Konfederacja: Bon oświatowy i 1000 plus, czyli wyższa płaca dla wszystkich
Likwidacja kuratoriów oświaty, bon oświatowy i 1000 plus - to propozycje Konfederacji. Lider bydgoskiej listy Marcin Sypniewski przedstawił propozycje dotyczące zmian w oświacie.
– Konfederacja proponuję bon oświatowy, czyli takie rozwiązanie, w którym pieniądze idą za uczniem. To rodzice decydują, do jakiej szkoły czy przedszkola dziecko pójdzie - mówi Marcin Sypniewski. – Druga rzecz, która naszym zdaniem jest też konieczna to likwidacja kuratorium i odbiurokratyzowanie oświaty. Sam uczyłem w szkole jeszcze kilka lat temu i pamiętam, że poza przekazywaniem wiedzy drugie tyle czasu nauczyciel spędza na wypełnianiu nie tylko dziennika, ale tworzeniu różnego rodzaju sprawozdań - dodaje.
Konfederacja proponuje także podwyższenie płacy dla wszystkich. – Dzięki programowi 1000 plus wzrosną płace wszystkich, w tym również nauczycieli - mówi Marcin Sypniewski.
Konfederacja chce też, aby rodzice mieli większy wpływ na realizowany program nauczania.
Zobacz także
Pozew w trybie wyborczym w Chełmnie
2014-11-28, 09:17Mariusz Kędzierski - burmistrz Chełmna - pozwał Małgorzatę Giżyńską, bo uważa, że jego kontrkandydatka w wyborach mówi nieprawdę na jego temat. Czytaj dalej »
KNP w Bydgoszczy nie popiera żadnego z kandydatów na prezydenta
2014-11-27, 21:02Kongres Nowej Prawicy nie poprze żadnego z dwóch kandydatów, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski przegrał proces wyborczy w pierwszej instancji
2014-11-27, 20:43Kandydat na urząd prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, przegrał w pierwszej instancji proces wyborczy z walczącym o reelekcję prezydentem Włocławka, Andrzejem Pałuckim z SLD. Czytaj dalej »
Stowarzyszenie "Wspólnota Samorządowa" rządzić będzie ziemskim powiatem włocławskim
2014-11-27, 19:48W trakcie pierwszej sesji nowo wybrana rada powiatu rozdzieliła najważniejsze stanowiska. Czytaj dalej »
Poparcie dla Konstantego Dombrowicza
2014-11-27, 16:17Obok niektórych działaczy SLD niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy w niedzielę może liczyć na głos organizacji prawicowych. Czytaj dalej »
Dombrowicz komentuje decyzję Sądu Apelacyjnego w Gdańsku
2014-11-27, 13:20Nie ma podstaw do uwzględnienia zażalenia - uznał Sąd Apelacyjny w Gdańsku oddalając wniosek Komitetu Wyborczego Konstantego Dombrowicza na postanowienie bydgoskiego sądu. Czytaj dalej »
Ryszard Brejza ma poparcie marszałka województwa przed II turą wyborów na prezydenta
2014-11-27, 13:10Ubiegający się o reelekcję prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ma przed drugą turą wyborów poparcie marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
Andrzej Pałucki wytacza proces wyborczy Markowi Wojtkowskiemu
2014-11-27, 12:56Kandydaci na fotel prezydenta Włocławka spotkają się w sądzie. Urzędujący prezydent, Andrzej Pałucki z SLD, wytoczył swojemu konkurentowi proces w trybie wyborczym. Czytaj dalej »
Koalicja pokonanych wspiera kandydata PO na prezydenta Włoclawka
2014-11-24, 16:25Kandydaci na urząd prezydenta Włocławka, którzy odpadli w pierwszej turze, zawiązali koalicję i poparli Marka Wojtkowskiego z Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Zapadła decyzja sądu w procesie wyborczym Dombrowicz kontra Bruski
2014-11-24, 16:15Bydgoski sąd w trybie wyborczym zajął się sprawą, którą kandydatowi na prezydenta Bydgoszczy, Rafałowi Bruskiemu, wytoczył Komitet Wyborczy Konstantego Dombrowicza. Czytaj dalej »