Paweł Kukiz: Prawo i Sprawiedliwość chce wszystko zawłaszczyć
Walczę o taki ustrój, w którym obywatele będą wystawiać swoich kandydatów, a nie partie polityczne - powiedział w Toruniu Paweł Kukiz. Do parlamentu startuje w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym.
- W Senacie są jednomandatowe okręgi wyborcze, więc wspieram działaczy Kukiz'15, którzy mają ochotę startować, natomiast nie ma czegoś takiego jak wystawianie przez Kukiza ludzi do Senatu. Gdyby była ordynacja większościowa, byłbym w swoim Brzegu na Opolszczyźnie i starał się o głosy wyborców. To jest najprostszy system, taki istnieje we wszystkich cywilizowanych państwach, prócz państw postbolszewickich - powiedział Paweł Kukiz.
Po stworzeniu Koalicji Polskiej były przypadki, że część sympatyków Kukiz'15 przeszła do Konfederacji. - Trzymam kciuki, żeby weszli do Sejmu - powiedział Paweł Kukiz.
- Jeżeli Konfederacja przekroczy 5-procentowy próg to wprowadzi kilku posłów, ale równocześnie zabierze sporo głosów PiS-owi, żeby również PSL - Koalicja Polska, Kukiz'15 wprowadziła posłów i w ten sposób być może unikniemy ogromnego prawdopodobieństwa powrotu do komuny. Siermiężnej komuny jak w czasach PRL-u. Mówię o władzy Prawa i Sprawiedliwości, które chce absolutnie wszystko zawłaszczyć, poddać kontroli państwowej - samorządy, absolutnie wszystko - dodał Paweł Kukiz.
W Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbędzie się o godz. 17:00 wojewódzka konwencja programowa PSL-Koalicja Polska z udziałem prezesa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza i lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza.
Liderowi ruchu Kukiz'15 towarzyszył podczas konferencji poseł Paweł Szramka - lider listy PSL-Koalicja Polska w okręgu toruńsko-włocławskim.
Zobacz także
Druga tura wyborów coraz bliżej. Komitety z Włocławka „przekazują” swoje głosy
2024-04-19, 18:08Już w niedzielę (21 kwietnia) druga tura wyborów prezydenckich we Włocławku. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent, Marek Wojtkowski z Koalicji Obywatelskiej i jego były zastępca, Krzysztof Kukucki z Lewicy. To właśnie drugi… Czytaj dalej »
Prezydent Warszawy: Widząc taką energię wiem, że Paweł Gulewski wygra wybory w Toruniu
2024-04-19, 14:47Rafał Trzaskowski - prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO - przyjechał w piątek do Torunia, by poprzeć kandydata KO w drugiej turze wyborów. Paweł Gulewski podziękował za poparcie Bartoszowi Szymanskiemu z Aktywnych dla Toru… Czytaj dalej »
Wyborcza dogrywka w 35 miejscowościach regionu. W trzech miastach wybory prezydentów
2024-04-19, 10:30Mieszkańcy trzech miast Kujawsko-Pomorskiego - Torunia, Inowrocławia i Włocławka - wybiorą w niedzielę (21 kwietnia) prezydentów. Czytaj dalej »
Kto groził prezydentowi Włocławka? Sprawę bada prokuratura [Rozmowa Dnia]
2024-04-19, 08:58- W kampanii wyborczej przed drugą turą jest za dużo emocji - mówił w „Rozmowie Dnia” w PR PiK Marek Wojtkowski, ubiegający się o reelekcję prezydent Włocławka. Czytaj dalej »
Prezydent Zaleski ma propozycje dla przedsiębiorców. Walka w drugiej turze wyborów
2024-04-18, 17:33O lokalnej gospodarce i planach inwestycyjnych rozmawiał z przedsiębiorcami ubiegający się o szóstą kadencję Michał Zaleski. Prezydent zapowiada nowe rozwiązania. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski: Wykorzystywanie oficjalnego profilu prezydenta do kampanii jest nieetyczne
2024-04-18, 14:35Od kilku dni na profilu Prezydent Torunia Michał Zaleski na Facebooku jego sztab wrzuca materiały wyborcze przed II turą wyborów w mieście. Rzecznik prasowa Urzędu Miasta Torunia Malwina Jeżewska została zapytana, czy konto jest miejskie… Czytaj dalej »
Debata z kandydatami na prezydenta Torunia w Polskim Radiu PiK [zdjęcia, wideo]
2024-04-18, 07:25Na antenie Polskiego Radia PiK odbyła się debata z kandydatami na prezydenta Torunia, przed drugą turą wyborów. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski: Toruń musi być naprawdę miastem sportu, a nie tylko na banerach
2024-04-17, 19:32Kandydat KO na prezydenta Torunia zapowiedział w środę zmiany w finansowaniu sportu w mieście, dialog ze środowiskiem sportowym i postawienie na sport rodzinny. Czytaj dalej »
Pracował w spedycji, uczył w szkole. Po latach wraca do burmistrzowania w Chełmnie
2024-04-17, 13:21Mariusz Kędzierski znowu będzie burmistrzem Chełmna. Jest jedynym w regionie, a może i w kraju włodarzem, któremu udało się wrócić na stanowisko po kilkuletniej przerwie. Czytaj dalej »
Paweł Gulewski dostał wsparcie z Łodzi i z Gdańska. Druga tura wyborów w Toruniu
2024-04-16, 20:28W swoich miastach wygrały w pierwszej turze. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poparły kandydata KO Pawła Gulewskiego w II turze wyborów prezydenta Torunia. Dulkiewicz podkreśliła, że w jej… Czytaj dalej »