Tomasz Latos: Poseł Olszewski mówi nieprawdę. Rzecz o kampusie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Granicą absurdu jest kłamstwo - ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos, odnosząc się do poniedziałkowej wypowiedzi Pawła Olszewskiego - posła Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej, który stwierdził, że wbrew obietnicom partii rządzącej, w przyszłorocznym budżecie nie zarezerwowano środków na rozbudowę kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
- Jeżeli ktoś mówi, a tak powiedział poseł Olszewski, że w projekcie budżetu na rok 2020 nie ma wpisanego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, to jest to po prostu nieprawda - podkreślił Tomasz Latos, lider bydgoskiej listy PiS do Sejmu.
- Mam tutaj stosowne dokumenty i zgodnie z układem zadaniowym, zapisanym w budżecie państwa pod numerem 10., jest wpisana do budżetu na rok przyszły kwota 51,878 mln zł. Jest to poparte wnioskiem, który składał pan premier Gliński do ministra finansów. Jest stosowna informacja po przyjęciu projektu budżetu przez rząd i mam też wyciąg z korekty budżetu. Być może ktoś po tylu latach nie umie czytać budżetu, to informuję - część 24., pozycja 7300.095 - mówił Tomasz Latos.
- Aby uniknąć planowania i kolejnych wniosków budżetowych w kolejnych latach pan premier Gliński zadeklarował - a ja w imieniu wszystkich posłów Prawa i Sprawiedliwości z tego okręgu tę deklarację również podnoszę - będziemy zabiegać o wpisanie tego projektu i utworzenie wieloletniego programu budowy wspomnianego kampusu tak, aby ta sprawa była dla wszystkich jednoznaczna - dodał polityk PiS.
Tomasz Latos podziękował także opozycji za nagłośnienie sukcesu, jakim - jego zdaniem - jest inicjatywa rozbudowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jak podkreślił, nie ma nic przeciwko temu, by poseł Paweł Olszewski, zgodnie ze swoją deklaracją dobrej woli, wspomógł rozbudowę Filharmonii Pomorskiej czy Opery Nova.
Zobacz także
Wojewoda zachęca, by pójść na eurowybory. „To w Polsce decydujemy, jaka będzie Europa”
2024-05-28, 18:50„Jaka Polska taka Europa' - pod takim hasłem rozpoczyna się kampania profrekwencyjna wojewody kujawsko-pomorskiego. Do głosowania w eurowyborach - 9 czerwca - zachęca już dziś Michał Sztybel. Czytaj dalej »
Prezydent Duda: W PE potrzebujemy posłów, którzy będą dbali o interes Polski
2024-05-27, 21:18- Nie wierzcie państwo w bajeczki, które niektórzy opowiadają, że w PE reprezentuje się „jakąś Europę”. Nie. Tam każdy poseł reprezentuje swój kraj, a kto tego nie robi, jest po prostu naiwny - powiedział w poniedziałek prezydent… Czytaj dalej »
Ozdyk w Toruniu: Na gruzach Parlamentu Europejskiego można zbudować Europę ojczyzn
2024-05-27, 21:06- Najważniejsze będzie dla mnie zlikwidowanie Parlamentu Europejskiego - powiedział w poniedziałek w Toruniu dr Sławomir Ozdyk. Jedynka Konfederacji w województwie kujawsko-pomorskim w eurowyborach skrytykował również Zielony Ład… Czytaj dalej »
Iwona Kozłowska o 20 latach Polski w UE. W Szubinie zachęcała do udziału w wyborach
2024-05-27, 20:16Do głosowania 9 czerwca zachęcała w Szubinie kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego Iwona Kozłowska. Przypomniała, że w ciągu 20 lat obecności Polski w Unii Europejskiej do naszego kraju wpłynęło ponad 260… Czytaj dalej »
Minister Gawkowski w regionie. Proponuje Europejską Kartę Seniora i apeluje ws. cyberbezpieczeństwa
2024-05-26, 14:43O bezpieczeństwie cybernetycznym mówił w niedzielę w Bydgoszczy wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Był także w Inowrocławiu, który, jak mówi, jest stolicą wypoczynku polskich seniorów - właśnie tam przedstawił… Czytaj dalej »
Mateusz Morawiecki przed komisją ds. wyborów kopertowych. To kluczowy świadek komisji
2024-05-22, 13:33Decyzję o przeprowadzeniu wyborów korespondencyjnych w 2020 r. podjęło kierownictwo polityczne PiS - zeznał w środę przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych b. premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił też, że według… Czytaj dalej »
Horała wsparł kampanię Joanny Borowiak. Skrytykował działania rządu w sprawie CPK
2024-05-21, 17:48Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje kampanię wyborczą do Europarlamentu. Kandydatka z Włocławka, posłanka Joanna Borowiak, zbierała na miejskim targowisku podpisy pod projektem ustawy, która miałaby zastopować podwyżki cen prąd… Czytaj dalej »
Jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyborów kopertowych
2024-05-21, 14:48Zastosowanie przepisów „antycovidowych” do przygotowania wyborów korespondencyjnych w stanie epidemii było zgodne z konstytucją - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny. Według TK takie rozumienie tych przepisów jest zbieżne… Czytaj dalej »
Robert Biedroń w Bydgoszczy: Społeczeństwo powinno otrzymać odpowiedź w sprawie pożarów
2024-05-15, 19:39Lewica domaga się lepszej kontroli sytuacji zagrażających bezpieczeństwu Państwa, w związku z serią dziwnych pożarów, które miały ostatnio miejsce w naszym kraju. Czytaj dalej »
Tomasz Mentzen: Potrzeba zmian w UE, tylko Konfederacja zadba o interes Polski
2024-05-13, 16:35Tomasz Mentzen, który startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z drugiego miejsca listy Konfederacji w okręgu kujawsko-pomorskim uważa, że UE zmierza „w kierunku szalonego ekologizmu' i trzeba zawrócić z tej drogi. Jego zdaniem… Czytaj dalej »