Czabański: Powinna powstać służba, zajmująca się przypadkami łamania praw zwierząt
– Służba, która zajęłaby się sprawami łamania praw zwierząt, powinna być podległa MSWiA - powiedział w środę w Toruniu szef Rady Mediów Narodowych, poseł Krzysztof Czabański. Dodał, że konieczne jest także znaczące ograniczenie bezdomności zwierząt.
Czabański - który jest tez członkiem Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt - wskazał, że w środę rano premier Mateusz Morawiecki mówił w wywiadzie dla Polskiego Radia o dobrostanie zwierząt i działaniach, które będę podejmowane w tym zakresie. – Jako poseł, jeżeli ponownie dostanę mandat, będę lobbował za tymi działaniami. Z tym, że będą to działania stopniowe, rozwiązujące problemy po kolei, a nie wszystkie jednocześnie. Chcielibyśmy zacząć od dwóch spraw. Pierwszą jest radykalne ograniczenie bezdomności zwierząt - mówił Czabański, który kandyduje do Sejmu z drugiego miejsca na liście PiS w okręgu toruńsko-włocławskim.
Jego zdaniem powinno się to wiązać z powszechnym chipowaniem oraz kastracją i sterylizacją na koszt samorządów i państwa. Te metody wskazał jako najskuteczniejsze w walce z bezdomnością zwierząt. Drugą sprawą, którą podniósł jako bardzo istotną, jest wprowadzenie zakazu schronisk komercyjnych. – Nie może być tak, że walczymy o prawa zwierząt, a źli ludzie zarabiają na ich cierpieniu. Chodzi o to, aby schroniska szukały nowych domów dla bezdomnych zwierząt, żeby były w nich tak przyzwoite warunki jak w schronisku w Toruniu - podkreślił Czabański na briefingu przed bramą toruńskiego schroniska.
Wskazał, że oprócz działań stricte finansowych konieczne jest przeciwdziałanie łamaniu prawa. – Przepisy może są i kulawe, ale jednak chronią zwierzęta. Są one jednak w sposób nagminny łamane. Wydaje się, że oprócz eko patroli np. w ramach straży miejskiej, warto ulokować w MSWiA rodzaj służby zajmującej się przypadkami łamania prawa wobec zwierząt. To powinno być w MSWiA, żebyśmy mieli odpowiedni i pełen pogląd na to, co się w całej Polsce dzieje w tej sprawie - dodał Czabański.
Powtórzył po raz kolejny, że w kolejnej kadencji parlament powinien zająć się także wzmocnieniem finansowym mediów publicznych oraz repolonizacją mediów. W tym drugim aspekcie stwierdził, że bardzo ważne jest wspieranie polskiej małej i średniej przedsiębiorczości, bo ona także działa i chce działać jeszcze szerzej na rynku medialnym.
Zobacz także
Michał Korolko: Większa rola miast. ZIT także dla przedsiębiorców?
2019-05-21, 18:35Wzrost znaczenia Bydgoszczy i Torunia w wydatkowaniu środków unijnych proponuje Michał Korolko - kandydat Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej. Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Jest szansa na lepszy dostęp do rehabilitacji we Włocławku
2019-05-21, 17:20Funkcjonowaniu służby zdrowia poświęcona była konferencja prasowa Tomasza Latosa we Włocławku. To część kampanii posła Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Europarlamentu. Czytaj dalej »
Niepełnosprawni, jeszcze tylko dziś możecie umawiać się na głosowanie!
2019-05-21, 14:06Każdy, kto chce głosować poza miejscem zameldowania do dziś (21.05) może złożyć wniosek. Także osoby niepełnosprawne tylko dziś mogą złożyć wniosek o dopisanie się do spisu wyborców w lokalach dostosowanych do ich potrzeb. Czytaj dalej »
Jan Szyszko w Grudziądzu: Lasy, gleby, zasoby geotermalne - tego w UE nam zazdroszczą
2019-05-20, 19:04- W Unii Europejskiej zazdroszczą nam tego, co związane z przyrodą i ochroną środowiska- mówił w Grudziądzu Jan Szyszko. Były minister środowiska odwiedził nasz region na zaproszenie polityków Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »
Krzysztof Brejza i Radosław Sikorski nie odpowiadają na pytania o LGBT
2019-05-20, 12:34Przemysław Przybylski, trójka na liście PiS do Europartamentu przyjechał dziś do Inowrocławia, aby przed biurem posła Krzysztofa Brejzy powtórzyć pytania zadane jemu i Radosławowi Sikorskiemu w liście z 10 maja, w przeddzień bydgoskiego… Czytaj dalej »
Janusz Korwin-Mikke chce przekonać ludzi, którzy mają dość tego, co jest
2019-05-19, 17:30Regionalni kandydaci Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego szukali wyborców w Toruniu: - Niesiemy Europie wolność nadzieję i świeżość!- głosili. Czytaj dalej »
Rząd chce dać zasiłek niepełnosprawnym. Budżet to zniesie - oceniają eksperci
2019-05-19, 15:57W niedzielę (19.05.), na konwencji regionalnej PiS w Krakowie, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy niepełnosprawni powyżej 18. roku życia, całkowicie niezdolni do samodzielności, otrzymają… Czytaj dalej »
O roli Polski w Unii Europejskiej. Politycy PiS na konferencji w Brześciu Kujawskim
2019-05-18, 19:35Byłoby lepiej, gdyby wiele spraw w Unii Europejskiej dało się załatwić bez konfliktu - powiedział w Brześciu Kujawskim Krzysztof Czabański, poseł PiS, szef Rady Mediów Narodowych. Dodał, że ma nadzieję na taką zmianę w Parlamencie… Czytaj dalej »
Krzysztof Czabański o nowych propozycjach PiS oraz eurowyborach
2019-05-18, 13:56'Piątka Kaczyńskiego' to konkrety, a nie propozycje abstrakcyjne - powiedział Krzysztof Czabański, poseł PiS, szef Rady Mediów Narodowych. Jak podkreślił kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego to osoby myślące… Czytaj dalej »
Kandydatowi Koalicji Europejskiej unijne tematy nie są obce
2019-05-17, 20:00Grudziądz był kolejnym przystankiem w kampanii do europarlamentu Michała Korolki. Kandydat KE przyjechał do miasta czerwonym autobusem i opowiedział o swoich planach... Czytaj dalej »