Premier w Bydgoszczy: wszystkie inwestycje są możliwe dzięki współpracy prezydenta z rządem
Wszystkie inwestycje są tutaj możliwe, jeżeli będzie kontynuacja dobrej, bezproblemowej współpracy prezydenta z rządem - powiedział w poniedziałek na spotkaniu z mieszkańcami Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki.
Na ostatniej prostej kampanii wyborczej potrzebna jest mobilizacja dla wygranej prezydenta Andrzeja Dudy - przekonywał premier Mateusz Morawiecki.
Podczas spotkania z wyborcami na Rynku w Starym Fordonie szef rządu powiedział, że aby zwyciężyć, „potrzebujemy mobilizacji, aktywności w każdej godzinie tych ostatnich kliku dni, żeby prezydent Duda zwyciężył jak najszybciej”. - Żebyśmy dalej mogli reformować Polskę, żebyśmy to mogli robić w zgodzie, razem z panem prezydentem - podkreślił.
- Pierwsza tura, pierwsza tura - skandowali zgromadzeni.
- Do tego potrzebny jest wasz ogromny wysiłek, o który bardzo proszę - powiedział Morawiecki. Zaznaczył, że strategią opozycji była „ulica i zagranica i wsparcie mediów, które są po jej stronie”. - A my możemy tylko wyciągnąć rękę do drugiego człowieka. Możemy rozmawiać, dyskutować, przekonywać - mówił premier.
- To wielka nadzieja, że Polska nie zmarnuje swojej szansy, tej szansy na rozwój i tej szansy, którą widzą najlepsze instytucje finansowe i analityczne z całego świata jak Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, jak sama Komisja Europejska, która mówi, że Polska ma szansę najszybciej wyjść z kryzysu - powiedział szef rząd.
- Ma szansę, ale tylko wtedy, kiedy będzie zgoda, szybka, i dobra współpraca z prezydentem Andrzejem Dudą - podkreślił.
Morawiecki podkreślał na spotkaniu, że wszystkie inwestycje są możliwe, jeżeli będzie kontynuacja dobrej, bezproblemowej współpracy rządu z prezydentem. - A nie współpracy, której by nie było, bo przecież właśnie konkurent pana prezydenta to właśnie wiceprzewodniczący tej samej Platformy Obywatelskiej, dziecko marketingu politycznego Donalda Tuska, pan Rafał Trzaskowski, to on mówił parę dni temu, że nie był posłem cztery lata temu, nie pamiętał nawet, że był posłem. Potem mówił, że nie głosował przeciw obniżce wieku emerytalnego, a głosował, czyli kłamał. Rafał nie kłam! - apelował premier.
Szef rządu podkreślał też, że Platforma Obywatelska, żeby poradzić sobie z poprzednim kryzysem, który - jak mówił - był dużo łatwiejszy niż ten związany z koronawirusem podwyższała podatki, zabrała OFE, wprowadzała umowy śmieciowe. - I na koniec jeszcze była oferta - wyjedźcie z kraju. Weź kredyt, zmień pracę - to była polityka pana Rafała Trzaskowskiego, pana Donalda Tuska, pana Grzegorza Schetyny, pana Borysa Budki - podkreślił Morawiecki.
Według niego, polityka prezydenta Andrzeja Dudy jest dokładnie odwrotna. - Obniżać podatki, polityka społeczna jak najszersza dla ludzi i inwestycje lokalne - wymienił premier.
Mateusz Morawiecki gościł też w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie poinformował o przeznaczeniu z budżetu państwa blisko 300 mln zł na zbudowanie nowego kampusu uczelni. Jak dodał umowa dotycząca wieloletniego planu budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zostanie podpisana jeszcze w poniedziałek.
