„Pakt dla Kobiet” to wyborcza propozycja pań z bydgoskiej lewicy
Kandydatki Lewicy w wyborach do Sejmu, podpisały w Bydgoszczy „Pakt dla Kobiet”. - Pakt zawiera postulaty, które gwarantują kobietom godne i bezpieczne życie - mówiła Izabela Nowak, „czwórka" na liście Lewicy w okręgu bydgoskim.
Dziesięciopunktowy dokument zakłada m. in. legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży, refundację in vitro oraz równość płac kobiet i mężczyzn.
- Polki potrzebują swoich przedstawicieli w Sejmie, aby wszelkie kwestie związane z życiem kobiet były przeforsowane i realizowane - mówi Izabela Nowak, „czwórka” na wyborczej liście lewicy w Bydgoszczy.
Z kolei Anna Ludwisiak-Kawecka mówi o przykładzie islandzkim, który, jej zdaniem, należałoby przenieść do Polski. - Aby w naszym państwie była równość płac bez względu na płeć. W 2023 roku, każde przedsiębiorstwo zobowiązane będzie do uzyskania certyfikatu sprawiedliwości płac odnawialnego co 2 lata.
Karolina Kozłowska porusza kwestię in vitro. - Ustawowa gwarancja refundacji in vitro, czyli jeżeli chcesz mieć dzieci, a masz z tym problem, możesz za darmo skorzystać z procedury in vitro.
Aleksandra Smolaga wspomina o prawie do aborcji. - Gwarantujemy dostęp do lekarza ginekologa, do opieki antykoncepcyjnej, postulujemy prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia, co jest naszym głównym kobiecym postulatem. Lekarze będą mieli zakaz zasłaniania się klauzulą sumienia w placówkach finansowanych ze środków publicznych.
Pozostałe postulaty to: gwarancja miejsca w żłobku dla każdego dziecka, parytet płci we władzach publicznych, natychmiastowa izolacja sprawcy przemocy domowej, edukacja antyprzemocowa w szkołach oraz alimenty ściągane jak podatki.
Ponadto Izabela Nowak zadeklarowała, że jeśli zostanie posłanką swoje wynagrodzenie, dietę poselską i ewentualne dodatki funkcyjne przekaże na cele charytatywne. Jak stwierdziła, w ten sposób chce pokazać, że do polityki nie idzie dla pieniędzy, ale by realizować wyższe cele.
Zobacz także
Minister Gembicka: Przez cztery lata pokazałam, że jestem cały czas z mieszkańcami
2023-10-12, 20:58Anna Gembicka podsumowała dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi ze swoimi sympatykami spotkała się na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Jak uzdrowić służbę zdrowia w Polsce? Sławomir Szeliga ma na to receptę
2023-10-12, 20:29Sławomir Szeliga - inowrocławski kandydat do Senatu wie, jak uzdrowić polską służbę zdrowia. Z zawodu lekarz-pediatra - po spotkaniach ze środowiskiem medycznym - przedstawił dziś swoją „piątkę” w ochronie zdrowia. Czytaj dalej »
Orędzie prezydenta: Decyzje wyborcze wpłyną na przyszłość Polski i wszystkich Polaków [wideo]
2023-10-12, 20:23- Głos oddany w wyborach jest nie tylko wyrazem naszych przekonań i wartości, które wyznajemy, ale także wyznaczeniem kierunku, w jakim Polska powinna się rozwijać - powiedział w orędziu telewizyjnym prezydent Andrzej Duda. Czytaj dalej »
Trzecia Droga w Bydgoszczy: Wydatki na edukację i pensje nauczycieli muszą wzrosnąć
2023-10-12, 20:02Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji nauczyciele i jednocześnie kandydaci Trzeciej Drogi - Sławomir Drelich i Rafał Schaffrath - przedstawili pomysły koalicji na uzdrowienie polskiego szkolnictwa. Czytaj dalej »
Politycy PiS w Toruniu: Utrzymanie sześciu mandatów w okręgu to byłby pełen sukces
2023-10-12, 19:32Do udziału w wyborach i referendum - zachęcali w Toruniu politycy Prawa i Sprawiedliwości - na finiszu kampanii. Czytaj dalej »
Minister Schreiber: Rozbudowa Filharmonii, modernizacja CO i stadionu Polonii to moje cele
2023-10-12, 19:04Minister Łukasz Schreiber podsumował dziś w Bydgoszczy kampanię wyborczą i zaprezentował swoje plany. Odniósł się także do oskarżeń dotyczących dofinansowania na modernizację stadionu Polonia. Czytaj dalej »
Poseł Gawkowski w regionie: Startujemy w wyborach, żeby odsunąć PiS od władzy
2023-10-12, 18:35- Chcemy innej Polski, która będzie odpowiadała na wyzwania przyszłości - powiedział w czwartek w Bydgoszczy szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. - Wierzę, że w poniedziałek obudzimy się w innej rzeczywistości - dodał. Czytaj dalej »
Patryk Jaki w Bydgoszczy: Polacy mogą uratować bezpieczeństwo Polski i Europy
2023-10-12, 18:05- Polsce grozi ogromne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą, by zablokować pakt migracyjny jest pójście do referendum i zagłosowanie cztery razy na „nie' - powiedział czwartek w Bydgoszczy europoseł Patryk Jaki. Czytaj dalej »
Prezes PiS: Cztery sądy wskazały, że relokacja w pakcie migracyjnym UE jest przymusowa
2023-10-12, 17:46- Wyroki sądów, także tych bardzo nielubiących nas sądów, wskazały jednoznacznie, że to, co planuje obecnie Unia Europejska, a zgadza się na to Platforma Obywatelska, także PSL, to jest po prostu przymusowa relokacja - powiedział… Czytaj dalej »
Opozycja w Grudziądzu: Te wybory są ważne, bo dają wiarę, że w Polsce może być normalnie
2023-10-12, 17:34Grudziądzcy kandydaci opozycji w wyborach do Sejmu i Senatu podsumowali dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Z dziennikarzami spotkali się na ulicy Spichrzowej. Czytaj dalej »