Marek Jakubiak oburzony postawą niektórych posłów: zaczynają stroić fochy!
– Nie powinno się przerywać kadencji Sejmu, nawet jeśli nie wszystkie działania rządzących nam się podobają – powiedział Polskiemu Radiu PiK Marek Jakubiak, kandydat na prezydenta.
Polityk skrytykował postawę niektórych posłów ugrupowania Porozumienie Jarosława Gowina, którzy mogliby doprowadzić do tego, że strona rządząca utraci większość w Sejmie. Chodzi o ustawę na temat majowego głosowania korespondencyjnego, które ma wyłonić głowę państwa.
– W sytuacji takiej, kiedy Porozumienie Jarosława Gowina, w większości posłów posiada posady wiceministrów, są członkami rządu, odpowiadają za losy Polaków i Polski, w sytuacji kryzysu wyborczego oni odwracają się od większości rządzącej i mówią, że oni teraz z opozycją pójdą, to to jest po prostu świństwo polityczne. Na takie świństwo ja się nie zgadzam. Co mi po tym, że połowa tych posłów jest mi znana, niektórych darzę, czy darzyłem szacunkiem, to przecież my nie przyszliśmy do polityki po to, żeby nam było miło i żebyśmy się kochali, chodzi o to by zapewnić stabilne rządy. Nawet jeśli rządy popełniają błędy to co cztery lata są weryfikowane wyborami. Jestem oburzony za każdym razem, kiedy ludzie, którzy są dziś odpowiedzialni konstytucyjnie za losy państwa zaczynają fochy i dąsy stroić, nie godzi się tak – powiedział Marek Jakubiak.
Posłuchaj całej Rozmowy dnia!
Zobacz także
Polska 2050 i PSL przedstawiły listę „wspólnych spraw do załatwienia”
2023-03-01, 18:21Odpartyjnienie państwa, przywrócenie praworządności, powrót do tzw. kompromisu aborcyjnego i następnie referendum ws. zasad przerywania ciąży, a także podwyżki m.in. dla nauczycieli - to główne postulaty „listy wspólnych spraw”… Czytaj dalej »
Donald Tusk miał zlecić szefom regionów PO utworzenie wstępnych list
2023-02-06, 22:15Zleciłem szefom 16 regionów PO, by przystąpili do tworzenia wstępnych list wyborczych do Sejmu, nie zamykamy się na bloki wyborcze, ale nie mamy już więcej czasu - miał powiedzieć podczas trwającego w Warszawie posiedzenia klubu… Czytaj dalej »
Petr Pavel nowym prezydentem Czech. Jego przewaga była miażdżąca
2023-01-28, 18:21Pavel to emerytowany generał i były szef komitetu wojskowego NATO. W drugiej turze wyborów otrzymał ponad 58 procent głosów i tym samym pokonał byłego premiera Andreja Babiša. Czytaj dalej »
Czechy: W II turze wyborów prezydenckich zmierzą się Pavel i Babisz
2023-01-14, 20:51Były generał Petr Pavel i były premier Andrej Babisz będą rywalizować w II turze wyborów prezydenckich w Czechach. Po podliczeniu głosów z 99,99 proc. komisji wyborczych różnica między kandydatami wyniosła prawie 22 tys. głosów… Czytaj dalej »
Tomasz Mentzen chce być „jedynką” na liście Konfederacji w okręgu toruńskim
2023-01-11, 21:19Tomasz Mentzen to członek partii Nowa Nadzieja - do niedawna KORWiN, brat Sławomira Mentzena, prezesa Nowej Nadziei. Żeby zostać „jedynką” na sejmowej liście wyborczej, musi najpierw wygrać prawybory. Jaki ma program? Czytaj dalej »
Partia Konfederacja zaprasza na prawybory. Chodzi o wskazanie liderów list
2023-01-03, 08:27Konfederacja organizuje w całej Polsce prawybory, które mają wyłonić liderów list w wyborach parlamentarnych. Zagłosować może każdy. W okręgu toruńsko-włocławskim głosowanie odbędzie się 20 stycznia. Czytaj dalej »
Sondaż IBRiS: PiS wygrałoby wybory, ale opozycja mogłaby stworzyć rząd
2022-11-23, 09:09Gdyby wybory do polskiego parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 34,1 procent głosów. Tak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET. Czytaj dalej »
Prezydent podpisał ustawę wydłużającą kadencję samorządów
2022-11-22, 18:01Na mocy ustawy podpisanej we wtorek przez prezydenta Andrzeja Dudę kadencja samorządów potrwa do 30 kwietnia 2024 roku. Ustawa ma na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych. Zgodnie z wcześniejszym kalendarzem wyborczym… Czytaj dalej »
Białorusini z regionu uczcili w Bydgoszczy pamięć ofiar reżimu Łukaszenki [zdjęcia]
2022-11-12, 17:51Była białoruska flaga z wypisanymi nazwiskami, recytacja poezji i wstążki...na wagę życia. Białorusini z regionu wspominali w Bydgoszczy swoich rodaków, którzy zginęli w starciu z dyktaturą Aleksandra Łukaszenki. Okazją była… Czytaj dalej »
Nowo wybrany burmistrz Ciechocinka w środę złoży ślubowanie
2022-11-09, 12:22Jarosław Jucewicz, nowo wybrany burmistrz Ciechocinka, w środę (9 listopada) obejmie urząd. O godzinie 15:00 złoży ślubowanie przed członkami Rady Miasta. Czytaj dalej »