Rozmowa Dnia: - Zamieszanie wokół wyborów prezydenckich wreszcie się kończy
- Chaos związany z wyborami jest skutkiem politycznych kłótni, za które winę ponosi każda ze stron - uważa dr Sławomir Sadowski, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK.
Komentator zwraca jednak uwagę, że polityczny pat dobiega końca.
- Wszystkie strony tego politycznego sporu postanowiły przy okazji wyborów obejść konstytucję bokiem. Rozwiązanie było najprostsze: wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Skoro zamykamy cały naród w domach, to znaczy, że się nie uda przeprowadzić wyborów w takim kontekście. Dzisiaj, kiedy każdy oskarża każdego, najpierw niech posypie popiołem najpierw po swojej głowie, i wtedy może zrozumie, co nabroili. Natomiast dzisiaj trzeba minimalizować straty. Chyba troszeczkę wszystkie strony rzeczywiście rozumieją, że nie da się wyłącznie negować poglądów przeciwnika. Wydaje się, że sytuacja się normalizuje. (...) - mówił dr Sławomir Sadowski, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK.
Rozmowa Dnia - posłuchaj, zobacz
Zobacz także
Zybertowicz: Nieporozumienia miną, diagnoza wciąż aktualna
2014-05-22, 17:27- To była żartobliwa charakterystyka postaci - tak prof. Andrzej Zybertowicz tłumaczył Polskiemu Radiu PiK swoje publikacje na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Czytaj dalej »
Prezydencki zakład o frekwencję
2014-05-21, 14:43Bydgoszcz i Toruń powalczą o frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
Młodzież szkół średnich i gimnazjów "głosowała w wyborach" do Parlamentu Europejskiego
2014-05-19, 15:39Prawie pół miliona uczniów z gimnazjów i szkół średnich wzięło udział w młodzieżowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Organizatorem akcji „Młodzi Głosują” jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Czytaj dalej »
W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego
2014-05-19, 10:05Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej. Składy komisji obwodowych skompletowane, przedwyborcza praca wre. Przygotowanie lokali, dostarczenie dokumentów - z tym wszystkim trzeba zdążyć przed 25 maja. Czytaj dalej »
Bydgoskie posłanki PO i SLD zachęcają do udziału w wyborach
2014-05-16, 16:03'Opłaca się głosować' mówią jednym głosem Teresa Piotrowska i Anna Bańkowska. Bydgoskie posłanki Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowały w piątek wspólną konferencję prasową. Czytaj dalej »
Ewa Kopacz w Centrum Onkologii w Bydgoszczy
2014-05-15, 18:50- To ośrodek na miarę XXII wieku - mówiła o Centrum Onkologii w Bydgoszczy Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu przyjechała na Kujawy i Pomorze w związku z 20-leciem istnienia bydgoskiej placówki. Czytaj dalej »
SLD apeluje do prezydenta Bydgoszczy
2014-05-14, 16:18Sojusz Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy apeluje do prezydenta miasta Rafała Bruskiego w sprawie frekwencji wyborczej. Czytaj dalej »
Kampania pro-frekwencyjna w Toruniu
2014-05-14, 14:38Prezydent Torunia Michał Zaleski zachęca mieszkańców miasta, by oddali swoje głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czytaj dalej »
prof. Magdalena Środa popiera Kazimierę Szczukę
2014-05-13, 20:24W Regionalnej Konwencji Komitetu Europa Plus Twój Ruch w Bydgoszczy wzięli udział oprócz kandydatów z kujawsko-pomorskiego także lider partii Janusz Palikot i Ryszard Kalisz. Czytaj dalej »
Palikot, Kalisz i Szczuka w Toruniu. Incydent z członkiem Twojego Ruchu
2014-05-13, 15:54Koalicja Europa Plus - Twój Ruch, to silna drużyna - przekonywał na toruńskiej Starówce poseł Janusz Palikot. Czytaj dalej »