„Pakt dla Kobiet” to wyborcza propozycja pań z bydgoskiej lewicy
Kandydatki Lewicy w wyborach do Sejmu, podpisały w Bydgoszczy „Pakt dla Kobiet”. - Pakt zawiera postulaty, które gwarantują kobietom godne i bezpieczne życie - mówiła Izabela Nowak, „czwórka" na liście Lewicy w okręgu bydgoskim.
Dziesięciopunktowy dokument zakłada m. in. legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży, refundację in vitro oraz równość płac kobiet i mężczyzn.
- Polki potrzebują swoich przedstawicieli w Sejmie, aby wszelkie kwestie związane z życiem kobiet były przeforsowane i realizowane - mówi Izabela Nowak, „czwórka” na wyborczej liście lewicy w Bydgoszczy.
Z kolei Anna Ludwisiak-Kawecka mówi o przykładzie islandzkim, który, jej zdaniem, należałoby przenieść do Polski. - Aby w naszym państwie była równość płac bez względu na płeć. W 2023 roku, każde przedsiębiorstwo zobowiązane będzie do uzyskania certyfikatu sprawiedliwości płac odnawialnego co 2 lata.
Karolina Kozłowska porusza kwestię in vitro. - Ustawowa gwarancja refundacji in vitro, czyli jeżeli chcesz mieć dzieci, a masz z tym problem, możesz za darmo skorzystać z procedury in vitro.
Aleksandra Smolaga wspomina o prawie do aborcji. - Gwarantujemy dostęp do lekarza ginekologa, do opieki antykoncepcyjnej, postulujemy prawo do przerywania ciąży do 12 tygodnia, co jest naszym głównym kobiecym postulatem. Lekarze będą mieli zakaz zasłaniania się klauzulą sumienia w placówkach finansowanych ze środków publicznych.
Pozostałe postulaty to: gwarancja miejsca w żłobku dla każdego dziecka, parytet płci we władzach publicznych, natychmiastowa izolacja sprawcy przemocy domowej, edukacja antyprzemocowa w szkołach oraz alimenty ściągane jak podatki.
Ponadto Izabela Nowak zadeklarowała, że jeśli zostanie posłanką swoje wynagrodzenie, dietę poselską i ewentualne dodatki funkcyjne przekaże na cele charytatywne. Jak stwierdziła, w ten sposób chce pokazać, że do polityki nie idzie dla pieniędzy, ale by realizować wyższe cele.
Zobacz także
Wybory w Platformie Obywatelskiej na Pomorzu i Kujawach
2017-12-02, 12:00Członkowie partii z Kujaw i Pomorza wybierają szefów powiatów, członków rady powiatu, delegatów na zjazd krajowy i przewodniczącego regionu. Czytaj dalej »
Czy Michał Zaleski wystartuje w wyborach samorządowych?
2017-11-08, 09:48Nie podjąłem jeszcze decyzji o starcie w wyborach - mówił w Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK prezydent Torunia Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Czworo walczących o fotel wójta Gminy Jeżewo
2017-10-11, 09:24Czworo kandydatów wystartuje w przedterminowych wyborach na wójta Gminy Jeżewo. Gminna Komisja Wyborcza potwierdziła, że o to stanowisko walczyć będą Michał Kaczmarek, Angelika Macura, sekretarz gminy Jerzy Lemańczyk i policjant… Czytaj dalej »
Niecały miesiąc pozostał do wyborów w Jeżewie
2017-09-16, 10:2622 października mieszkańcy gminy Jeżewo pójdą do urn wybierać wójta. To decyzja premier Beaty Szydło po tym jak 1 sierpnia po 25 latach urzędowania na emeryturę odszedł Mieczysław Pikuła. Czytaj dalej »
Wybory samorządowe później?
2017-09-07, 10:18Wybory samorządowe nie jesienią przyszłego, a na wiosnę 2019 roku? Poseł Paweł Skutecki z Kukiz 15' powiedział w porannej Rozmowie Dnia w Polskim Radiu PiK, że takie rozwiązanie rozważa Prawo i Sprawiedliwość. Czytaj dalej »
Będą przedterminowe wybory w gminie Jeżewo
2017-08-07, 17:09Gmina Jeżewo bez wójta - będą przedterminowe wybory dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio PiK. Czytaj dalej »
Przedterminowe wybory do Rady Gminy w Dobrczu
2017-07-23, 10:26Mieszkańcy wybierają 15 osobową radę spośród siedmiu komitetów wyborczych. Głosować można w dziewięciu obwodowych komisjach wyborczych. Czytaj dalej »
Cisza wyborcza w Dobrczu
2017-07-22, 14:29Od północy obowiązuje w Dobrczu cisza wyborcza. 23 lipca odbędą się przedterminowe wybory do rady gminy. Spośród kandydatów zgłoszonych przez siedem komitetów wyborczych, mieszkańcy wybiorą 15-osobowy skład rady gminy. Czytaj dalej »
Wybory w gminie Dobrcz
2017-07-21, 13:47W najbliższą niedzielę (23.07) mieszkańcy gminy Dobrcz wybiorą nowych radnych. W podbydgoskiej gminie odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy. Czytaj dalej »
Samoobrona wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych
2017-07-08, 15:53'Samoobrona' wystartuje w wyborach samorządowych i wyborach parlamentarnych. Nie sama, ale w koalicji z dużą partią głównego nurtu, zasiadającą teraz w Sejmie. Tak zapowiedział przewodniczący 'Samoobrony Lech Kuropatwińsk Czytaj dalej »