Marszałek Karczewski w Bydgoszczy: Chcemy, żeby Polacy byli dobrze wynagradzani
Priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest poziom życia Polaków - przekonywał w Bydgoszczy marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Marszałek wsparł też kandydującą do Senatu z ramienia PiS prof. Helenę Czakowską, rektor Kujawsko - Pomorskiej Szkoły Wyższej.
- Bardzo chcemy, i to jest nasze założenie, żeby Polska nie była już krajem taniej siły roboczej. Chcemy, żeby pracownicy w Polsce zarabiali dobrze. W tej chwili wielkim problemem jest brak rąk do pracy, więc chcemy, żeby wydajność polskich pracowników była coraz większa. Chcemy, żeby pracownicy w Polsce byli dobrze wynagradzani i żeby Polska była krajem słynącym nie z taniej siły roboczej, tylko z wysoko wykwalifikowanej, świetnie zorganizowanej i dobrze płatnej - mówił Stanisław Karczewski.
Marszałek Senatu przypomniał między innymi, że wielkim sukcesem regionalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości jest zdobycie środków na rozbudowę i modernizację dwóch szpitali uniwersyteckich w Bydgoszczy.
Rekomendując prof. Helenę Czakowską - kandydatkę PiS do Senatu Stanisław Karczewski podkreślił, że Bydgoszczy potrzebny jest aktywny senator.
- Bardzo chciałbym, żeby pani rektor wniosła do Senatu swoją pracowitość i swój temperament - powiedział.
W otwartym spotkaniu w KPSW wzięła udział również sama kandydatka, a także poseł Tomasz Latos i minister Łukasz Schreiber (obaj ubiegają się o mandaty poselskie), którzy również wsparli kandydaturę prof. Heleny Czakowskiej do Senatu.
- Myślę, że cały region kujawsko-pomorski zasługuje na to, żeby rozwijać się jeszcze prężniej. Bardzo mi na tym zależy i mam nadzieję, że moje doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim to, że od kilkudziesięciu lat pracuję na rzecz mieszkańców i tego regionu, da efekt w postaci umocnienia roli naszego regionu, szczególnie pod kątem nauki, innowacyjności, wzmocnienia gospodarczych inicjatyw. Aby ludziom żyło się lepiej - powiedziała prof. Helena Czakowska.
Zobacz także
Niektórzy zostaną radnymi bez głosowania
2014-10-17, 12:52Ponad stu kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach samorządowych w naszym województwie może spać spokojnie. Czytaj dalej »
Marcin Wroński, kandydatem KWW Nowy Inowrocław na prezydenta miasta
2014-10-16, 21:19Pełna przejrzystość życia publicznego - to jeden z głównych postulatów programu wyborczego KWW Nowy Inowrocław. Czytaj dalej »
SLD we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą
2014-10-16, 21:05Sojusz Lewicy Demokratycznej we Włocławku oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do samorządu. Partia przedstawiła kandydatów do rady miasta i do sejmiku wojewódzkiego. Czytaj dalej »
Camperem po Bydgoszczy - kampania wyborcza Rafała Bruskiego
2014-10-16, 21:00Przez najbliższy miesiąc prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski będzie się spotykał z mieszkańcami w swoim mobilnym biurze. Czytaj dalej »
Grzegorz Roszak, kandydat na prezydenta Inowrocławia, przedstawił swój program wyborczy
2014-10-16, 20:29Równomierny rozwój wszystkich osiedli, konsultacje z mieszkańcami w sprawie inwestycji z budżetu partycypacyjnego i stworzenie większych szans dla młodych. Czytaj dalej »
SLD proponuje debatę kontrkandydatom do Sejmiku Województwa
2014-10-16, 14:50Debatę poświęconą wizji rozwoju Bydgoszczy, w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, proponują kandydujący do Sejmiku Województwa Elżbieta Krzyżanowska i Grzegorz Gruszka. Czytaj dalej »
Wyborcze zapowiedzi Michała Zaleskiego
2014-10-16, 14:11Budowa osiedlowych centrów spędzania wolnego czasu oraz linii tramwajowej w kierunku osiedla „Jar”, wspieranie przedsiębiorców i uboższych torunian poprzez budowę kolejnych mieszkań socjalnych - to część zapowiedzi programu wyborczego… Czytaj dalej »
Konstanty Dombrowicz o pomysłach dla Fordonu
2014-10-16, 13:39- Czas, by Fordon przestał być wielką sypialnią, a zaczął tętnić życiem - podkreśla Konstanty Dombrowicz. Niezależny kandydat na prezydenta Bydgoszczy spotkał się z dziennikarzami w fordońskiej galerii handlowej i mówił o pomysłach… Czytaj dalej »
Informacje dla pełnomocników komitetów wyborczych
2014-10-16, 10:54Polskie Radio PiK przyjmuje od uprawnionych komitetów wyborczych wnioski o przydział nieodpłatnego czasu antenowego na rozpowszechnianie audycji wyborczych w ramach kampanii przed zarządzonymi na dzień 16 listopada 2014 r. wyborami s… Czytaj dalej »
Konwencja wyborcza PO we Włocławku
2014-10-15, 19:02We Włocławku Platforma Obywatelska oficjalnie rozpoczęła kampanię wyborczą do samorządu. Czytaj dalej »