Milion podpisów dla Andrzeja Dudy. PiS rozpoczyna kampanię wyborczą
– Będziemy robić wszystko, by przekonać mieszkańców do ponownego wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta - powiedział w piątek w Bydgoszczy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Jak dodał, za kandydaturą prezydenta przemawia pięć lata godnego pełnienia urzędu i jego aktywność.
Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów wraz z radnymi i innymi działaczami PiS zbierał podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy na targowisku na bydgoskim osiedlu Kapuściska. – Jesteśmy nie tylko w Warszawie, gdzie oczywiście koncentruje się największe zainteresowanie opinii publicznej. Pan prezydent ruszył w trasę po Polsce. My zbieramy podpisy, staramy się pomagać. To jest pierwszy etap kampanii, oprócz rozmów z ludźmi, to zebranie wymaganych 100 tys. podpisów pod kandydaturą. Siłą rzeczy naszym celem jest zebranie dużo większej liczby podpisów. Myślę, że cel minimum to jest milion podpisów, które chcemy zebrać pod kandydaturą pana prezydenta i pod jego wizją Polski - mówił Schreiber.
Jak ocenił, za kandydaturą Dudy przemawia godne sprawowanie urzędu, wiele jego inicjatyw i duża aktywność. – To jest pięć lat bardzo ważnych inicjatyw pana prezydenta na polu społecznym. To on był współinicjatorem wielu projektów, począwszy od programu Rodzina 500 plus, a skończywszy na trzynastej emeryturze. To także zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej, gdzie prezydent był niesłychanie aktywny. Projekt Trójmorza, który na początku tak był wyśmiewany przez część opinii publicznej w Polsce, dziś jest bardzo poważną inicjatywą. Polska zyskała na znaczeniu. Staliśmy się strategicznym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Wzmocniliśmy swoją pozycję w NATO. Jesteśmy aktywnym, podmiotowym graczem na arenie Unii Europejskiej - wskazał minister.
Schreiber zwrócił uwagę, że w okresie kadencji prezydenta Dudy wzrosło poczucie bezpieczeństwa Polaków. – To wszystko jest ważne, a prezydent pełniąc godnie urząd, myślę, że też nie przysparza powodów do wstydu, jakie mogliśmy mieć za jego poprzedników - dodał.
Zobacz także
Premier o nowej akcji wyborczej PiS-u: Chcemy dotrzeć z ulotkami do 10 milionów ludzi
2023-09-20, 08:13- Dotrzemy do Polaków ponad głowami mediów III RP, bezpośredni kontakt jest absolutnie kluczowy - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając nową akcję wyborczą PiS. - Nazywamy to „akcją 10 milionów ulotek, pakietów… Czytaj dalej »
Lewica szuka sposobu na uzdrowienie psychiatrii dziecięcej. W Toruniu padły pewne propozycje
2023-09-19, 19:20721 dni - tyle wynosi czas oczekiwania na wizytę u psychiatry dziecięcego w Toruniu. W Kujawsko-Pomorskiem średni czas oczekiwania na tego rodzaju wizytę to ponad rok. Mówili o tym podczas konferencji w Toruniu posłanka Lewicy Joanna… Czytaj dalej »
Radni alarmują, że bydgoska starówka obklejona jest banerami wyborczymi. Czy to legalne?
2023-09-19, 17:00Bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości pytają o banery wyborcze kandydatów Koalicji Obywatelskiej, które umieszczono w Parku Kulturowym Stare Miasto. - To teren w szczególności objęty zakazem umieszczania reklam na zabytkowych budynkach… Czytaj dalej »
Gmina Strzelno wyszła na prostą, inne samorządy także zyskały. O Polskim Ładzie w Pakości
2023-09-19, 16:30270 mln złotych na ponad 130 przedsięwzięć trafiło na Kujawy i Pomorze w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Przypomniała o tym w miejscowości Rybitwy, w gminie Pakość poseł Ewa Kozanecka (PiS). Czytaj dalej »
Kandydaci Polski 2050 z Inowrocławia podali priorytety swojej koalicji. O to będą walczyć
2023-09-19, 16:10Przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni w Inowrocławiu zaprezentowali trzy z z dwunastu punktów Gwarancji Trzeciej Drogi. - Po pierwsze, trzeba dofinansować oświatę - uważa dr Sławomir Drelich, kandydat na posła na Sejm. Czytaj dalej »
Toruńskie Dziewuchy i debata przed wyborami. „Przedszkola i żłobki powinny być darmowe”
2023-09-19, 12:50Darmowe żłobki, bon edukacyjny czy religia poza szkołą - to część propozycji, o których mówiły kandydatki do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim. Czytaj dalej »
In vitro, kompromis aborcyjny i rozliczenie afery wizowej. Postulaty Trzeciej Drogi
2023-09-19, 11:00Sprawy kobiet, afera wizowa, embargo na zboże z Ukrainy — to tematy poruszane na konferencji prasowej Trzeciej Drogi organizowanej przez posła na sejm RP Dariusza Kurzawę oraz Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa kujawsko-pomorskiego… Czytaj dalej »
Kandydat Europejskiej Lewicy: Mam dość afer, chcę pomagać ludziom [Rozmowa dnia]
2023-09-19, 09:42- Polityk powinien pomagać ludziom, a nie zajmować się aferami - uważa Łukasz Wegner, kandydat na senatora z Europejskiej Lewicy w Inowrocławiu. Był on gościem dzisiejszej „Rozmowy dnia”. Czytaj dalej »
Lewica w Bydgoszczy: za pieniądze na lekcje religii można wybudować 7 tysięcy mieszkań
2023-09-18, 18:20Są ważniejsze potrzeby niż religia w szkole - mówił Michał Wysocki, współprzewodniczący Nowej Lewicy w Bydgoszczy i kandydat do Sejmu z okręgu bydgoskiego. Na zorganizowanej przed Urzędem Wojewódzkim konferencji przypomniał, że… Czytaj dalej »
Iwona Michałek: trzeba zachęcać imigrantów do pozostania w Polsce
2023-09-18, 16:55- W tej chwili Prawo i Sprawiedliwość zarządza strachem polskich obywateli - tak tzw. aferę wizową skomentowała w Toruniu posłanka Porozumienia Iwona Michałek. Czytaj dalej »