Znamy kandydata na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum UMK!
Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska, dotychczasowa dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, wygrała głosowanie elektorów w wyborach na prorektora ds. CM UMK, pokonując prof. Zbigniewa Włodarczyka, dziekana Wydziału Lekarskiego.
W poniedziałek, 27 kwietnia odbyło się zebranie wyborcze elektorów z bydgoskiej części toruńskiego UMK. Spotkali się na internetowej platformie, by wskazać kandydata na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum.
W głosowaniu elektronicznym wybrali prof. Kornelię Kędziorę-Kornatowską. I to jej nazwisko zostanie przedstawione rektorowi elektowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
- Rektor może kandydata powołać lub odmówić jego powołania - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik toruńskiego UMK. - Będzie miał czas najpóźniej do 1 lipca, ale zapowiedział, ze uczyni to znacznie wcześniej, aby powołać prorektora ds. Collegium Medicum. Rektor - elekt może w wyjątkowym przypadku tej kandydatury nie zaakceptować i wtedy zbierze się ponownie kolegium elektorów i przedstawi kolejną kandydaturę. Dotyczy to także wszystkich dziekanów, nie tylko prorektora do spraw Collegium Medicum - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy UMK.
Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska stawia na integrację oraz wspólne działanie wydziałów Farmaceutycznego, Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. Widzi konieczność powołania zespołów interdyscyplinarnych, realizujących projekty badawcze, a ich członkami obok specjalistów z uczelni medycznej i UMK mają być także naukowcy z bydgoskiego UKW i UTP. Zależy jej na współpracy z bydgoskimi szpitalami uniwersyteckimi. Wśród priorytetów wskazuje na stworzenie Centrum Konferencyjno-Dydaktycznego, które jej zdaniem powinno powstać przy ul. Skłodowskiej-Curie. Jeśli chodzi o zarządzanie według niej "pracownicy nie są elementem biznesu". "Człowiek w pracy musi czuć się bezpiecznym, pracować bez napięć i w dobrych relacjach" - napisała przed wyborami w liście skierowanym do społeczności akademickiej.
List wyborczy prof. dr hab. Kornelii Kędziory-Kornatowskiej
Obecnie funkcję prorektor ds. Collegium Medicum pełni prof. Jacek Manitius. 12 marca wybrano nowego rektora UMK. Został nim prof. Andrzej Sokala.
Zobacz także
Szef MEiN: „Bon szkolny – poznaj Polskę” to kolejny punkt programu PiS
2023-09-07, 08:30Szef MEiN Przemysław Czarnek ogłosił w czwartek kolejny punkt programu PiS. - To „Bon szkolny - poznaj Polskę”, czyli dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla każdej klasy, każdego ucznia - poinformował. Czytaj dalej »
Jakub Andrzej Lisiecki z Konfederacji kandydatem do Senatu z okręgu włocławskiego
2023-09-07, 08:29Włocławianin Jakub Andrzej Lisiecki z Konfederacji to pierwszy zarejestrowany kandydat do Senatu w okręgu wyborczym nr 13, obejmującym Włocławek oraz powiaty włocławski, aleksandrowski, lipnowski i radziejowski. Czytaj dalej »
Tak się prezentuje Trzecia Droga w Grudziądzu. Co proponują Beata Gurbin i Ryszard Bober?
2023-09-06, 14:00Trzecia Droga zaprezentowała w Grudziądzu swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Z pozycji 3 w okręgu numer 5 wystartuje Beata Gurbin, a wspólnym kandydatem Paktu Senackiego jest Ryszard Bober. Czytaj dalej »
Mikołaj Bogdanowicz: O rolników musimy dbać, bo są naszym dobrem narodowym [Rozmowa Dnia]
2023-09-06, 09:44- To, co proponujemy, może korzystnie zmienić rynek spożywczy i jego ceny — zwracał uwagę gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK Mikołaj Bogdanowicz, kandydat do Senatu w okręgu inowrocławskim i wojewoda kujawsko pomorski. A chodzi… Czytaj dalej »
O rozbudowę dróg i poprawę jakości życia na osiedlach będzie zabiegać Ireneusz Stachowiak
2023-09-05, 20:09Ireneusz Stachowiak ogłosił start w wyborach do sejmu. Inowrocławianin z hasłem „Ostatni na liście” reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. Podczas konferencji prasowej zapewnił, że jako poseł będzie dbał o potrzeby lokalnej … Czytaj dalej »
Ekolodzy poprą kandydatów deklarujących walkę o klimat, a później będą ich rozliczać [wideo]
2023-09-05, 18:45„W nadchodzących wyborach zagłosujemy na osoby, które będą działać na rzecz klimatu i ochrony środowiska' - mówią działacze ekologiczni. W Bydgoszczy przedstawiciele trzech organizacji mówili o ekopostulatach dla województwa… Czytaj dalej »
Poseł Łośko (KO): Bez prestiżu finansowego nie będzie miał kto uczyć naszych dzieci
2023-09-05, 16:20Po 8 latach rządów PiS polskie szkoły borykają się z licznymi problemami - mówiła na konferencji prasowej poseł Koalicji Obywatelskiej Magdalena Łośko. Główną bolączką systemu edukacji w Polsce zdaniem polityk są zbyt teoretyczne… Czytaj dalej »
Kandydaci Paktu Senackiego: Startujemy, by rozwiązywać problemy małych ojczyzn
2023-09-05, 14:47Czterech z pięciu kandydatów Paktu Senackiego z województwa kujawsko-pomorskiego zaprezentowało się na konferencji prasowej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Krzysztof Gawkowski: Od ośmiu lat walczymy o termomodernizację mieszkań [Rozmowa dnia]
2023-09-05, 09:42- Dobrze, że Prawo i Sprawiedliwość realizuje program socjalny — mówił w dzisiejszej „Rozmowie dnia” Polskiego Radia PiK Krzysztof Gawłowski, szef Klubu Parlamentarnego Lewicy. Skrytykował jednak partię rządzącą za brak porozumienia… Czytaj dalej »
Minister zdrowia: Program „Dobry posiłek” jest dla wszystkich pacjentów polskich szpitali
2023-09-05, 08:23- Szpitale otrzymają dodatkowe środki, a NFZ zadba, by jakość żywienia była znacząco lepsza - zapowiedziała we wtorek minister zdrowia Katarzyna Sójka. To nowy punkt programu PiS na kolejną kadencję. Czytaj dalej »