieja, że Polska nie zmarnuje swojej szansy, tej szansy na rozwój i tej szansy, którą widzą najlepsze instytucje finansowe i analityczne z całego świata jak Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, jak sama Komisja Europejska, która mówi, że Polska ma szansę najszybciej wyjść z kryzysu - powiedział szef rząd.
- Ma szansę, ale tylko wtedy, kiedy będzie zgoda, szybka, i dobra współpraca z prezydentem Andrzejem Dudą - podkreślił.
Morawiecki podkreślał na spotkaniu, że wszystkie inwestycje są możliwe, jeżeli będzie kontynuacja dobrej, bezproblemowej współpracy rządu z prezydentem. - A nie współpracy, której by nie było, bo przecież właśnie konkurent pana prezydenta to właśnie wiceprzewodniczący tej samej Platformy Obywatelskiej, dziecko marketingu politycznego Donalda Tuska, pan Rafał Trzaskowski, to on mówił parę dni temu, że nie był posłem cztery lata temu, nie pamiętał nawet, że był posłem. Potem mówił, że nie głosował przeciw obniżce wieku emerytalnego, a głosował, czyli kłamał. Rafał nie kłam! - apelował premier.
Szef rządu podkreślał też, że Platforma Obywatelska, żeby poradzić sobie z poprzednim kryzysem, który - jak mówił - był dużo łatwiejszy niż ten związany z koronawirusem podwyższała podatki, zabrała OFE, wprowadzała umowy śmieciowe. - I na koniec jeszcze była oferta - wyjedźcie z kraju. Weź kredyt, zmień pracę - to była polityka pana Rafała Trzaskowskiego, pana Donalda Tuska, pana Grzegorza Schetyny, pana Borysa Budki - podkreślił Morawiecki.
Według niego, polityka prezydenta Andrzeja Dudy jest dokładnie odwrotna. - Obniżać podatki, polityka społeczna jak najszersza dla ludzi i inwestycje lokalne - wymienił premier.
Mateusz Morawiecki gościł też w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie poinformował o przeznaczeniu z budżetu państwa blisko 300 mln zł na zbudowanie nowego kampusu uczelni. Jak dodał umowa dotycząca wieloletniego planu budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zostanie podpisana jeszcze w poniedziałek.
Zobacz także
We Włocławku druga tura wyborów i starcie Kukuckiego (Lewica) z Wojtkowskim (KO)
2024-04-08, 06:02Lewica ze słabym wynikiem w wyborach samorządowych w kraju, tymczasem we Włocławku walka o fotel prezydenta rozgrywa się pomiędzy urzędującym Markiem Wojtkowskim z Koalicji Obywatelskiej, a Krzysztofem Kukuckim z Nowej Lewicy, obecnie… Czytaj dalej »
Inowrocław: Sztab Ewy Koman w bojowym nastroju. Wojciech Piniewski mówił o frekwencji
2024-04-08, 00:13Kandydatka na prezydenta Inowrocławia Ewa Koman (Porozumienie Samorządowe dla Inowrocławia) spodziewa się drugiej tury. Z kolei Wojciech Piniewski (Koalicja Obywatelska) stwierdził, że frekwencja nie jest zadowalająca. Czytaj dalej »
Grudziądz: Wszystko wskazuje na to, że prezydentem pozostanie Maciej Glamowski
2024-04-07, 23:54Z nieoficjalnych wyników z ponad połowy komisji w Grudziądzu, w pierwszej turze zwycięża obecny prezydent Maciej Glamowski. Czytaj dalej »
Toruń: Michał Zaleski liczy, że drugiej tury nie będzie, KO cieszy się z wygranej w regionie
2024-04-07, 23:18Poprzednie wybory wygrał w pierwszej turze, ubiega się o szóstą kadencję. Podczas wieczoru wyborczego w sztabie Michała Zaleskiego wybuchały okrzyki radości. Podobne nastroje panowały w sztabach Koalicji Obywatelskiej i PiS-u. Czytaj dalej »
Włocławek: Marek Wojtkowski rozczarowany decyzją kontrkandydata. PiS zadowolone z wyników
2024-04-07, 22:58W skali kraju wynik Lewicy nie jest rewelacyjny, ale wydaje się, że we Włocławku kandydat właśnie tego ugrupowania ma szansę na podjęcie rywalizacji z urzędującym prezydentem, Markiem Wojtkowskim. O fotel w Urzędzie Miasta walczy… Czytaj dalej »
Bydgoszcz: Radość w sztabach Koalicji Obywatelskiej i Bydgoskiej Prawicy [zdjęcia, relacje]
2024-04-07, 22:22Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w niedzielę wieczorem w sztabie Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy. Gdy pojawiły się pierwsze szacunkowe wyniki, były brawa i okrzyki radości. Dobre nastroje panowały także w sztabie Bydgoskiej… Czytaj dalej »
Wybory do sejmików: w Kujawsko-Pomorskiem wygrywa KO, w całym kraju - PiS
2024-04-07, 21:13O godz. 21.00 w niedzielę zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych. Od godz. 7.00 wybierano blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich i prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Czytaj dalej »
PKW: frekwencja w wyborach samorządowych do godz. 17:00 wyniosła 39,43 procent
2024-04-07, 19:11Państwowa Komisja Wyborcza przekazała dane dotyczące frekwencji w wyborach samorządowych do godz. 17:00. Jest niższa, niż w analogicznym czasie w poprzednich wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
W szpitalach także można zagłosować! Komisja sama dowozi urnę do wyborców
2024-04-07, 19:07Choroba i pobyt w szpitalu nie muszą wykluczać z głosowania. Komisje wyborcze funkcjonują także w lecznicach. Czytaj dalej »
Głosowanie w regionie bez incydentów. „Zainteresowanie w październiku było większe”
2024-04-07, 16:12Wybory w regionie odbywają się spokojnie i bez zakłóceń. - To jest obywatelska powinność. Nie chcę mieć potem pretensji do siebie, że rządzi nie ten, który bym chciał, by rządził - mówią głosujący. Czytaj dalej »