Radni KO w Toruniu: Wybory prezydenta RP powinny zostać przesunięte w czasie
Klub Koalicji Obywatelskiej apeluje do prezydenta Torunia i radnych o wspólne stanowisko w sprawie zmiany terminu wyborów. - Skupmy się teraz na walce z koronawirusem - odpowiada przewodniczący klubu radnych PiS.
Radny KO Piotr Lenkiewicz przypomina, że przeprowadzenie we Francji pierwszej tury wyborów samorządowych doprowadziło do zakażania większości członków komisji wyborczych i wolontariuszy oraz przyczyniło się do rozprzestrzenienia się koronawirusa.
- Zdrowie Polaków jest najważniejsze - mówi toruński radny Koalicji Obywatelskiej.
- W tym momencie, czyli przed kulminacyjną falą i liczba zarażenień koronawirusem w Polsce nawet myślenie o możliwości przeprowadzenia wyborów jest kompletnie oderwane od rzeczywistości. Jest wyrazem całkowitej nieodpowiedzialności, a tylko i wyłącznie myśleniem o partykularnym politycznym interesie, robionym na plecach i zdrowiu polskiego społeczeństwa. Apelujemy do wszystkich środowisk decyzyjnych o podjęcie decyzji o odwołaniu wyborów prezydenckich - argumentuje Piotr Lenkiewicz.
- Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że w przypadku dużego zagrożenia epidemiologicznego wybory nie odbędą się w pierwotnym terminie - odpowiada radny Wojciech Klabun, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość w toruńskiej radzie miasta.
- Myślę, że musimy poczekać dwa - trzy tygodnie, do połowy kwietnia i nadchodzący czas będzie dla nas wszystkich kluczowy. Stąd uzasadnione apele o odpowiedzialność, o pozostawanie w domach. Przełożyć wyborów nie da się od tak. Trzeba wprowadzić stan wyjątkowy, który z kolei prowadzi do ograniczenia swobód obywatelskich, do jeszcze większych strat w biznesie. W tym momencie tak naprawdę powinniśmy skupiać się na tym, co jest najważniejsze, czyli ludzka solidarność, wzajemna pomoc w walce ze skutkami koronawirusa, a nie polityczna walka, którą próbuje nas straszyć opozycja - odpowiedział Wojciech Klabun.
Prezydent Torunia Michał Zaleski napisał w internecie, że „parlamentarzyści jak i Prezydent RP powinni uwzględniać napływające postulaty i prośby oraz przede wszystkim podejmować odpowiedzialne decyzje”.
Wybory prezydenckie mają odbyć się 10 maja.
Zobacz także
Rozmowa Dnia
2019-09-16, 06:30W Rozmowie dnia nasz wywiad z marszałkiem senatu, Stanisławem Karczewskim, między innymi na temat posiedzenia Parlamentu na granicy kadencji oraz o kondycji służby zdrowia. Michał Jędryka: Kontrowersje wokół Parlamentu. Posiedzenie… Czytaj dalej »
„Cysterna wstydu PO - PSL” przyjechała w niedzielę do Bydgoszczy
2019-09-15, 14:22Wyborczy pojazd zaparkował niedaleko hali Łuczniczka, gdzie o idei tej oryginalnej formy wyborczej agitacji mówił, m.in., poseł PiS Tomasz Latos, „jedynka” tej partii do parlamentu. Czytaj dalej »
Lewica chce dać zastrzyk energii inwestycjom drogowym w regionie
2019-09-15, 12:21- Transport w województwie kujawsko-pomorskim to jeden z najważniejszych problemów - mówił Robert Biedroń, lider ugrupowania „Wiosna” w niedzielę (15.09.), przed Operą Nova w Bydgoszczy. Lewica odwiedziła także Toruń. W grodzie… Czytaj dalej »
Kto zniszczył wyborcze bannery? Poseł zawiadamia policję
2019-09-14, 15:15Bydgoski poseł Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej Paweł Olszewski powiadomił policję o zniszczeniu jego bannerów wyborczych. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Koronowie. Czytaj dalej »
Marszałek Karczewski w Bydgoszczy: Chcemy, żeby Polacy byli dobrze wynagradzani
2019-09-14, 14:35Priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest poziom życia Polaków - przekonywał w Bydgoszczy marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Marszałek wsparł też kandydującą do Senatu z ramienia PiS prof. Helenę Czakowską, rektor Kujawsko… Czytaj dalej »
Konfederacja: - Sama podwyżka płacy minimalnej nie przyniesie korzyści finansowych
2019-09-14, 08:00Likwidacja podatków i składek ZUS oraz obniżenie cen benzyny - to jedyny sposób, by zapobiec podwyżkom cen towarów - przekonywał na konferencji Marcin Sypniewski - kandydat Konfederacji do Sejmu. Czytaj dalej »
Antoni Mężydło o rządzie Tadeusza Mazowieckiego
2019-09-13, 11:31Antoni Mężydło, toruński kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu, poproszony o ocenę dokonań rządu Tadeusza Mazowieckiego w trzydziestą rocznicę jego powstania mówił, że plan Balcerowicza był jednak konieczny, a jego zdaniem… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-13, 06:15Gościem piątkowej Rozmowy dnia Radia PiK był poseł Antoni Mężydło, toruński kandydat KO do Senatu, a rozmawiano między innymi o trzydziestej rocznicy utworzenia rządu Tadeusza Mazowieckiego. Michał Jędryka: Dlaczego Senat… Czytaj dalej »
Przedstawiciel Lewicy: - Majątek powinni ujawniać małżonkowie. Nie ich dzieci
2019-09-12, 11:12- Ustawa o jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych powinna być zawężona i nie powinna dotyczyć chociażby dzieci tych osób - stwierdził gość Rozmowy dnia PR PiK, Krzysztof Gawkowski - jedynka na liście… Czytaj dalej »
Lewica w Bydgoszczy: Nasz pakiet zdrowotny uleczy polską służbę zdrowia
2019-09-11, 19:32Leki za 5 złotych, zmniejszenie kolejek do lekarzy specjalistów i zwiększenie nakładów na polską służbę zdrowia - to wszystko deklaruje po wygranych wyborach Lewica. Czytaj dalej »