Opozycja w Świeciu nie ma głosu? Poseł Król na pomoc radnym PiS
– Większość w radzie miejskiej w Świeciu próbuje uciszyć opozycję - mówią radni PiS i klubu Nowe Świecie Razem. Chodzi o proponowany zapis o skróceniu liczby wystąpień podczas sesji.
Radni opozycji poprosili nawet o pomoc posła PiS Piotra Króla, który dzisiaj przyjechał do Świecia
- Na wyzwanie moich przyjaciół samorządowców ze Świecia jestem tutaj na miejscu - mówi poseł Piotr Król. - Źle się dzieje, jeżeli podejmowane są próby ograniczania zabierania głosu przez radnych opozycji. Pomimo tego że, jak państwo widzą, nie jesteśmy tylko w gronie radnych Prawa i Sprawiedliwości, tylko w ogóle radni opozycji, postanowiliśmy się zjednoczyć, żeby wspólnie przeciwko temu zaprotestować. Nie jest drogą do ulepszania jakości życia mieszkańców Świecia, ograniczenie zabieranie głosu przez radnych.
Przewodniczący rady miejskiej Jerzy Wójcik nie uważa, aby propozycje ograniczenia zabierania głosu, były przejawem uciszenia opozycji.
- Jak się mówi o kneblowaniu ust radnym, to jest to nieprawda. To jest wielka nieprawda. W danym punkcie projektu uchwały na sesji, dwa razy w tym raz, ad vocem, uważam, że to jest wystarczająca ilość zabierania głosu. Ta zasada dotyczy nie tylko opozycji, to dotyczy wszystkich radnych, więc niech nikt nie myśli, że to „kneblowanie” dotyczy tylko opozycji, bo tak to państwo przestawiacie. Powtórzę, nie można mówić, że się komuś zamyka usta i nie udziela głosu.
Świeciem rządzi Koalicja Obywatelska i Porozumienie Obywatelskie.
Zobacz także
Wciąż nie ma oficjalnych wyników niedzielnych wyborów samorządowych w Kujawsko-Pomorskiem
2014-11-18, 15:31Wadliwe funkcjonowanie systemu informatycznego, z którym od zakończenia niedzielnych wyborów samorządowych boryka się Państwowa Komisja Wyborcza, przedłużyło pracę członków obwodowych komisji wyborczych - także w Kujawsko-Pom… Czytaj dalej »
Poseł PiS Tomasz Latos zapowiada wniosek o ponowne liczenie głosów w Bydgoszczy
2014-11-17, 20:44Około 230 głosów to - jak ustaliło Polskie Radio PiK - różnica między Konstantym Dombrowiczem a Markiem Gralikiem - kandydatami na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Komisja Wyborcza we Włocławku zawiesza liczenie głosów
2014-11-17, 19:24We Włocławku Miejska Komisja Wyborcza zawiesiła do wtorku liczenie głosów, ale zdążyła ustalić większą część składu Rady Miasta nowej kadencji. Czytaj dalej »
W Bydgoszczy Bruski w drugiej turze
2014-11-17, 19:14Kilkanaście godzin po wyborach, w Bydgoszczy wciąż nie wiadomo, kto obok Rafała Bruskiego z PO powalczy o najważniejszy fotel w ratuszu. Czytaj dalej »
PiS w Bydgoszczy podsumowuje kampanię wyborczą
2014-11-17, 17:31Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy podsumowali pierwszą turę wyborów samorządowych. Czytaj dalej »
Kłopoty z systemem informatycznym wykorzystywanym podczas wyborów samorządowych
2014-11-17, 15:43Problemy z systemem informatycznym polegały na tym że, w tabelach generowanych przez ten system pojawiały się nieścisłości i braki danych. Choć głosy w komisjach były już policzone, nie można było przesłać ich dalej. Czytaj dalej »
Zaskoczenie wyborcze we Włocławku
2014-11-17, 15:09We Włocławku - rewolucja. Wiele przemawia za tym, że lewica utraci władzę w mieście. Czytaj dalej »
W Grudziądzu wygrywa Robert Malinowski
2014-11-17, 11:27Robert Malinowski zwycięzcą wyborów prezydenckich w Grudziądzu. W Chełmnie, obecnemu burmistrzowi Mariuszowi Kędzierskiemu zabrakło kilku procent, aby zwyciężyć w I turze - wynika z danych nieoficjalnych. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: radni PiS w Bydgoszczy i sejmiku wg Kosmy Złotowskiego
2014-11-17, 08:3312 radnych z PiS znajdzie się w nowej bydgoskiej radzie miasta - podał na portalu społecznościowym eurodeputowany PiS Kosma Złotowski. Czytaj dalej »
Nieoficjalnie: Bruski i Dombrowicz w drugiej turze w Bydgoszczy. A może Bruski i Gralik?
2014-11-17, 08:06Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski (PO) i poprzedni prezydent miasta Konstanty Dombrowicz (KWW Porozumienie Dombrowicza) zmierzą się w drugiej turze wyborów - wynika z informacji Państwowej Komisji Wyborczej po zatwierdzeniu 81,95 proc… Czytaj dalej »