Aleksander Kwaśniewski: - Świeża krew jest w polityce bardzo potrzebna
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski odwiedził Toruń, by w wyborczym wyścigu wesprzeć lewicowych kandydatów. Prezydent poparł Roberta Kwiatkowskiego, kandydata SLD na posła.
- Inwestowanie w przyszłość Polski to, dzisiaj mam takie przekonanie, edukacja, ochrona zdrowia, ochrona środowiska i inna polityka europejska, czyli umacnianie integracji europejskiej jako warunku, by Europa liczyła się w XXI wieku wobec rosnącej potęgi Chiny i Stanów Zjednoczonych. Cieszę się, że sporo nowych twarzy pojawi się, czy może się pojawić w parlamencie. Świeża krew w polskiej polityce też jest bardzo potrzebna, i mówię to także o Robercie Kwiatkowskim, bo on nie był jeszcze w sejmie. Dobrze by było, gdyby nurt tej świeżej krwi dopłynął na Wiejską...
Konwencja tej partii zatytułowana „Przywróćmy normalność. Prezydentura i polityka – czy mogą Polaków łączyć, czy zawsze ostro dzielą?” zorganizowana została w Toruniu, w Centrum Jordanki, w piątkowe (27.09.) popołudnie.
Więcej w materiale Andrzeja Krystka
Zobacz także
Minister Ziobro w regionie. Mówił o karze śmierci i immunitecie marszałka Grodzkiego
2023-10-04, 17:59Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro w środę odwiedzał nasz region. We Włocławku mówił, że jest za karą śmierci, a w Toruniu zapowiedział, że w najbliższych dniach przedstawi kolejny wniosek do Senatu… Czytaj dalej »
Jan Rulewski rekomenduje Norberta Pietrykowskiego - lidera bydgoskiej listy Trzeciej Drogi
2023-10-04, 17:28Pięć postulatów w drodze do Sejmu przedstawili w Bydgoszczy kandydaci Trzeciej Drogi z ramienia Polski 2050 Szymona Hołowni. Lider listy Norbert Pietrykowski zaapelował o zajęcie się - ponad podziałami - sprawą zanieczyszczeń po… Czytaj dalej »
Stowarzyszenia patriotyczne z Bydgoszczy poparły PiS. „Oni są po prostu wiarygodni”
2023-10-04, 16:29Bydgoskie Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze” i „Idee Solidarności 1980-1989” zachęcają do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Podczas spotkania z mediami wyraziły poparcie dla tej partii. Czytaj dalej »
Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu: Trzecia Droga chce dostępności programu in vitro
2023-10-04, 13:36Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz w Grudziądzu skrytykował obecne rządy Zjednoczonej Prawicy. Jak uważa, odebrały one samorządom część pieniędzy. Lider Trzeciej Drogi powiedział też, że formacja… Czytaj dalej »
Paweł Szrot: Jeśli opozycja wygra wybory, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania z Brukseli [wideo]
2023-10-04, 10:57Rząd Zjednoczonej Prawicy z poparciem pana prezydenta Andrzeja Dudy nigdy nie zgodzi się na mechanizm przymusowej relokacji imigrantów. Jeśli wybory wyga opozycja, to zgodzi się na wszystkie rozwiązania proponowane przez Brukselę -… Czytaj dalej »
Jan Szopiński: Wszystko, co wiąże się z prywatyzacją, powinno być transparentne [Rozmowa dnia]
2023-10-04, 09:53Poseł Jan Szopiński z Lewicy, wypowiadając się na temat referendum ogłoszonego wraz wyborami, stwierdził, że w innych okolicznościach uznałby je za zasadne, ale w obecnej sytuacji nie weźmie w nim udziału. Zapytaliśmy między innymi… Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2023-10-04, 06:00Gościem „Rozmowy dnia” był poseł Lewicy Jan Szopiński, kandydujący do Sejmu z listy Lewicy w okręgu bydgoskim. Rozmawialiśmy o toczącej się kampanii wyborczej. Michał Jędryka: Panie pośle, w kończącej się kadencji był… Czytaj dalej »
Arkadiusz Fajok kandydatem na prezydenta Inowrocławia. Stawia na budżet obywatelski
2023-10-03, 20:33Po pierwsze: budżet obywatelski - powiedział na konferencji prasowej Arkadiusz Fajok, czyli pierwszy kandydat na prezydenta Inowrocławia, który chce się ubiegać o to stanowisko w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Lewica w Bydgoszczy: Zmiany klimatyczne to jedno z największych wyzwań
2023-10-03, 18:56Bydgoscy kandydaci do Sejmu z listy Lewicy przedstawili w Parku Kazimierza „Zielony Ład” - proponowany przez nich program, który ma zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo w dobie kryzysu klimatycznego. Czytaj dalej »
Krzysztof Szczucki z poparciem samorządowców i prawników. Założono komitet poparcia [zdjęcia]
2023-10-03, 17:19W Toruniu zaprezentowano honorowy komitet poparcia Krzysztofa Szczuckiego, lidera Prawa i Sprawiedliwościowy w okręgu toruńsko-włocławskim, liczy on 22 osoby. Wśród nich są m.in. samorządowcy i prawnicy. Czytaj dalej »