Konfederacja rozpoczęła prawybory prezydenckie i prezentuje kandydatów
- Chcemy przyciągnąć jak najwięcej wyborców do Konfederacji - taki jest cel prawyborów, które organizujemy - mówił na spotkaniu ze zwolennikami w Bydgoszczy Krzysztof Bosak. Wiceprezes Ruchu Narodowego jest jednym z 9 kandydatów Konfederacji na Prezydenta RP w prawyborach.
- Jeżeli są tutaj sympatycy innych kandydatów na kandydatów, to nie jest to dla nas żaden problem. Proces prawyborów w Konfederacji, ma poza tym, że oczywiście rywalizujemy ze sobą, ma jeden bardzo ważne cel: chcemy przyciągnąć jak najwięcej nowych wyborców do Konfederacji. Organizujemy pierwsze prawdziwe prawybory w Polsce. Nie wiem, czy ktoś wcześniej przeprowadzał tego typu operację, jaką my w tej chwili rozpoczęliśmy. Wydaje mi się że nie - mówił Krzysztof Bosak.
W środę (04.12.) ze swoimi zwolennikami spotka się w Bydgoszczy kolejny kandydat w prawyborach prezydenckich Konfederacji - Jacek Wilk.
W grudniu i styczniu odbędzie się szesnaście konwencji wojewódzkich, na których wyborcy ideowej prawicy będą mogli poprzeć wybranego przez siebie kandydata. 18 stycznia 2020 roku w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski, na którym zostanie wyłoniony zwycięzca prawyborów Konfederacji.
Zobacz także
Tadeusz Pogoda powalczy o kolejną kadencję burmistrza Świecia
2014-10-20, 11:26Tadeusz Pogoda - urzędujący burmistrz Świecia nad Wisłą rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Przedstawił również kandydatów na radnych powiatu i miasta z list Komitetu Wyborczego Obywatelskie Porozumienie Samorządowe. Czytaj dalej »
Stawicka: Chcę skupić się na wartości człowieka
2014-10-18, 15:52Małgorzata Stawicka, bezpartyjna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy, oficjalnie rozpoczęła kampanię konwencją wyborczą w kinoteatrze Adria. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania kandydatów na na wójtów, burmistrzów i prezydentów
2014-10-18, 12:3427 kandydatów będzie walczyć o 5 prezydenckich stanowisk w Kujawsko-Pomorskiem. O północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Czytaj dalej »
"Włocławek ponad podziałami" i konferencja prasowa na cmentarzu
2014-10-17, 17:36Maciej Gawrysiak - kandydat na prezydenta Włocławka z ramienia bloku 'Włocławek ponad podziałami', na miejsce konferencji prasowej wybrał cmentarz. Czytaj dalej »
Niektórzy zostaną radnymi bez głosowania
2014-10-17, 12:52Ponad stu kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych w naszym województwie może spać spokojnie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński, kandydatem KWW Nowy Inowrocław na prezydenta miasta
2014-10-16, 21:19Pełna przejrzystość życia publicznego - to jeden z głównych postulatów programu wyborczego KWW Nowy Inowrocław. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą
2014-10-16, 21:05Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Camperem po Bydgoszczy - kampania wyborcza Rafała Bruskiego
2014-10-16, 21:00Przez najbliższy miesiąc prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie się spotykał z mieszkańcami w swoim mobilnym biurze. Czytaj dalej »
Grzegorz Roszak, kandydat na prezydenta Inowrocławia, przedstawił swój program wyborczy
2014-10-16, 20:29Równomierny rozwój wszystkich osiedli, konsultacje z mieszkańcami w sprawie inwestycji z budżetu partycypacyjnego i stworzenie większych szans dla młodych. Czytaj dalej »
SLD proponuje debatę kontrkandydatom do Sejmiku Województwa
2014-10-16, 14:50Debatę poświęconą wizji rozwoju Bydgoszczy, w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, proponują kandydujący do Sejmiku Województwa Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka. Czytaj dalej »