„Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę!”
- W wyborach do Sejmu warto oddać głos na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego; Rada Mediów Narodowych to był naprawdę dobry pomysł - mówi w spocie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński o Czabańskim, który kandyduje do Sejmu w okręgu toruńsko-włocławskim.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zamieścił na swoim facebookowym profilu materiał wideo i napisał: „Jarosław Kaczyński rozmawia przy herbacie z Krzysztofem Czabańskim. Ja Cię nie mogę ...!”.
Rozmowę rozpoczyna Jarosław Kaczyński: — Cztery lata temu jak się otworzyło telewizję publiczną to było słabo i jednostajnie. A dzisiaj naprawdę wielka zmiana i to jest zmiana, którą uzyskaliśmy w wielkiej mierze dzięki Tobie — mówi Kaczyński. Krzysztof Czabański dodaje: - A nie zapominaj o Polskim Radio i Polskiej Agencji Prasowej, jeśli mogę coś od siebie dodać.
— Pomysł z Radą Mediów Narodowych, to był naprawdę dobry pomysł — ocenił Kaczyński i uznał, że przed powstaniem RMN sytuacja w mediach była fatalna. — I żeście ją zmienili, no a Ty głównie — ocenia Kaczyński.
Prezes PiS żartował, że rzadko mu się zdarza, żeby mówić o kimś „dobrzy ludzie”. Czabański odpowiedział mu: — Przyzwyczaiłeś się do mnie przez 30 lat... — 30 lat się znamy i rzeczywiście się do tego przyzwyczaiłem, dlatego tak bardzo bym chciał, żebyś był w Sejmie, który będzie 13 października wybrany. Sądzę, że to będzie bardzo dobry wybór — mówi Kaczyński.
Prezes PiS tłumaczy, że warto, by Czabański został posłem, bo to jest człowiek, który bardzo wiele różnych rzeczy w życiu robił, robił dobrze, robił dla Polski. — Działał jeszcze w czasach podziemia, działał później i był zawsze po właściwej stronie. Był tym, który zobaczył, co się dzieje w Polsce naprawdę bardzo szybko. Bardzo szybko, można powiedzieć, zanim to zostało nazwane, odkrył postkomunizm i jego fatalne wady. Odkrył to wszystko, co naprawdę nie służyło Polsce, nie służyło Polakom. Dlatego jego wsparcie w tym dziele dobrej zmiany jest ogromnie istotne — podkreśla Kaczyński. — Stąd ta moja prośba o wsparcie - dodaje.
http://www.facebook.com/czabanski.krzysztof/videos/1575447299277225/
Zobacz także
Kandydaci Czasu Gospodarzy o swoich programach wyborczych
2014-11-10, 20:47Bezpieczeństwo, inwestycje na osiedlach i dostęp do kultury. To część problemów, którymi chcieliby się zająć kandydaci Czasu Gospodarzy do toruńskiej rady miasta. Czytaj dalej »
Chmielewski zachęca, by pobierać zaświadczenie o udziale w głosowaniu
2014-11-10, 18:43Kandydat na prezydenta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Chmielewski, obiecuje, że jeśli wygra wybory już w pierwszej turze, to zwolni wszystkich włocławian z podatku od nieruchomości. A co, jeśli zwycięży dopiero w turze… Czytaj dalej »
SLD-Lewica Razem o rozwoju oświaty we Włocławku
2014-11-10, 18:03Włocławski sztab wyborczy ,,SLD-Lewica Razem' przedstawił swoje pomysły na rozwój oświaty w mieście. Włocławek, jak przekonywali kandydaci na radnych, powinien postawić na kształcenie zawodowe. Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski proponuje połączenie miasta i gminy wiejskiej Włocławek
2014-11-10, 17:12Kandydat na prezydenta Włocławka, poseł Platformy Obywatelskiej Marek Wojtkowski, chce przyłączyć do miasta gminę wiejską Włocławek. Jak argumentuje, pod względem powierzchni Włocławek, stanie się wówczas trzecim, największym… Czytaj dalej »
Przedwyborcze spotkanie z Kongresem Nowej Prawicy
2014-11-10, 15:16W ramach kolejnego przedwyborczego spotkania, w centrum Bydgoszczy pojawili się przedstawiciele miejscowych struktur Kongresu Nowej Prawicy. Czytaj dalej »
Małgorzata Stawicka stawia zarzuty Rafałowi Bruskiemu
2014-11-10, 14:28Zaniedbania w przekazaniu dotacji na modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków i lekkomyślne doprowadzenie do upadku i likwidacji bydgoskiego 'Zachemu' - takie zarzuty na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Rafałowi Bruskiemu… Czytaj dalej »
"Metropolia Bydgoska" o budżecie obywatelskim
2014-11-10, 14:1616 listopada wybory samorządowe, zatem karuzela obietnic, planów, pomysłów na lepsze życie mieszkańców kręci się w najlepsze. Komitet Wyborczy Stowarzyszenia 'Metropolia Bydgoska' zorganizował kolejne konferencje prasowe. Czytaj dalej »
Paweł Kowal gościł na Kujawach i Pomorzu
2014-11-10, 13:36Paweł Kowal - były europoseł, obecnie przewodniczący Rady Krajowej Polski Razem wsparł kandydatów tego ugrupowania na Kujawach i Pomorzu w wyborach samorządowych. Czytaj dalej »
Zmiany w transporcie miejskim proponuje kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy Marek Gralik
2014-11-09, 15:45'Dumna i nowoczesna' - taka zdaniem Marka Gralika powinna być Bydgoszcz. Drogę do tego kandydat PiS na prezydenta miasta chce rozpocząć od wprowadzania zmian w transporcie miejskim. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz o Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych
2014-11-09, 14:31Anna Mackiewicz, Jan Szopiński i Janusz Zemke - bydgoscy politycy SLD krytykują politykę obecnych władz województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »