Znamy kandydata na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum UMK!
Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska, dotychczasowa dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, wygrała głosowanie elektorów w wyborach na prorektora ds. CM UMK, pokonując prof. Zbigniewa Włodarczyka, dziekana Wydziału Lekarskiego.
W poniedziałek, 27 kwietnia odbyło się zebranie wyborcze elektorów z bydgoskiej części toruńskiego UMK. Spotkali się na internetowej platformie, by wskazać kandydata na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum.
W głosowaniu elektronicznym wybrali prof. Kornelię Kędziorę-Kornatowską. I to jej nazwisko zostanie przedstawione rektorowi elektowi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
- Rektor może kandydata powołać lub odmówić jego powołania - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik toruńskiego UMK. - Będzie miał czas najpóźniej do 1 lipca, ale zapowiedział, ze uczyni to znacznie wcześniej, aby powołać prorektora ds. Collegium Medicum. Rektor - elekt może w wyjątkowym przypadku tej kandydatury nie zaakceptować i wtedy zbierze się ponownie kolegium elektorów i przedstawi kolejną kandydaturę. Dotyczy to także wszystkich dziekanów, nie tylko prorektora do spraw Collegium Medicum - mówi Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy UMK.
Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska stawia na integrację oraz wspólne działanie wydziałów Farmaceutycznego, Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. Widzi konieczność powołania zespołów interdyscyplinarnych, realizujących projekty badawcze, a ich członkami obok specjalistów z uczelni medycznej i UMK mają być także naukowcy z bydgoskiego UKW i UTP. Zależy jej na współpracy z bydgoskimi szpitalami uniwersyteckimi. Wśród priorytetów wskazuje na stworzenie Centrum Konferencyjno-Dydaktycznego, które jej zdaniem powinno powstać przy ul. Skłodowskiej-Curie. Jeśli chodzi o zarządzanie według niej "pracownicy nie są elementem biznesu". "Człowiek w pracy musi czuć się bezpiecznym, pracować bez napięć i w dobrych relacjach" - napisała przed wyborami w liście skierowanym do społeczności akademickiej.
List wyborczy prof. dr hab. Kornelii Kędziory-Kornatowskiej
Obecnie funkcję prorektor ds. Collegium Medicum pełni prof. Jacek Manitius. 12 marca wybrano nowego rektora UMK. Został nim prof. Andrzej Sokala.
Zobacz także
Wybory uzupełniające na Kujawach i Pomorzu
2015-03-06, 11:03W najbliższą niedzielę - 8 marca odbędą się kolejne wybory uzupełniające w trzech miejscowościach na Kujawach i Pomorzu. Nowych radnych - w miejsce wybranych wójtów, wybiorą mieszkańcy Gąsawy w powiecie żnińskim oraz Fabianek… Czytaj dalej »
Posłowie PiS o programie wyborczym Andrzeja Dudy
2015-03-02, 13:34- Rodzina, praca, bezpieczeństwo, dialog - to podstawowe dziedziny, na jakich opiera swój program wyborczy Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski - podkreślała podczas konferencji prasowej w Toruniu poseł… Czytaj dalej »
Dogrywki wyborcze na Kujawach i Pomorzu
2015-02-28, 15:16W regionie kujawsko-pomorskim dojdzie w niedzielę - 1 marca do ponownych wyborów. Do urn wyborczych pójdą m.in. mieszkańcy Golubia-Dobrzynia, Górzna, Gąsawy, Gostycyna, Więcborka i Świecia. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu przekonuje o poparciu Andrzeja Dudy
2015-02-26, 14:55'Celem zjednoczonej prawicy jest wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich' - powiedział w Toruniu prezes Polski Razem, Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Kampania prezydencka nabiera rumieńców - wizyty kandydatów na Kujawach i Pomorzu
2015-02-16, 14:22Kampania prezydencka rozwija się na dobre. Chętnych do objęcia fotela prezydenckiego nie brakuje. Lista kandydatów jest długa. Kto ostatecznie zostanie na placu boju? Czytaj dalej »
Komisarz wyborczy wygasił mandat radnego z Osięcin
2015-01-27, 15:54Szykują się zmiany w składzie Rady Gminy Osięciny. Z mandatem najprawdopodobniej pożegna się wybrany jesienią radny Piotr Cybulski z osięcińskiego 'Porozumienia Samorządowego'. Czytaj dalej »
PiS zbiera podpisy pod projektem ustawy "Uczciwe wybory"
2015-01-02, 11:29Prawo i Sprawiedliwość zbiera podpisy pod projektem ustawy 'Uczciwe wybory'. Chodzi np. o wprowadzenie kamer internetowych w lokalach wyborczych, przezroczyste urny do głosowania, zmiany w PKW. Czytaj dalej »
W Unisławiu ponowne wybory do rady gminy
2014-12-17, 12:00Wszystko na to wskazuje, że w jednym z okręgów wyborczych w Unisławiu przeprowadzone zostaną ponowne wybory do Rady Gminy. Czytaj dalej »
Wyrowiński, Rulewski i Całbecki o sytuacji po wyborach
2014-12-10, 12:40Sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim po wyborach samorządowych była tematem spotkania wicemarszałka Senatu Jana Wyrowińskiego, senatora Jana Rulewskiego oraz marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
Bydgoscy działacze PO o wyborze władz województwa
2014-12-02, 20:11Bydgoscy działacze Platformy Obywatelskiej krytykują nowego wicemarszałka województwa. Twierdzą, że były wicewojewoda Zbigniew Ostrowski nie będzie dobrze reprezentował interesów Bydgoszczy. Czytaj dalej »