Euforia w sztabach PiS w regionie. "Przekonaliśmy Polaków, że warto nam zaufać ponownie"
Według pierwszych sondaży PiS wygrało zdobywając 43,6 proc. głosów. W bydgoskim sztabie PiS ogromna radość. - Wygraliśmy! Wygraliśmy! - skandują uczestnicy.
– Bardzo się cieszę, że najprawdopodobniej znowu będziemy mieli samodzielną większość - komentuje poseł Piotr Król. – W polskiej polityce to duży kredyt zaufania, dający pewność i stabilność rządzenia. To są na razie wyniki sondażowe, ale bardzo korzystne dla nas - tym bardziej, że po czterech latach rządów byliśmy poddawani tak ostrej krytyce.
– Warto cierpliwie czekać na ostateczne wyniki wyborów - dodaje poseł Tomasz Latos. Zdaniem polityka, sondażowy wynik PiS-u napawa optymizmem. - Najważniejszy nie jest nawet wynik procentowy, ale to, że mamy sami większość. To daje komfort rządzenia, budowania większości parlamentarnej, przeprowadzania reform, ustaw. Miejmy nadzieję, że również w Senacie będziemy mieli chociaż 51 senatorów.
Wielka radość panuje także w toruńskim sztabie PiS. Są tam m.in. Zbigniew Rasielewski, kandydat PiS na senatora i Zbigniew Girzyński, kandydat do Sejmu. – Mandat zaufania, który otrzymaliśmy, ma związek nie tylko z tym, co zostało zrealizowane. Po prostu mieszkańcy Polski i regionu nie chcą więcej patrzeć na złodziejską politykę naszych konkurentów i to zostało bardzo mocno wypunktowane - mówili. Co ich zdaniem zdecydowało o zwycięstwie? – Zaangażowanie wielu nowych wyborców PiS. Udało się po 4 latach niełatwych rządów przekonać Polaków, że warto PiS zaufać ponownie. To największy sukces polityczny od 30 lat - podsumowali.
Zobacz także
Politycy PiS z regionu jadą w teren. Będą spotkania otwarte promujące kandydata tej partii
2025-03-10, 17:01Bydgoscy działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynają podróż po regionie. Będą odwiedzać wszystkie gminy z okręgu bydgoskiego. Podczas spotkań otwartych mają zachęcać do oddania głosu w wyborach prezydenckich na Karola Nawrockiego… Czytaj dalej »
Mieszkańcy Piotrkowa Kujawskiego w niedzielę głosują! Wybierają nowego burmistrza
2025-03-09, 07:53W wyborach w Piotrkowie Kujawskim startuje ośmioro kandydatów. Przygotowano 13 lokali wyborczych. Czytaj dalej »
Posłanki KO zachęcały panie do głosowania na Rafała Trzaskowskiego na placu Praw Kobiet
2025-03-08, 20:29- Rafał Trzaskowski to jedyny kandydat na prezydenta, który zagwarantuje prawa kobiet - twierdzą posłanki Koalicji Obywatelskiej. Iwona Karolewska, Iwona Kozłowska oraz Magdalena Łośko spotkały się w Dniu Kobiet na Placu Praw Kobiet… Czytaj dalej »
Magdalena Biejat: Jestem kandydatką, dla której prawa kobiet to priorytet
2025-03-08, 17:39Kandydatka Lewicy na prezydenta podkreśliła, że opowiada się za legalną aborcją, zapowiedziała urlop rodzicielski równy dla obojga rodziców i w pełni płatny, oraz że zrobi porządek z niepłaceniem alimentów. Czytaj dalej »
W niedzielę przedterminowe wybory w Piotrkowie Kujawskim. Kandyduje osiem osób
2025-03-07, 18:27W niedzielę (10 marca) mieszkańcy będą wybierać burmistrza Piotrkowa Kujawskiego. Przedterminowe wybory są konieczne po tragicznej śmierci poprzedniego burmistrza Krystiana Betlińskiego. Czytaj dalej »
Grzegorz Braun o aborcji: Jeśli można zabijać nienarodzonych, to nikt już nie jest bezpieczny
2025-03-05, 20:34O szeroko rozumianym bezpieczeństwie i ochronie życia od poczęcia mówił w Grudziądzu Grzegorz Braun. Europoseł, kandydat na prezydenta, spotkał się wieczorem z mieszkańcami. Czytaj dalej »
„Polska potrzebuje stabilności”. W Toruniu podsumowano zbiórkę podpisów dla Rafała Trzaskowskiego
2025-03-03, 16:587230 podpisów zebrano w Toruniu pod listą poparcia dla Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta Polski. - On czuje problemy samorządu - podkreślał Piotr Całbecki, marszałek województwa. Czytaj dalej »
Adrian Zandberg we Włocławku. Jaki pomysł na to miasto ma kandydat na prezydenta?
2025-03-02, 18:30- Musimy postawić na nogi branże, od których będzie zależało nasze bezpieczeństwo i odporność, to między innymi branża chemiczna i to jest szansa na rozwój dla takich miast, jak Włocławek - mówił we Włocławku Adrian Zandberg… Czytaj dalej »
Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta RP, odwiedził region
2025-03-01, 12:47Inowrocław, Żnin oraz Bydgoszcz znalazły się wśród miast, które polityk odwiedza dziś w ramach swojej kampanii prezydenckiej. Czytaj dalej »
Mateusz Morawiecki usłyszał zarzuty. „Realizacja wyborów była moim obowiązkiem”
2025-02-27, 12:15Były premier Mateusz Morawiecki (PiS) stawił się w czwartek w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym organizacji wyborów korespondencyjnych w 2020 roku. Teraz chce zapoznać się z aktami spra… Czytaj dalej »