Wojewoda Bogdanowicz: W ciągu kilku lat problem dróg samorządowych zniknie
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który był dziś gościem "Rozmowy dnia" Polskiego Radia PiK powiedział, że budowa dróg samorządowych jest zadaniem, bez którego gminy nie będą się prawidłowo rozwijały.
W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczystość przekazania symbolicznych czeków na budowę dróg z Funduszu Dróg Samorządowych. Jak w naszym województwie wygląda sytuacja dróg lokalnych? - pytał Michał Jędryka.
– Drogi w Polsce po stronie wschodniej wyglądają dużo gorzej niż po stronie zachodniej. My jesteśmy po środku tej granicy i rzeczywiście nieźle to niekiedy wygląda w różnych powiatach i gminach, ale są ciągle takie gminy, miejscowości czy powiaty, które wymagają budowy dróg w dużym zakresie. Bez tego gminy nie będą się prawidłowo rozwijały - mówił Mikołaj Bogdanowicz. – Cztery lata funkcjonowania rządu Prawa i Sprawiedliwości w województwie kujawsko-pomorskim to przeszło 1070 km dróg, 500 zrealizowanych zadań - mówimy o tych, które były zrealizowane i są w trakcie realizacji do końca 2019 roku. Przeszło miliard złotych zainwestowanych w drogi lokalne, razem z samorządowcami – myślę, że to duże osiągnięcie i to cały czas będzie na tym poziomie utrzymywane. To perspektywa kilku lat, kiedy problem dróg samorządowych powinien zniknąć się z mapy potrzeb mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego - przypuszczał.
Jak dodał, są zaniedbania na terenach wiejskich i osiedlach, bo wcześniej nie było do takich dróg dofinansowania. – Teraz jest to możliwe z budżetu państwa i bardzo się cieszę, że mogę pośredniczyć – organizować konkursy i przekazywać te pieniądze samorządowcom.
Cała "Rozmowa dnia" - dźwięk, wideo, zapis (obszerny fragment)
Zobacz także
Rafał Bruski prawdopodobnie wygrywa już w I turze
2018-10-22, 08:27Wiele wskazuje na to, że ubiegający się o ponowny wybór prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wygrał wybory już w I turze. Tak wynika po podliczeniu głosów ze 170 na 205 obwodowych komisji w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Są pierwsze wstępne wyniki wyborów w Grudziądzu
2018-10-22, 00:02Sztaby kandydatów na prezydenta Grudziądza - Macieja Glamowskiego i Zenona Różyckiego - podają wstępne wyniki wyborów w tym mieście. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Przekonaliśmy Polaków swoim działaniem
2018-10-21, 23:47- Jak na pierwszy start w wyborach samorządowych, nasz wynik jest naprawdę dobry - tak kandydatka na prezydenta Torunia Irena Paczkowska skomentowała krajowy wynik osiągnięty przez Kukiz'15. Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak: Będziemy ciężko pracować kolejne dwa tygodnie
2018-10-21, 23:37Choć wyniki nie są jeszcze znane, Ireneusz Stachowiak - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Inowrocławia jest przekonany o drugiej turze. Czytaj dalej »
Michał Zaleski: Liczę, że torunianie akceptują to, co proponuję
2018-10-21, 23:24Na każdy scenariusz po ogłoszeniu wyników głosowania w Toruniu przygotowany jest ubiegający się o reelekcję prezydent Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Andrzej Guzowski: Większe nerwy będą za dwa tygodnie
2018-10-21, 23:14- Liczę na druga turę - mówi Andrzej Guzowski, kandydat na prezydenta Grudziądza, popierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Czytaj dalej »
Maciej Glamowski: Czeka nas ciężka noc, jesteśmy optymistami
2018-10-21, 23:07- Jestem spokojny, niecierpliwie czekam na oficjalne wyniki - mówi kandydat na prezydenta Grudziądza Maciej Glamowski. Czytaj dalej »
Radość w sztabie PiS w Toruniu: Czekamy na oficjalne wyniki
2018-10-21, 22:46Prawo i Sprawiedliwość cieszy się w Toruniu z ogólnopolskiego sukcesu, według sondaży jednak w naszym regionie wygrała Koalicja Obywatelska. Czytaj dalej »
Rafał Bruski: Jestem gotowy na drugą turę
2018-10-21, 22:33W sztabie Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy jest kilkadziesiąt osób. - Z dużą pokorą czekam na wynik. Jestem gotowy na drugą turę - mówi ubiegający się o reelekcję prezydent Rafał Bruski. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen podsumował swoje wyborcze postulaty
2018-10-19, 20:55Kandydat na prezydenta Torunia Sławomir Mentzen podsumował kampanię wyborczą. Podczas briefingu przypomniał swoje najważniejsze postulaty. Czytaj dalej »