Dwoje kandydatów do fotela prorektora ds. Collegium Medicum UMK
Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska - dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz prof. Zbigniew Włodarczyk - dziekan Wydziału Lekarskiego kandydują na stanowisko prorektora ds. Collegium Medicum UMK. Wybory odbędą się w poniedziałek 27 kwietnia.
Kandydata na prorektora ds. Collegium Medicum wskażą elektorzy, którzy głosować będą drogą elektroniczną. Następnie jego nazwisko przedstawią rektorowi UMK. Sytuacja epidemiczna uniemożliwiła ubiegającym się o stanowisko prorektora na wyborcze spotkania, skierowali więc do społeczności akademickiej swoje listy.
Prof. Kornelia Kędziora-Kornatowska napisała, że stawia na integrację oraz wspólne działanie wydziałów Farmaceutycznego, Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu. Widzi konieczność powołania zespołów interdyscyplinarnych, realizujących projekty badawcze, a ich członkami obok specjalistów z uczelni medycznej i UMK mają być także naukowcy z bydgoskiego UKW i UTP. Pisze też o współpracy z bydgoskimi szpitalami uniwersyteckimi. Jako priorytet wskazuje stworzenie Centrum Konferencyjno-Dydaktycznego, które jej zdaniem powinno powstać przy ul. Skłodowskiej-Curie.
Prof. Zbigniew Włodarczyk to zwolennik pozostania Collegium Medicum w strukturach UMK. "Jako lekarz klinicysta z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem doskonale wiem, że nauki medyczne nie powinny mieć granic dzielnicy lub miasta, a jej rozwój i doskonalenie nie może wynikać z być może szczerych, ale partykularnych interesów środowisk lokalnych lub partyjnych. Współczesna medycyna nie będzie się rozwijać bez współpracy, bazującej na silnych ośrodkach uniwersyteckich" - napisał w swoim wystąpieniu wyborczym. Jego zdaniem trzy wydziały uczelni medycznej powinny ściślej ze sobą współpracować. A programy badawcze łączące wydziały powinny uzyskiwać szczególne wsparcie finansowe. Zadeklarował też, że w razie wyboru jest gotów zrezygnować z kierowania jednostką kliniczną Wydziału Lekarskiego, i w pełni zaangażować się w pracę na rzecz całego Collegium Medicum.
Obecnie funkcję prorektora ds. Collegium Medicum pełni prof. Jacek Manitius. 12 marca wybrano nowego rektora UMK. Został nim prof. Andrzej Sokala.
Zobacz także
O jawność wydatków publicznych apeluje Sławomir Mentzen - kandydat na prezydenta Torunia
2018-09-05, 14:34Toruń miasto jawności - to kolejne hasło w programie wyborczym Sławomira Mentzena z partii Wolność. Zdaniem kandydata na prezydenta Torunia, jawność wydatków publicznych to najlepsza metoda na zmniejszenie poziomu korupcji, nepotyzmu… Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski przypomniał rządowy program wspierania samorządów
2018-09-05, 13:09- Rząd przekaże gminom pieniądze bez względu na to, czy będzie tam po wyborach rządził burmistrz z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, czy jakikolwiek inny. Natomiast ja gwarantuję, że najlepiej te środki wykorzystam - oświadczył… Czytaj dalej »
Michał Zaleski będzie się po raz piąty ubiegał się o prezydenturę w Toruniu
2018-09-05, 12:41Rządzący Toruniem od 2002 r. Michał Zaleski ogłosił w środę, że po raz piąty będzie ubiegał się o funkcję prezydenta miasta. 'Oferuję torunianom swoje doświadczenie, wysiłek i determinację' - powiedział Zaleski. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski w swojej wizji Bydgoszczy wypowiada wojnę "graficiarzom" i chuliganom
2018-09-05, 12:19Zdaniem Marcin Sypniewskiego, kandydata na prezydenta Bydgoszczy, który był gościem dzisiejszej 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK, da się wygrać z 'graficiarzami' szpecącymi miasto. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin poparł kandydaturę Ireneusza Stachowiaka na prezydenta Inowrocławia
2018-09-04, 16:35Wicepremier Jarosław Gowin odwiedził Inowrocław. Podczas konferencji prasowej udzielił poparcia kandydatowi na prezydenta miasta Ireneuszowi Stachowiakowi, spotkał się także z lokalnymi politykami, przedsiębiorcami i seniorami. Czytaj dalej »
Tomasz Lenz: najważniejsze inwestycje w Toruniu za rządów PO
2018-09-04, 14:10Malejąca liczba mieszkańców Torunia, brak dobrej atmosfery do rozwoju biznesu oraz przestarzały tabor MZK i wysokie ceny biletów - to niektóre problemy, na jakie zwrócił uwagę podczas konferencji poseł Tomasz Lenz. Kandydat Koalicji… Czytaj dalej »
Maciej Maciak kandydatem na prezydenta Włocławka
2018-09-04, 13:02Maciej Maciak - dziennikarz i właściciel Włocławskiej Telewizji Informacyjnej CW24TV wystartuje w wyborach na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Krzysztof Kukucki - kandydat na prezydenta Włocławka stawia na oświatę
2018-09-03, 18:15Zajęcia z programowania komputerów już w przedszkolu, obowiązkowe lekcje pomocy przedlekarskiej i rozwój szkolnictwa technicznego - to elementy programu edukacyjnego, przedstawionego przez Krzysztofa Kukuckiego, kandydata SLD na prezydenta… Czytaj dalej »
Tomasz Lenz - kandydat na prezydenta Torunia o edukacji
2018-09-03, 17:41- Oświata będzie dla mnie priorytetem - mówił podczas konferencji poseł Tomasz Lenz. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia przedstawił propozycje zmian dotyczące edukacji, wśród nich m.in. zmniejszenie liczebności… Czytaj dalej »
Wyborcze propozycje Kukiz'15 dla Bydgoszczy
2018-09-03, 16:28Radykalne zmiany w komunikacji miejskiej, budowę największego w Polsce parku wodnego oraz wdrożenie wielu innych pomysłów w mieście zapowiedział poseł Paweł Skutecki - szef lokalnych struktur Kukiz'15 w Bydgoszczy. Towarzyszyli mu… Czytaj dalej »