Milion podpisów dla Andrzeja Dudy. PiS rozpoczyna kampanię wyborczą
– Będziemy robić wszystko, by przekonać mieszkańców do ponownego wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta - powiedział w piątek w Bydgoszczy szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Jak dodał, za kandydaturą prezydenta przemawia pięć lata godnego pełnienia urzędu i jego aktywność.
Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów wraz z radnymi i innymi działaczami PiS zbierał podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy na targowisku na bydgoskim osiedlu Kapuściska. – Jesteśmy nie tylko w Warszawie, gdzie oczywiście koncentruje się największe zainteresowanie opinii publicznej. Pan prezydent ruszył w trasę po Polsce. My zbieramy podpisy, staramy się pomagać. To jest pierwszy etap kampanii, oprócz rozmów z ludźmi, to zebranie wymaganych 100 tys. podpisów pod kandydaturą. Siłą rzeczy naszym celem jest zebranie dużo większej liczby podpisów. Myślę, że cel minimum to jest milion podpisów, które chcemy zebrać pod kandydaturą pana prezydenta i pod jego wizją Polski - mówił Schreiber.
Jak ocenił, za kandydaturą Dudy przemawia godne sprawowanie urzędu, wiele jego inicjatyw i duża aktywność. – To jest pięć lat bardzo ważnych inicjatyw pana prezydenta na polu społecznym. To on był współinicjatorem wielu projektów, począwszy od programu Rodzina 500 plus, a skończywszy na trzynastej emeryturze. To także zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej, gdzie prezydent był niesłychanie aktywny. Projekt Trójmorza, który na początku tak był wyśmiewany przez część opinii publicznej w Polsce, dziś jest bardzo poważną inicjatywą. Polska zyskała na znaczeniu. Staliśmy się strategicznym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Wzmocniliśmy swoją pozycję w NATO. Jesteśmy aktywnym, podmiotowym graczem na arenie Unii Europejskiej - wskazał minister.
Schreiber zwrócił uwagę, że w okresie kadencji prezydenta Dudy wzrosło poczucie bezpieczeństwa Polaków. – To wszystko jest ważne, a prezydent pełniąc godnie urząd, myślę, że też nie przysparza powodów do wstydu, jakie mogliśmy mieć za jego poprzedników - dodał.
Zobacz także
"Do zobaczenia w wolnej Polsce" - hasło wyborcze Agaty Banasik
2015-10-08, 13:46Agata Banasik, liderka listy KORWiN do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim, idzie do wyborów z hasłem 'Do zobaczenia w wolnej Polsce'. Czytaj dalej »
Lider listy PiS w okręgu toruńsko-włocławskim w trosce o zwierzęta
2015-10-04, 14:40Jest 'zwierzolubem'. W domu ma 4 koty. Krzysztof Czabański - lider listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńsko - włocławskim z okazji przypadającego Światowego Dnia Zwierząt odwiedził Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt… Czytaj dalej »
Naukowcy z WSG zbadali jak wyborcy patrzą na kartę do głosowania
2015-09-30, 11:27Czy układ graficzny karty do głosowania ma wpływ na proces podejmowania decyzji przez wyborców? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali naukowcy z Pracowni Neuropsychologii i Użyteczności Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
"Na prawo patrz!" - hasło wyborcze Andrzeja Walkowiaka
2015-09-25, 12:44'Na prawo - patrz!' - z takim hasłem do wyborów idzie Andrzej Walkowiak, piątka na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »
Lewica przeciwko umowom śmieciowym
2015-09-24, 16:00Włocławski sztab wyborczy koalicji 'Lewica razem' zwołał konferencję prasową, poświęconą gospodarczej części swojego programu. Czytaj dalej »
Sąd oddalił powództwo posłanki Domiceli Kopaczewskiej przeciwko włocławskiej gazecie
2015-09-24, 14:28Szefowa Platformy Obywatelskiej we Włocławku, poseł Domicela Kopaczewska, ostatecznie przegrała proces o ochronę dóbr osobistych. Prawomocny wyrok w tej sprawie wydał Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Czytaj dalej »
KORWiN kontra Nowoczesna. Źle oznaczone materiały wyborcze?
2015-09-24, 14:03Andrzej Ignatowicz - szef bydgoskiego okręgu partii KORWiN i jednocześnie kandydat tej partii do Sejmu zawiadamia prokuraturę w sprawie ulotek ugrupowania Nowoczesna. Jego zdaniem doszło do nielegalnego finansowania kampanii Nowoczesn… Czytaj dalej »
Partia Razem zainaugurowała kampanię wyborczą w Bydgoszczy
2015-09-24, 11:12'Inna polityka jest możliwa' - to hasło wyborcze Partii Razem. Ugrupowanie rusza z kampanią wyborczą w Bydgoszczy. W okręgu bydgoskim wystawia 13 kandydatów. Czytaj dalej »
Pieniądze na drogowe inwestycje w Strzelnie i gminie Szubin
2015-09-21, 19:44Na kujawsko-pomorskich drogach ma być bezpieczniej. To za sprawą rządowego programu, który przewiduje pieniądze na inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa. Czytaj dalej »
O programie gospodarczym Nowoczesnej
2015-09-21, 19:27Działacze Nowoczesnej Ryszarda Petru mówili w Bydgoszczy o założeniach programu gospodarczego ugrupowania. Jego filary to: wolność, sprawiedliwość i przejrzystość, Polska bez uprzywilejowanych grup, a także proste i równe podatki:… Czytaj dalej »