Poseł Czabański: Trzeba nagrodzić ludzi, którzy od lat płacą abonament RTV
– Media publiczne powinny być finansowane z budżetu państwa – mówił dziś w Grudziądzu poseł PiS Krzysztof Czabański. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych dodał, że powrotu do abonamentu już nie ma.
Jaki może być sposób finansowania mediów publicznych? – Największe szanse ma sposób budżetowy. Powrotu do abonamentu RTV już nie ma, większość obywateli nie będzie chciała wrócić do tego systemu. Każda forma płatności indywidualnej nie będzie się cieszyła dobrym odbiorem społecznym, w związku z tym trzeba przejść na finansowanie budżetowe - mówi poseł PiS.
Krzysztof Czabański dodaje, że należy nagrodzić osoby, które przez lata płaciły i płacą abonament. – Mamy około miliona gospodarstw domowych, które rzetelnie od lat płacą abonament RTV. To są ludzie, przestrzegający prawa i widzący potrzebę istnienia mediów publicznych. Kiedy będziemy systemowo sprawę załatwiać, powinno się tych ludzi docenić - mówi poseł Czabański. – Moja propozycja jest taka, żeby w ramach docenienia otrzymali radioodbiorniki cyfrowe na koszt budżetu państwa – dodaje.
Krzysztof Czabański startuje z pozycji nr 2 z listy Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz także
Krzysztof Kułakowski stawia na sport, edukację i sprawy seniorów
2018-09-13, 14:43Krzysztof Kułakowski, obecny wiceburmistrz Świecia potwierdził swoją gotowość startu w walce o stanowisko burmistrza gminy. Czytaj dalej »
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej krytykują działalność posła Latosa
2018-09-12, 12:14- Przez trzy lata jako poseł niczego nie zrobił dla Bydgoszczy - mówią o Tomaszu Latosie kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: Czeka nas katastrofa demograficzna
2018-09-12, 09:51Czeka nas katastrofa demograficzna - twierdzi Sławomir Mentzen, niezależny kandydat na prezydenta Torunia, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Sylwia Kowalska: Toruń nie tylko dla turystów
2018-09-11, 14:30Sylwia Kowalska wystartuje w wyborach na prezydenta Torunia. Jest kandydatką Komitetu Wyborczego Wyborców My Toruń. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski zapowiada wzmocnienie bydgoskich rad osiedli
2018-09-11, 13:30Wzmocnię pozycję rad osiedli, zwiększę budżet obywatelski i zorganizuję referendum w połowie kadencji referendum, żeby mieszkańcy mogli wypowiedzieć się o kierunkach rozwoju miasta - zapowiedział kandydat na prezydenta Bydgoszczy… Czytaj dalej »
Paweł Olszewski: Bydgoszcz jest w przyszłości
2018-09-10, 17:44Bydgoszcz jest liderem w realizacji 'sześciopaku' - głównych filarów samorządowego programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej - mówił na konferencji poseł Paweł Olszewski (Platforma Obywatelska). Czytaj dalej »
Paweł Skutecki: chcę być blisko ludzi
2018-09-10, 16:54Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka przedstawił w Bydgoszczy kandydata Ruchu Kukiz'15 na prezydenta miasta. To poseł Paweł Skutecki. Czytaj dalej »
Politycy na żywo. Radiokonferencja w Polskim Radiu PiK
2018-09-10, 08:28Po wakacjach na naszą antenę wraca Radiokonferencja. Polityków z regionu, obecnych w studiach w Bydgoszczy i w Toruniu, w poniedziałek (10 września) można nie tylko posłuchać, ale także obejrzeć na naszej stronie. Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza Sojuszu Lewicy Demokratycznej
2018-09-08, 16:27Przedwyborczy „pakt” zaproponował w sobotę partiom opozycyjnym lider SLD Włodzimierz Czarzasty. Obejmuje on: dopilnowanie uczciwości wyborów samorządowych, poparcie w drugich turach kandydatów opozycji i niewchodzenie po wyborach… Czytaj dalej »
Politycy Prawa i Sprawiedliwości o pustych obietnicach PO z lat 2007-15
2018-09-08, 13:22Budowa drogi S5 to jedna z niezrealizowanych w regionie obietnic Platformy Obywatelskiej, o których poinformowali na konferencji politycy Prawa i Sprawiedliwości. Czytaj dalej »