Do dwóch kryzysów opozycja chce dołączyć trzeci. O wyborach w naszej Rozmowie Dnia
- Wywoływanie w tej chwili kryzysu konstytucyjnego przypomina najgorsze czasy w dziejach Rzeczypospolitej, kiedy zrywano sejmy - mówił minister Łukasz Schreiber z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gość Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK.
- Mamy ten wielki kryzys, który uderza w zdrowie i w życie Polaków, mamy kryzys gospodarczy, dokładanie trzeciego kryzysu, kryzysu konstytucyjnego, jest w moim przekonaniu pomysłem fatalnym. Zaproponowaliśmy kompromisowe rozwiązanie, zaproponował je premier Jarosław Gowin, my zgłosiliśmy gotowość jego poparcia - wydłużenie kadencji o dwa lata. Według wszelkich przewidywań epidemia może potrwać nawet dwa lata. Ta propozycja została odrzucona. W związku z tym, należy przeprowadzić wybory, ale nie dlatego, że tak bardzo ich chcemy, ale dlatego, że tak wynika z konstytucji. Nieprzeprowadzenie ich będzie skutkowało permanentną kampanią wyborczą - mówił minister Łukasz Schreiber.
Łukasz Schreiber dodał też, że liczy, iż przyjdzie jakieś otrzeźwienie wśród polityków — choćby w ostatniej chwili.
Posłuchaj i zobacz Rozmowę Dnia
Zobacz także
Paweł Kowal gościł na Kujawach i Pomorzu
2014-11-10, 13:36Paweł Kowal - były europoseł, obecnie przewodniczący Rady Krajowej Polski Razem wsparł kandydatów tego ugrupowania na Kujawach i Pomorzu w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Zmiany w transporcie miejskim proponuje kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy Marek Gralik
2014-11-09, 15:45'Dumna i nowoczesna' - taka zdaniem Marka Gralika powinna być Bydgoszcz. Drogę do tego kandydat PiS na prezydenta miasta chce rozpocząć od wprowadzania zmian w transporcie miejskim. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych
2014-11-09, 14:31Anna Mackiewicz, Jan Szopiński i Janusz Zemke - bydgoscy politycy SLD krytykują politykę obecnych władz województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Wyborcza konferencja prasowa Rafała Bruskiego
2014-11-09, 13:43O stabilizacji i wzroście dochodów miasta mówił starający się o reelekcję w nadchodzących wyborach samorzadowych prezydent Rafał Bruski. Czytaj dalej »
Punkt badania wzroku elementem kampanii wyborczej w Grudziądzu
2014-11-09, 10:37Andrzej Wiśniewski kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Grudziądza w niecodzienny sposób chce zyskać poparcie mieszkańców. Czytaj dalej »
Śmiałe wizje i sugestie Jacka Kuźniewicza
2014-11-07, 20:50Zgrzyt w szeregach włocławskich struktur lokalnej Platformy Obywatelskiej. Jacek Kuźniewicz - były wiceprezydent Włocławka zaskoczył widzów nie tylko lokalnej telewizji, bardzo śmiałą sugestią. Czytaj dalej »
Priorytety wyborcze Lucyny Andrysiak
2014-11-07, 16:51Kandydatka SLD w okręgu nr 2 do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Lucyna Andrysiak przedstawiła priorytety, na których chce się skupić w przyszłej kadencji. Czytaj dalej »
Kampania wyborcza "przez pomyłkę" na koszt podatników
2014-11-07, 16:33Marek Wojtkowski - poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Włocławka, wykorzystał w swojej kampanii wyborczej pieniądze podatników. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku o propozycji kandydata PiS na prezydenta miasta
2014-11-06, 18:34We Włocławku sztab SLD odniósł się do planów Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Chmielewski - włocławski lider i kandydat na prezydenta miasta obiecał, że jeśli wygra wybory to zwolni osoby fizyczne z podatku od nieruchomości. Czytaj dalej »
Radny PiS złożył wniosek do prokuratury ws. sprzedaży Zawiszy
2014-11-06, 18:01- Dość zamiatania sprawy pod dywan - mówi o prywatyzacji bydgoskiego Zawiszy radny PiS Tomasz Rega i złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Czytaj dalej »