Tomasz Latos: Poseł Olszewski mówi nieprawdę. Rzecz o kampusie Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Granicą absurdu jest kłamstwo - ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos, odnosząc się do poniedziałkowej wypowiedzi Pawła Olszewskiego - posła Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej, który stwierdził, że wbrew obietnicom partii rządzącej, w przyszłorocznym budżecie nie zarezerwowano środków na rozbudowę kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
- Jeżeli ktoś mówi, a tak powiedział poseł Olszewski, że w projekcie budżetu na rok 2020 nie ma wpisanego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, to jest to po prostu nieprawda - podkreślił Tomasz Latos, lider bydgoskiej listy PiS do Sejmu.
- Mam tutaj stosowne dokumenty i zgodnie z układem zadaniowym, zapisanym w budżecie państwa pod numerem 10., jest wpisana do budżetu na rok przyszły kwota 51,878 mln zł. Jest to poparte wnioskiem, który składał pan premier Gliński do ministra finansów. Jest stosowna informacja po przyjęciu projektu budżetu przez rząd i mam też wyciąg z korekty budżetu. Być może ktoś po tylu latach nie umie czytać budżetu, to informuję - część 24., pozycja 7300.095 - mówił Tomasz Latos.
- Aby uniknąć planowania i kolejnych wniosków budżetowych w kolejnych latach pan premier Gliński zadeklarował - a ja w imieniu wszystkich posłów Prawa i Sprawiedliwości z tego okręgu tę deklarację również podnoszę - będziemy zabiegać o wpisanie tego projektu i utworzenie wieloletniego programu budowy wspomnianego kampusu tak, aby ta sprawa była dla wszystkich jednoznaczna - dodał polityk PiS.
Tomasz Latos podziękował także opozycji za nagłośnienie sukcesu, jakim - jego zdaniem - jest inicjatywa rozbudowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jak podkreślił, nie ma nic przeciwko temu, by poseł Paweł Olszewski, zgodnie ze swoją deklaracją dobrej woli, wspomógł rozbudowę Filharmonii Pomorskiej czy Opery Nova.
Zobacz także
Tadeusz Pogoda powalczy o kolejną kadencję burmistrza Świecia
2014-10-20, 11:26Tadeusz Pogoda - urzędujący burmistrz Świecia nad Wisłą rozpoczął swoją kampanię wyborczą. Przedstawił również kandydatów na radnych powiatu i miasta z list Komitetu Wyborczego Obywatelskie Porozumienie Samorządowe. Czytaj dalej »
Stawicka: Chcę skupić się na wartości człowieka
2014-10-18, 15:52Małgorzata Stawicka, bezpartyjna kandydatka na prezydenta Bydgoszczy, oficjalnie rozpoczęła kampanię konwencją wyborczą w kinoteatrze Adria. Czytaj dalej »
Minął termin zgłaszania kandydatów na na wójtów, burmistrzów i prezydentów
2014-10-18, 12:3427 kandydatów będzie walczyć o 5 prezydenckich stanowisk w Kujawsko-Pomorskiem. O północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Czytaj dalej »
"Włocławek ponad podziałami" i konferencja prasowa na cmentarzu
2014-10-17, 17:36Maciej Gawrysiak - kandydat na prezydenta Włocławka z ramienia bloku 'Włocławek ponad podziałami', na miejsce konferencji prasowej wybrał cmentarz. Czytaj dalej »
Niektórzy zostaną radnymi bez głosowania
2014-10-17, 12:52Ponad stu kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych w naszym województwie może spać spokojnie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński, kandydatem KWW Nowy Inowrocław na prezydenta miasta
2014-10-16, 21:19Pełna przejrzystość życia publicznego - to jeden z głównych postulatów programu wyborczego KWW Nowy Inowrocław. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą
2014-10-16, 21:05Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Camperem po Bydgoszczy - kampania wyborcza Rafała Bruskiego
2014-10-16, 21:00Przez najbliższy miesiąc prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie się spotykał z mieszkańcami w swoim mobilnym biurze. Czytaj dalej »
Grzegorz Roszak, kandydat na prezydenta Inowrocławia, przedstawił swój program wyborczy
2014-10-16, 20:29Równomierny rozwój wszystkich osiedli, konsultacje z mieszkańcami w sprawie inwestycji z budżetu partycypacyjnego i stworzenie większych szans dla młodych. Czytaj dalej »
SLD proponuje debatę kontrkandydatom do Sejmiku Województwa
2014-10-16, 14:50Debatę poświęconą wizji rozwoju Bydgoszczy, w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, proponują kandydujący do Sejmiku Województwa Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka. Czytaj dalej »