Zwiefka: Kidawa-Błońska to jedyny konsekwentny polityk w tej kampanii
Poseł Tadeusz Zwiefka z Koalicji Obywatelskiej zadeklarował w Rozmowie dnia Polskiego Radia PiK, że kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP będzie nadal Małgorzata Kidawa Błońska.
– Pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska była jedynym konsekwentnym politykiem, który od samego początku mówił: wybory w czasie pandemii są czymś nienormalnym, są czymś co nie powinno mieć miejsca, co naraża naszych obywateli na uszczerbek zdrowia, bądź nawet na utratę życia. To nie pozwala przeprowadzić normalnego przygotowania, w tym także kampanii wyborczej do dokonania niezwykle ważnego aktu demokratycznego jakim jest wybór głowy państwa. Była konsekwentna, nie tańczyła na linie tak jak polityce innych ugrupowań politycznych. Za to zbiera cięgi i za to mówi się jej, że traci w sondażach. chce powiedzieć bardzo jasno i wyraźnie: kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Rzeczypospolitej jest pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska – powiedział Tadeusz Zwiefka.
Posłuchaj całej Rozmowy dnia!
Zobacz także
Grzegorz Karpiński (KO) chce odwołania wojewódzkiego konserwatora zabytków
2023-09-29, 16:47Zdaniem Grzegorza Karpińskiego, kandydata na posła Koalicji Obywatelskiej, to wojewódzki konserwator zabytków ponosi odpowiedzialność za bałagan na Bulwarze Filadelfijskim. O rozważenie odwołania konserwatora wcześniej zwróciła… Czytaj dalej »
Marcin Wroński: Za czasów PO sprzedano 900 tysięcy hektarów polskich ziem
2023-09-29, 16:21Marcin Wroński, zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i kandydat do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, żąda sprostowania słów Donalda Tuska w sprawie sprzedaży polskich ziem. Jak mówi, fakty są inne, niż przedstawił… Czytaj dalej »
Janowiec Wielkopolski i inne miasta regionu ze wsparciem na ratowanie zabytków
2023-09-29, 08:16Poseł Prawa i Sprawiedliwości Ewa Kozanecka wręczyła w Pakości dotacje na renowację zabytków w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Czytaj dalej »
Za zasługi dla kultury i prawa. Mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego z odznaczeniami
2023-09-29, 07:52Prof. Mieczysław Domarecki za wkład w rozwój kultury, a sekretarz gminy Monika Piróg za zasługi dla legislacji. Mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego zostali uhonorowani ministerialnymi odznaczeniami. Wręczył je podczas uroczystej sesji… Czytaj dalej »
Konfederacja okręgu bydgoskiego: Spółki Skarbu Państwa bez reklam i bez polityki
2023-09-29, 07:00Marcin Sypniewski, kandydat do Sejmu, jedynka na liście Konfederacji w okręgu bydgoskim zapowiada, że jeden z najważniejszych projektów ustaw, które chciałby wnieść pod obrady sejmu w przyszłej kadencji dotyczy finansów i reklamy… Czytaj dalej »
Plakaty wyborcze „jedynki" PiS-u miały zostać powieszone nielegalnie. Kandydat odpowiada
2023-09-28, 18:08We Włocławku na słupach ogłoszeniowych, należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji, pojawiły się nielegalnie rozwieszone materiały wyborcze ,,jedynki' PiS-u Krzysztofa Szczuckiego. Plakaty zasłoniły inne materiały wyborcze. Krzysztof… Czytaj dalej »
Minister Schreiber o rozbudowie Centrum Onkologii: Plan tej inwestycji jest już rozpatrywany
2023-09-28, 17:03O inwestycjach w bydgoskich szpitalach mówił przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Poseł PiS ubiegający się o reelekcję poinformował m.in. o planie rozbudowy Centrum Onkologii. Czytaj dalej »
Obiecują likwidację tzw. „pułapki rentowej”. Kandydaci KO o wsparciu dla niepełnosprawnych
2023-09-28, 14:17O wsparciu dla osób niepełnosprawnych mówili w Bydgoszczy kandydaci do Sejmu z list KO: senator Andrzej Kobiak, Zbigniew Ostrowski i Włodzisław Giziński. - Chodzi przede wszystkim o zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych… Czytaj dalej »
OKW w Bydgoszczy: Dwa komitety wyborcze nie mogły zostać zarejestrowane
2023-09-28, 08:40Okręgowa Komisja Wyborcza w Bydgoszczy odmówiła rejestracji list kandydatów do Sejmu dwóm komitetom wyborczym. W obu przypadkach chodziło o tzw. zgłoszenia na oświadczenie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński: Inowrocław dostał najwięcej, więc dlaczego prezydent nie odebrał czeku?
2023-09-27, 21:40Kandydat na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości Marcin Wroński pyta, dlaczego podczas wręczenia w Urzędzie Wojewódzkim czeków w ramach Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa nie było prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Czytaj dalej »