PKW podała nazwiska posłów i senatorów z regionu kujawsko - pomorskiego [wideo]
Oto nasza regionalna reprezentacja w Sejmie. Na liście posłów zabrakło przedstawiciela Konfederacji, która przekroczyła próg wyborczy. Jej liderowi zabrakło około tysiąca głosów.
Okręg nr 4, czyli bydgoski reprezentować będą: z Prawa i Sprawiedliwości - T omasz Latos, Łukasz Schreiber, Bartosz Kownacki, Piotr Król, Ewa Kozanecka . Z Koalicji Obywatelskiej - Tadeusz Zwiefka, Paweł Olszewski, Magdalena Łośko i Iwona Kozłowska . Z SLD do Sejmu wchodzą Krzysztof Gawkowski i Jan Szopiński . Z Koalicji Polskiej tworzonej przez PSL i Kukiz'15 posłem został Dariusz Kurzawa .
Okręg nr 5, czyli toruńsko-włocławski reprezentują: z Prawa i Sprawiedliwości - Jan Krzysztof Ardanowski, Iwona Michałek, Joanna Borowiak, Anna Gembicka, Zbigniew Girzyński i Mariusz Kałużny . Z Koalicji Obywatelskiej - Tomasz Lenz, Arkadiusz Myrcha, Iwona Hartwich i Tomasz Szymański . Z Koalicji Polskiej- Paweł Szramka . Z SLD - Robert Kwiatkowski i Joanna Scheuring -Wielgus .
Do Sejmu nie wszedł lokalny przedstawiciel Konfederacji Wolność i Niepodległość. Marcin Sypniewski podziękował swoim wyborcom na Facebooku:
- Bardzo, ale to bardzo dziękuję za każdy oddany głos na Konfederację Wolność i Niepodległość. To dzięki Waszym głosom i zaufaniu po raz pierwszy w historii nasze środowisko przekroczyło w końcu 5 proc. próg wyborczy. Osiągnęliśmy to w bardzo trudnych warunkach. Serdeczne gratulacje dla nowych posłów Konfederacji. Warto zauważyć, że Janusz Korwin - Mikke wraca do Sejmu po 26 latach!!! Nie zostałem posłem, zabrakło około 1.000 głosów do uzyskania mandatu. Dziękuję za każdy z blisko 18 tysięcy głosów!!! Dziękuję za pomoc w kampanii. Jeżeli będziemy pracować tak ciężko, jak w kampanii, przez kolejne 4 lata to następnym razem na pewno się uda. W górę serca i radujmy się, to nasz wielki sukces!!!
Rekordzistą w naszym regionie jest minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, który zdobył ponad 76 tys. głosów To jeden z najlepszych wyników w kraju.
O poselski mandat ubiegało się 5111 kandydatów z 234 list i z 10 komitetów wyborczych.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wyniosła 30,253,556 osób. Wydano 18,682,535 kart do głosowania. W niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu oddano 207 tys. 747 nieważnych głosów, co stanowiło 1,11 proc. ogólnej liczby głosów. W poprzednich wyborach parlamentarnych w 2015 roku wyborcy oddali 394 tys. 664 nieważnych głosów, co stanowiło 2,53 proc. wszystkich głosów.
Senatorami z województwa kujawsko-pomorskiego zostali: A ndrzej Kobiak, Antoni Mężydło i Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej, Ryszard Bober z PSL oraz Józef Łyczak z z PiS.
Zobacz także
"Do zobaczenia w wolnej Polsce" - hasło wyborcze Agaty Banasik
2015-10-08, 13:46Agata Banasik, liderka listy KORWiN do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim, idzie do wyborów z hasłem 'Do zobaczenia w wolnej Polsce'. Czytaj dalej »
Lider listy PiS w okręgu toruńsko-włocławskim w trosce o zwierzęta
2015-10-04, 14:40Jest 'zwierzolubem'. W domu ma 4 koty. Krzysztof Czabański - lider listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu toruńsko - włocławskim z okazji przypadającego Światowego Dnia Zwierząt odwiedził Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt… Czytaj dalej »
Naukowcy z WSG zbadali jak wyborcy patrzą na kartę do głosowania
2015-09-30, 11:27Czy układ graficzny karty do głosowania ma wpływ na proces podejmowania decyzji przez wyborców? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali naukowcy z Pracowni Neuropsychologii i Użyteczności Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
"Na prawo patrz!" - hasło wyborcze Andrzeja Walkowiaka
2015-09-25, 12:44'Na prawo - patrz!' - z takim hasłem do wyborów idzie Andrzej Walkowiak, piątka na liście Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu bydgoskim. Czytaj dalej »
Lewica przeciwko umowom śmieciowym
2015-09-24, 16:00Włocławski sztab wyborczy koalicji 'Lewica razem' zwołał konferencję prasową, poświęconą gospodarczej części swojego programu. Czytaj dalej »
Sąd oddalił powództwo posłanki Domiceli Kopaczewskiej przeciwko włocławskiej gazecie
2015-09-24, 14:28Szefowa Platformy Obywatelskiej we Włocławku, poseł Domicela Kopaczewska, ostatecznie przegrała proces o ochronę dóbr osobistych. Prawomocny wyrok w tej sprawie wydał Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Czytaj dalej »
KORWiN kontra Nowoczesna. Źle oznaczone materiały wyborcze?
2015-09-24, 14:03Andrzej Ignatowicz - szef bydgoskiego okręgu partii KORWiN i jednocześnie kandydat tej partii do Sejmu zawiadamia prokuraturę w sprawie ulotek ugrupowania Nowoczesna. Jego zdaniem doszło do nielegalnego finansowania kampanii Nowoczesn… Czytaj dalej »
Partia Razem zainaugurowała kampanię wyborczą w Bydgoszczy
2015-09-24, 11:12'Inna polityka jest możliwa' - to hasło wyborcze Partii Razem. Ugrupowanie rusza z kampanią wyborczą w Bydgoszczy. W okręgu bydgoskim wystawia 13 kandydatów. Czytaj dalej »
Pieniądze na drogowe inwestycje w Strzelnie i gminie Szubin
2015-09-21, 19:44Na kujawsko-pomorskich drogach ma być bezpieczniej. To za sprawą rządowego programu, który przewiduje pieniądze na inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa. Czytaj dalej »
O programie gospodarczym Nowoczesnej
2015-09-21, 19:27Działacze Nowoczesnej Ryszarda Petru mówili w Bydgoszczy o założeniach programu gospodarczego ugrupowania. Jego filary to: wolność, sprawiedliwość i przejrzystość, Polska bez uprzywilejowanych grup, a także proste i równe podatki:… Czytaj dalej »