Oni będą wspólnie z rektorem kierować Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu
Znana jest już ekipa, która pokieruje UMK. Profesor dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska została wybrana przez rektora - po uprzednim wygraniu w głosowaniu elektorów - prorektor ds. Collegium Medicum UMK.
Rektor - elekt UMK, prof. Andrzej Sokala spotkał się 30 kwietnia z osobami, które zaprosił do współpracy w kierowaniu Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w rozpoczynającej się w październiku nowej kadencji rektorskiej.
- Wiemy, że czekają nas trudne lata, ale nie wiemy jak trudne. Tym bardziej cieszę się, że mimo trudności udało nam się, jako pierwszej uczelni publicznej w kraju, powołać władze rektorskie na nową kadencję - mówił rektor elekt wręczając powołania.
W spotkaniu uczestniczył także obecny rektor UMK, prof. dr hab. Andrzej Tretyn. - Jestem pewien, że w tym składzie jesteście Państwo skazani na sukces. Wiele polskich uczelni będzie musiało zmierzyć się z nową rzeczywistością, my także, ale damy radę - zapewniał rektor.
Od nowego roku akademickiego Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, wraz z rektorem Andrzejem Sokalą, kierować będą:
Prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska, prorektor ds. Collegium Medicum. Kierownik Katedry Geriatrii na Wydziale Nauk o Zdrowiu. Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi z roku 1987. Tytuł profesora uzyskała w 2009 r. Jest specjalistką w zakresie chorób wewnętrznych I i II stopnia oraz geriatrii. Do 2001 r. była pracownikiem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od 2012 r. jest dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK.
Prof. dr hab. Wojciech Wysota, prorektor ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą. Profesor w Katedrze Geologii i Hydrogeologii Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Absolwent geografii na UMK z roku 1982. Tytuł profesora otrzymał w 2012 r. Specjalista w zakresie geologii i geomorfologii glacjalnej. Pracownik UMK od 1982 r. W latach 2012-2016 był dziekanem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi, a od roku 2016 jest prorektorem UMK ds. współpracy z zagranicą i otoczeniem gospodarczym.
Prof. dr hab. Przemysław Nehring, prorektor ds. kształcenia. Profesor w Katedrze Filologii Klasycznej na Wydziale Humanistycznym. Absolwent filologii klasycznej na UMK z roku 1991. Tytuł profesora uzyskał w 2019 r. Specjalista w zakresie literatury wczesnochrześcijańskiej, retoryki antycznej i historiografii późnoantycznej. Pracownik UMK od 1994 r. Od 2016 r. jest dziekanem Wydziału Humanistycznego (do 2019 r. jako Wydział Filologiczny).
Prof. dr hab. Beata Przyborowska, prorektor ds. studenckich. Profesor w Katedrze Pedagogiki Szkolnej na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych. Absolwentka pedagogiki na UMK z 1992 r. Tytuł profesora otrzymała w 2014 r. Specjalistka w zakresie innowatyki pedagogicznej, teorii szkoły i antropologicznych podstaw wychowania. Pracuje na UMK od 1992 r. Od 2012 r. jest prorektorem UMK ds. kształcenia.
Prof. dr hab. Włodzimierz Jaskólski, prorektor ds. współpracy z otoczeniem gospodarczym. Profesor w Katedrze Mechaniki Kwantowej Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Absolwent fizyki na UMK z roku 1979. Tytuł profesora otrzymał w 2002 r. Specjalista w zakresie teorii fizyki powierzchni i cienkich warstw. Pracownik UMK od 1984 r. Od 2016 r. jest dziekanem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.
Zobacz także
Michał Korolko: Większa rola miast. ZIT także dla przedsiębiorców?
2019-05-21, 18:35Wzrost znaczenia Bydgoszczy i Torunia w wydatkowaniu środków unijnych proponuje Michał Korolko - kandydat Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Jest szansa na lepszy dostęp do rehabilitacji we Włocławku
2019-05-21, 17:20Funkcjonowaniu służby zdrowia poświęcona była konferencja prasowa Tomasza Latosa we Włocławku. To część kampanii posła Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Europarlamentu. Czytaj dalej »
Niepełnosprawni, jeszcze tylko dziś możecie umawiać się na głosowanie!
2019-05-21, 14:06Każdy, kto chce głosować poza miejscem zameldowania do dziś (21.05) może złożyć wniosek. Także osoby niepełnosprawne tylko dziś mogą złożyć wniosek o dopisanie się do spisu wyborców w lokalach dostosowanych do ich potrzeb. Czytaj dalej »
Jan Szyszko w Grudziądzu: Lasy, gleby, zasoby geotermalne - tego w UE nam zazdroszczą
2019-05-20, 19:04- W Unii Europejskiej zazdroszczą nam tego, co związane z przyrodą i ochroną środowiska- mówił w Grudziądzu Jan Szyszko. Były minister środowiska odwiedził nasz region na zaproszenie polityków Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Krzysztof Brejza i Radosław Sikorski nie odpowiadają na pytania o LGBT
2019-05-20, 12:34Przemysław Przybylski, trójka na liście PiS do Europartamentu przyjechał dziś do Inowrocławia, aby przed biurem posła Krzysztofa Brejzy powtórzyć pytania zadane jemu i Radosławowi Sikorskiemu w liście z 10 maja, w przeddzień bydgoskiego… Czytaj dalej »
Janusz Korwin-Mikke chce przekonać ludzi, którzy mają dość tego, co jest
2019-05-19, 17:30Regionalni kandydaci Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego szukali wyborców w Toruniu: - Niesiemy Europie wolność nadzieję i świeżość!- głosili. Czytaj dalej »
Rząd chce dać zasiłek niepełnosprawnym. Budżet to zniesie - oceniają eksperci
2019-05-19, 15:57W niedzielę (19.05.), na konwencji regionalnej PiS w Krakowie, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy niepełnosprawni powyżej 18. roku życia, całkowicie niezdolni do samodzielności, otrzymają… Czytaj dalej »
O roli Polski w Unii Europejskiej. Politycy PiS na konferencji w Brześciu Kujawskim
2019-05-18, 19:35Byłoby lepiej, gdyby wiele spraw w Unii Europejskiej dało się załatwić bez konfliktu - powiedział w Brześciu Kujawskim Krzysztof Czabański, poseł PiS, szef Rady Mediów Narodowych. Dodał, że ma nadzieję na taką zmianę w Parlamencie… Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański o nowych propozycjach PiS oraz eurowyborach
2019-05-18, 13:56'Piątka Kaczyńskiego' to konkrety, a nie propozycje abstrakcyjne - powiedział Krzysztof Czabański, poseł PiS, szef Rady Mediów Narodowych. Jak podkreślił kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego to osoby myślące… Czytaj dalej »
Kandydatowi Koalicji Europejskiej unijne tematy nie są obce
2019-05-17, 20:00Grudziądz był kolejnym przystankiem w kampanii do europarlamentu Michała Korolki. Kandydat KE przyjechał do miasta czerwonym autobusem i opowiedział o swoich planach... Czytaj dalej »