Szkoła nowoczesna, współpracująca z rynkiem pracy i...bez zadań domowych
Edukacja była tematem konferencji zorganizowanej przez Ireneusza Nitkiewicza. W spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca Inicjatywy Polska, Barbara Nowacka.
- Kiedy wejdziemy do sejmu, będziemy postulowali, żeby edukacji odpowiadała na zapotrzebowania rynku, czyli więcej informatyki, więcej języków obcych, żeby szkoły były jeszcze bardziej nowocześnie wyposażone. Muszą za tym iść pieniądze z budżetu państwa - mówi Ireneusz Nitkiewicz, kandydat KO do parlamentu.
Wtórowała mu Barbara Nowacka - Ireneusz Nitkiewicz jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej z nadania Inicjatywy Polska. Edukacja to tak naprawdę priorytet, fundament przyszłego dobrego społeczeństwa. My nie chcemy, po raz kolejny, kosztem dzieci zmieniać nauczania w sposób infrastrukturalny, ale pomyśleć o tym, żeby wychodząc ze szkoły dzieci dostały dobrą przyszłość. Taki program może powstać, ale potrzebna jest Komisja Edukacji Narodowej, którą będziemy tworzyli.
Barbara Nowacka podkreśla, że jej ugrupowanie zlikwiduje prace domowe. - Dzieci będą przychodziły do szkoły, i będą z niej wychodziły najedzone i nauczone. Zapewnimy wyższe wynagrodzenia dla nauczycieli, ale również dla innych pracowników szkolnych. (...)
Zobacz także
Wybory uzupełniające we Włocławku
2013-05-10, 14:15W piątek o północy mija termin rejestracji kandydatów na radnego Gminy Włocławek. Czytaj dalej »
Islandia wybierze nowy parlament
2013-04-26, 18:36Na Islandii odbędą się w sobotę wybory parlamentarne, w których faworytami są dwie partie przeciwne wejściu kraju do Unii Europejskiej. Czytaj dalej »
Poseł Piecha wygrał wybory do Senatu
2013-04-22, 08:22Dotychczasowy poseł Bolesław Piecha z PiS zwyciężył w niedzielnych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim; pokonał siedmiu innych kandydatów. Piecha obejmie mandat po zmarłym w styczniu senatorze Antonim Motyczce… Czytaj dalej »
Minister Cyfryzacji do Parlamentu Europejskiego
2013-04-12, 08:53Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni powiedział piątek, że rozważa kandydowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w 2014 r. Czytaj dalej »
"Wyzwania współczesnego prawa wyborczego"
2013-03-15, 17:29Naukowcy oraz specjaliści zajmujący się tematyką wyborów spotkali się dziś w Toruniu na konferencji 'Wyzwania współczesnego prawa wyborczego'. Rozmowy dotyczyły m.in. konieczności usprawnienia procedur wyborczych oraz wątpliwości… Czytaj dalej »