Chaos, partyjniactwo, skłócone rodziny - Szymon Hołownia chce zmiany Polski
- Jestem jedynym bezpartyjnym kandydatem - podkreślał w Bydgoszczy startujący w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia. Dziennikarz, pisarz publicysta i prezenter telewizyjny otworzył biuro swojego sztabu przy ulicy 3 Maja.
Jak relacjonował, na spotkaniach ludzie najczęściej rozmawiają z nim o ochronie zdrowia, ochronie środowiska i rodzinach, które rozbijają „wojny polityczne" między zwolennikami PIS-u i PO.
- Żyjemy w kraju, w którym rodziny potrafił skłócić się z powodów politycznych do tego stopnia, że ze sobą nie rozmawiają. Żyjemy w kraju, w którym poczucie niepewności związane ze światem polityki, która uważana jest za strefę brudną, pełną kłamstwa, antywartości, sięga czasami zenitu. I to właśnie trzeba zmienić - mówił w Bydgoszczy Szymon Hołownia.
- Cztery hasła, które będą wymieniać się na naszych materiałach:„ Prezydent różnych Polaków:, „Kościół i władza na swoje miejsca", „Dość partyjniactwa", „Pokolenie nie kadencja" - to jest wizja, która opierając się o cztery filary mojego programu, chce doprowadzić do tego, żeby partie nie sięgały po to, co nasze, wspólne. A sięgają. Ten chaos, który generuje lęk musi zmienić się w porządek. Potrzebujemy państwa, które jest sprawne, i potrzebujemy sprawnych i nieokradanych z finansów i z kompetencji samorządów. Potrzebujemy sprawnych stacji sanitarno-epidemiologicznych, sprawnego inspektoratu budowlanego. To wszystko trzeba załatwiać przed szkodą. (...)
Szymon Hołownia spotkał się z mieszkańcami na Placu Wolności.
Zobacz także
Kandydaci do sejmiku o zdrowiu i pomocy społecznej. Debata w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2024-04-04, 13:07W czwartek (4 kwietnia) w Polskim Radiu PiK odbyła się kolejna debata wyborcza z kandydatami do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Druga tura wyborów w Toruniu? Gulewski opublikował badania, Noga chce powołania pełnomocników
2024-04-03, 21:33Paweł Gulewski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia przedstawił badania, z których wynika, że będzie druga tura wyborów w tym mieście. Sam liczy na uzyskanie 38 procent. Czytaj dalej »
15-minutowe miasto, pozwy komitetów i słyszalny głos kobiet. Kolejny dzień kampanii w Bydgoszczy
2024-04-03, 13:5015-minutowe miasto - to propozycja Joanny Czerskiej-Thomas na poprawę jakości życia w Bydgoszczy. Bydgoska Prawica podkreślała znaczenie wydatków na kulturę, a na placu Praw Kobiet swoje postulaty wygłosiły kandydatki ugrupowania… Czytaj dalej »
Kandydaci do sejmiku o kulturze i nauce w regionie. Debata w Polskim Radiu PiK [wideo, zdjęcia]
2024-04-03, 08:38W Polskim Radiu PiK zakończyła się druga debata wyborcza z kandydatami do sejmiku kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Krzysztof Gawkowski: Bydgoszcz skorzysta na władzy „Koalicji 15 października”
2024-04-02, 20:37- Bydgoszcz pod rządami Rafała Bruskiego (jako prezydenta miasta) będzie mogła liczyć na wsparcie polskiego rządu - zadeklarował podczas konferencji na bydgoskim Starym Rynku Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji w… Czytaj dalej »
Czarzasty poparł we Włocławku Krzysztofa Kukuckiego, kandydata Lewicy na prezydenta
2024-04-02, 19:14Lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty promował we Włocławku senatora Krzysztofa Kukuckiego z Lewicy w jego walce o fotel prezydenta miasta. Czytaj dalej »
„Kocham Toruń” obiecuje obniżenie podatków. Mieszkańcy mają oszczędzić 17 mln zł
2024-04-02, 17:54- Zostawimy w kieszeniach torunian więcej pieniędzy, bez uszczerbku dla funkcjonowania miasta - zapewniał w Toruniu kandydat na prezydenta Dariusz Kubicki. Komitet „Kocham Toruń” zaprezentował też kandydatów na wiceprezydentów. Czytaj dalej »
Strzemięcin i Rządz zmienią swoje oblicze? Prezydent Glamowski przedstawił plany inwestycyjne
2024-04-02, 12:56Kampania samorządowa wychodzi na ostatnią prostą. W Grudziądzu prezydent Maciej Glamowski, ubiegający się o reelekcję przedstawił plany inwestycyjne na osiedlu Strzemięcin i Rządz. Czytaj dalej »
Promocja regionu, sport i wsparcie turystyki. Debata kandydatów do sejmiku w PR PiK [posłuchaj, zobacz zdjęcia]
2024-04-02, 10:45Co jest siłą turystyczną naszego regionu? Czy potrzebujemy nowych monumentalnych atrakcji, a może powinniśmy lepiej wykorzystywać to co mamy? To tylko część pytań, na które odpowiadali goście debaty do sejmiku w studiu Polskiego… Czytaj dalej »
Socjolog: Większy wpływ na nasze życie ma wybór radnego niż posła [Rozmowa Dnia]
2024-04-02, 09:59Co ma większy wpływ na nasze codzienne życie - wybór posła czy radnego? Jak podejmujemy decyzje? Czy znamy programy wyborcze kandydatów? O tym porozmawialiśmy z dr Magdaleną Nowak-Paralusz, socjolożką z Uniwersytetu WSB Merito w… Czytaj dalej »