Lewica chce dać zastrzyk energii inwestycjom drogowym w regionie
- Transport w województwie kujawsko-pomorskim to jeden z najważniejszych problemów - mówił Robert Biedroń, lider ugrupowania „Wiosna” w niedzielę (15.09.), przed Operą Nova w Bydgoszczy. Lewica odwiedziła także Toruń. W grodzie Kopernika była, m.in., mowa o świeckim państwie i o pensji minimalnej.
- Przez ostatnie lata rządów Prawa i Sprawiedliwości, z inwestycji drogowych naszego kraju, GDDKiA, krok po kroku wykreślała kolejne inwestycje. My to musimy zmienić - mówił Robert Biedroń. - Gwarantujemy, i wpisaliśmy do naszego programu, że w ciągu najbliższych lat nie tylko dodamy energii budowie nowych dróg, ale także sprawimy, że te drogi będą bezpieczne. Nie może być tak, że każdego dnia na polskich drogach ginie 8 osób. Mam nadzieję, że polscy demokraci i demokratki pokażą Kaczyńskiemu, jak zwyciężać mamy 13 października. Po to tu jesteśmy, żeby to udowodnić - głosił w Bydgoszczy lider Wiosny.
Lewica chce, aby w każdym powiecie była dostępna kolej, a do każdej gminy dojeżdżał autobus. I podkreśla, że po wejściu do parlamentu, drogi ekspresowe S5 i S10 będą priorytetem.
- To jest wielkie zobowiązanie Lewicy, dlatego jednym z kluczowych fundamentów naszego programu dla okręgu nr 4 dla Bydgoszczy i okolicznych powiatów jest dokończenie tych dwóch ważnych inwestycji infrastrukturalnych, ale nie poprzestajemy na tym rozwiązaniu - mówił popierany przez Lewicę, Krzysztof Gawkowski, bydgoska „jedynka”.
- Chcemy w najbliższych tygodniach, miesiącach stworzyć mapę wykluczenia komunikacyjnego dla wszystkich powiatów w okręgu bydgoskim - zapowiada Gawkowski.
Do Bydgoszczy przyjechali oprócz Roberta Biedronia, również Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg. Ten ostatni odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.
- Pan Kaczyński chcę takiego państwa, w którym to on, to politycy prawicy będą decydować o tym, kto zasługuje, a kto nie zasługuję na wsparcie. To oni będą wytykać palcami, będą dzielić. Lewica to jest alternatywa. Lewica to nowoczesne państwo dobrobytu, w którym wszyscy czują się bezpieczni, są traktowani równo, a rodziny są bardzo różne. Niech czują, że mają wsparcie ze strony państwa To jest nasza propozycja, to jest nasz program, to jest krok w przyszłość. (...).
W Toruniu, Włodzimierz Czarzasty akcentował postulat świeckiego państwa, likwidację Funduszu Kościelnego, przejrzystość i jawność opłat za chrzest, pogrzeb z dołączonym doń podatkiem, itp.
- Księża, zdrowi mężczyźni zarabiający na siebie, niech płacą składki za siebie - przekonywał Czarzasty. Zaznaczył jednak, że Lewica nie była, i nie jest przeciwko wiernym oraz wierze.
Zobacz także
Konferencja prasowa Marka Wojtkowskiego
2014-10-31, 18:33W trakcie konferencji prasowej Marek Wojtkowski przedstawił swoje plany odnośnie budżetu obywatelskiego Włocławka. Czytaj dalej »
Marek Jurek w Toruniu
2014-10-31, 14:34Te wybory muszą dać zwycięstwo prawicy - ogłosił w Toruniu Marek Jurek przewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej. Czytaj dalej »
Oświata jest za droga - uważa przedstawiciel KNP
2014-10-31, 14:15Polska oświata jest za droga - uważa Rafał Korzeniec, kandydat Kongresu Nowej Prawicy do toruńskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »
Przedwyborcza wojna plakatowa we Włocławku
2014-10-31, 12:45We Włocławku przedwyborcza wojna plakatowa wkracza w nową fazę. Na hali targowej w centrum miasta widnieje ogromny baner wyborczy kandydata na prezydenta Włocławka, Marka Wojtkowskiego z Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu
2014-10-30, 17:49Dla zjednoczonej prawicy wybory samorządowe są pierwszym krokiem do zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych - oświadczył goszczący w Toruniu poseł Jarosław Gowin, lider Polski Razem. Czytaj dalej »
Konferencja prasowa Jacka Lebiedzińskiego - kandydata na prezydenta Włocławka
2014-10-30, 17:34Europoseł Janusz Zemke powinien powstrzymać się od nacisków na prokuraturę, by ta mogła swobodnie prowadzić śledztwo, dotyczące fałszowania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Włocławka - stwierdził… Czytaj dalej »
Radny Rega pyta prezydenta Bruskiego o pożyczkę
2014-10-30, 15:55Bydgoski radny Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rega publicznie pyta prezydenta Rafała Bruskiego o szczegóły udzielenia pożyczki przez spółkę z większościowym udziałem miasta 'Łuczniczka-Bydgoszcz S.A.' piłkarskiemu Zawiszy. Czytaj dalej »
Anna Mackiewicz chce powołać radę przedsiębiorców
2014-10-30, 15:24Powołanie rady przedsiębiorców, czy centrum dla seniorów - deklaruje po zwycięstwie wyborczym kandydatka SLD na prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz. Czytaj dalej »
Gowin: chcemy wygrać wybory, bo mamy pomysł na rozwój gospodarki
2014-10-30, 14:06Obóz zjednoczonej prawicy chce wygrać wybory samorządowe, bo ma pomysł na rozwój polskiej gospodarki - powiedział w czwartek w Bydgoszczy Jarosław Gowin, lider Polski Razem. Podkreślił, że ma to być pierwszy krok do zwycięstwa… Czytaj dalej »
"Czas Gospodarzy" z wyborczą wizją Torunia
2014-10-30, 13:51W trakcie konferencji prasowej prezydenckiego klubu 'Czas Gospodarzy' można było poznać pomysły, które klub chciałby wcielić w życie w okresie nowej kadencji Rady Miasta w Toruniu. Czytaj dalej »