Posłowie Lewicy przed drukarnią w Brodnicy. Pytali o rządowe zlecenie wyborcze
Posłowie Lewicy - Joanna Scheuring-Wielgus i Krzysztof Śmiszek nie zostali wpuszczeni w poniedziałek (04.05.) na teren brodnickiego zakładu, który na zlecanie rządu miał drukować karty wyborcze. Na interwencje poselską nie zgodziło się szefostwo prywatnej firmy. Właścicieli nie przekonała też wezwana przez polityków policja.
- Za kilka dni wybory, nikt z nas nie wie, czy się odbędą i na jakich zasadach. W naszej interwencji chcieliśmy zadać kilka pytań - mówiła Joanna Scheuring - Wielgus z Lewicy.
- Informacja publiczna, dostęp do niej, jest świętym prawem obywatelskim, prawem człowieka, które gwarantowane jest nie tylko przez Ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora, ale przede wszystkim przez Ustawę Zasadniczą, czyli Konstytucję. Złamano prawo obywateli do dowiedzenia się, jak wyglądało zlecenie rządowe, ile ono kosztowało, w jakich warunkach druk kart się odbywał. Oczekujemy, że przed wyborami dowiemy się wszystkiego - mówił Krzysztof Śmiszek, poseł Lewicy.
Parlamentarzyści o zdarzeniu chcą zawiadomić marszałek Sejmu Elżbietę Witek.
27 kwietnia firma odpowiedzialna nam, że nie udziela żadnych informacji dotyczących prowadzonej działalności.
Parlamentarzyści poinformowali też o incydencie z Głogowa, gdzie na ulicy znaleziono kilkanaście kart z nazwiskami kandydatów w wyborach prezydenckich.
Zobacz także
Bruski kontra Dombrowicz- debata prezydencka w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2014-11-28, 14:29Tuż przed drugą turą wyborów prezydenta Bydgoszczy w debacie w studiu Polskiego Radia PiK zmierzyli się ubiegający się o ten urząd Rafał Bruski i Konstanty Dombrowicz. Czytaj dalej »
Przedwyborcze sondaże w Bydgoszczy
2014-11-28, 13:53Gazeta Wyborcza opublikowała sondaż wykonany przez Millward Brown. Wg sondażu Rafał Bruski otrzymał poparcie 46% wyborców, a Konstanty Dombrowicz 33%. 21% wyborców jeszcze nie wie na kogo zagłosuje. Czytaj dalej »
Rafał Bruski na ul. Długiej w Bydgoszczy
2014-11-28, 11:50Rafał Bruski, kandydat PO na prezydenta Bydgoszczy pojawił się w centrum miasta - dokładnie na ulicy Długiej. Jak mówił: 'W każdym mieście starówka to jest serce, które musi być piękne.' Czytaj dalej »
Pozew w trybie wyborczym w Chełmnie
2014-11-28, 09:17Mariusz Kędzierski - burmistrz Chełmna - pozwał Małgorzatę Giżyńską, bo uważa, że jego kontrkandydatka w wyborach mówi nieprawdę na jego temat. Czytaj dalej »
KNP w Bydgoszczy nie popiera żadnego z kandydatów na prezydenta
2014-11-27, 21:02Kongres Nowej Prawicy nie poprze żadnego z dwóch kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski przegrał proces wyborczy w pierwszej instancji
2014-11-27, 20:43Kandydat na urząd prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, przegrał w pierwszej instancji proces wyborczy z walczącym o reelekcję prezydentem Włocławka, Andrzejem Pałuckim z SLD. Czytaj dalej »
Stowarzyszenie "Wspólnota Samorządowa" rządzić będzie ziemskim powiatem włocławskim
2014-11-27, 19:48W trakcie pierwszej sesji nowo wybrana rada powiatu rozdzieliła najważniejsze stanowiska. Czytaj dalej »
Poparcie dla Konstantego Dombrowicza
2014-11-27, 16:17Obok niektórych działaczy SLD niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy w niedzielę może liczyć na głos organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Dombrowicz komentuje decyzję Sądu Apelacyjnego w Gdańsku
2014-11-27, 13:20Nie ma podstaw do uwzględnienia zażalenia - uznał Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalając wniosek Komitetu Wyborczego Konstantego Dombrowicza na postanowienie bydgoskiego sądu. Czytaj dalej »
Ryszard Brejza ma poparcie marszałka województwa przed II turą wyborów na prezydenta
2014-11-27, 13:10Ubiegający się o reelekcję prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ma przed drugą turą wyborów poparcie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »