Minister Ardanowski: Chcemy takich dopłat do hektara, jak w innych krajach w Europie
– Polska będzie walczyć o większe środki unijne dla rolnictwa. Jeżeli nie spełnią oczekiwań, rząd nie zgodzi się na budżet Unii Europejskiej - zapowiedział w Golubiu-Dobrzyniu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
– Oczywiście kraje basenu Morza Śródziemnego mają inny typ upraw – mają oliwki, cytrusy. Dopłaty na przykład na Malcie wynoszą 600 euro do hektara, w Holandii – około 450, Niemcy mają w granicach 270. Dlaczego my w takim razie mamy tylko 216? - pyta minister. – To niesprawiedliwe! Oczekujemy, żeby było choć tyle, ile wynosi średnia europejska – 269 euro. Będziemy walczyli, żeby było jak najwięcej. Jeżeli nie spełnią naszych oczekiwań, to rząd polski nie wyrazi zgody na budżet Unii Europejskiej w tak krzywdzącej formie - dodaje.
Minister przypomniał, że wcześniej sygnalizowali to premier, a także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Zobacz także
Wiceprezydent Marek Sikora chce być prezydentem Grudziądza
2018-09-27, 05:15Jest drugi, chce być pierwszym - Marek Sikora wiceprezydent Grudziądza oficjalnie potwierdził dzisiaj swój start w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Zgłoszenia kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów do środy
2018-09-26, 09:46W środę o północy mija termin rejestrowania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Swoich kandydatów mogą zgłaszać tylko te komitety, które zarejestrowały listy w wyborach do rad w co najmniej połowie okręgów… Czytaj dalej »
Politycy PiS oskarżają władze Bydgoszczy o bezczynność w sprawie Babiej Wsi
2018-09-25, 17:51Popękane ściany, sypiący się tynk wewnątrz i na zewnątrz - tak wyglądają dwa domy na Babiej Wsi w Bydgoszczy. Problem dotyczy budynków, które znalazły się najbliżej budowy wieżowca Nordic Astrum nad Brdą. Czytaj dalej »
Kukiz'15 chce rozwiązań przyjaznych bydgoskim seniorom
2018-09-25, 15:49O rozwiązaniach przyjaznych osobom starszym mówił dziś na bydgoskich Bartodziejach Paweł Skutecki, kandydat Kukiz'15 na prezydenta miasta. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Płacisz podatki w Bydgoszczy - zyskujesz
2018-09-25, 14:00Wprowadzenie Karty Bydgoszczanina dla osób, które płacą podatki w Bydgoszczy - proponuje Marcin Sypniewski. Walczący o urząd prezydenta miasta kandydat Czasu Bydgoszczy CB2018.PL przekonywał, że takie rozwiązanie przyniosłoby korzyści… Czytaj dalej »
Rafał Bruski częstował kawą na rondzie Jagiellonów
2018-09-25, 10:06Przystosowanie ronda Jagiellonów dla osób niepełnosprawnych obiecał ubiegający się o ponowny wybór prezydent Bydgoszczy. Rafał Bruski razem z kandydatami Koalicji Obywatelskiej na radnych miasta częstował również mieszkańców… Czytaj dalej »
Tomasz Latos o centrum wystawienniczym w Bydgoszczy
2018-09-24, 16:45- Jak wygram wybory rozruszam Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze - obiecuje kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Czytaj dalej »
Partia Zieloni z Torunia o ekologii i transporcie regionalnym
2018-09-24, 15:41Na czystość powietrza, lepszą jakość transportu publicznego w regionie, odnawialne źródła energii i wsparcie gospodarstw ekologicznych, stawiają kandydaci Partii Zieloni do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. W Toruniu zaprezentowali… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2018-09-24, 06:00Gościem Rozmowy Dnia był prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Starającego się o reelekcję prezydenta zapytaliśmy między innymi o jego wizję miasta za 5 lat, o bieżące inwestycje, sukcesy i porażki mijającej kadencji. Marcin Kupczyk:… Czytaj dalej »
Bydgoskie PiS: czy marszałek Całbecki robi sobie kampanię za publiczne pieniądze?
2018-09-23, 15:02Okręg bydgoski PiS skarży marszałka województwa Piotra Całbeckiego do Państwowej Komisji Wyborczej. Politycy uważają, że marszałek promuje się w mediach za publiczne pieniądze, łamiąc kodeks wyborczy. Czytaj dalej »