Zobacz także
„Jedynka” Konfederacji w Bydgoszczy: - Musimy zająć się poważnymi sprawami
2019-08-21, 08:55W okręgu bydgoskim, na liście kandydatów Konfederacji do Sejmu znana jest tylko „jedynka'. To Marcin Sypniewski. Lider bydgoskiej listy przedstawił siebie i wizję Polski, którą będzie chciał realizować jako poseł. Czytaj dalej »
Kandydat PiS chce być senatorem z prawdziwego zdarzenia
2019-08-20, 21:20Zbigniew Rasielewski - kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w okręgu nr 11 - rozpoczął kampanię wyborczą. Zastępca prezydenta Torunia podkreślał podczas konferencji prasowej, że ma bogate doświadczenie samorządowe. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: Zjednoczyliśmy się, bo chcemy, by Polacy decydowali o sobie
2019-08-20, 15:10- Obniżenie podatków, zmiany w służbie zdrowia i zmniejszenie liczby urzędników - zapowiedział Sławomir Mentzen, lider listy Konfederacji w wyborach do Sejmu, w okręgu toruńsko włocławskim. Czytaj dalej »
Roman Jasiakiewicz: Usunęli mnie z listy, dowiedziałem się z mediów
2019-08-20, 13:15Roman Jasiakiewicz twierdzi, że miał startować w wyborach do Sejmu z ramienia Koalicji Obywatelskiej i został usunięty z listy. - Nic o tym nie wiem - dziwi się poseł Paweł Olszewski. Czytaj dalej »
Brejza do Senatu, Zwiefka za niego "jedynką" do Sejmu [pełne listy KO]
2019-08-19, 17:33- Startuję do Senatu, bo trzeba walczyć o każdy mandat. To będą najważniejsze wybory po 1989 r., w 1989 r. wszystko zaczęło się od Senatu - tłumaczy poseł PO-KO Krzysztof Brejza. Czytaj dalej »
"Dobry czas dla Polski". PiS prezentuje hasło na wybory [listy do Sejmu i Senatu]
2019-08-19, 16:37'Dobry czas dla Polski' - to hasło Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zaprezentowali je dzisiaj w Bydgoszczy liderzy list PiS-u w Kujawsko-Pomorskiem: Tomasz Latos, Marzenna Drab, Ewa Kozanecka, Piotr Król… Czytaj dalej »
Marek Jopp rezygnuje z kandydowania. W reakcji na ogłoszenie lidera listy Lewicy w Toruniu
2019-08-19, 06:12Marek Jopp, toruński działacz SLD, rezygnuje ze startu w wyborach do Sejmu po ogłoszeniu lidera listy Lewicy w okręgu toruńsko-włocławskim. Został nim były prezes TVP Robert Kwiatkowski. Czytaj dalej »
Kwiatkowski w Toruniu, Gawkowski w Bydgoszczy. Liderzy list Lewicy
2019-08-18, 16:49Adrian Zandberg z Razem będzie „jedynką” w Warszawie, Włodzimierz Czarzasty z SLD w Sosnowcu, natomiast Robert Kwiatkowski otworzy listę toruńską-włocławską, a Krzysztof Gawkowski bydgoską - wynika z niedzielnej prezentacji „jedynek”… Czytaj dalej »
Dariusz Kurzawa i Paweł Szramka liderami list PSL-KP w Kujawsko-Pomorskiem
2019-08-18, 10:00Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Dariusz Kurzawa liderem listy PSL-Koalicji Polskiej w okręgu bydgoskim. Poseł Kukiz'15 Paweł Szramka otworzy listę w okręgu toruńsko-włocławskim. Poseł Eugeniusz Kłopotek i jego żona… Czytaj dalej »
Eugeniusz Kłopotek i jego żona na znak protestu rezygnują ze startu w wyborach!
2019-08-14, 19:22Listy PSL - Koalicja Polska w wyborach do Sejmu są domknięte w 98 procentach. W okręgu toruńskim sejmową listę wyborczą ludowców ma otwierać Paweł Szramka z Kukiz'15, a nie miejscowy lider PSL, Zbigniew Sosnowski. Poseł Eugeniusz… Czytaj dalej »