Marszałek Karczewski w Bydgoszczy: Chcemy, żeby Polacy byli dobrze wynagradzani
Priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości jest poziom życia Polaków - przekonywał w Bydgoszczy marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Marszałek wsparł też kandydującą do Senatu z ramienia PiS prof. Helenę Czakowską, rektor Kujawsko - Pomorskiej Szkoły Wyższej.
- Bardzo chcemy, i to jest nasze założenie, żeby Polska nie była już krajem taniej siły roboczej. Chcemy, żeby pracownicy w Polsce zarabiali dobrze. W tej chwili wielkim problemem jest brak rąk do pracy, więc chcemy, żeby wydajność polskich pracowników była coraz większa. Chcemy, żeby pracownicy w Polsce byli dobrze wynagradzani i żeby Polska była krajem słynącym nie z taniej siły roboczej, tylko z wysoko wykwalifikowanej, świetnie zorganizowanej i dobrze płatnej - mówił Stanisław Karczewski.
Marszałek Senatu przypomniał między innymi, że wielkim sukcesem regionalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości jest zdobycie środków na rozbudowę i modernizację dwóch szpitali uniwersyteckich w Bydgoszczy.
Rekomendując prof. Helenę Czakowską - kandydatkę PiS do Senatu Stanisław Karczewski podkreślił, że Bydgoszczy potrzebny jest aktywny senator.
- Bardzo chciałbym, żeby pani rektor wniosła do Senatu swoją pracowitość i swój temperament - powiedział.
W otwartym spotkaniu w KPSW wzięła udział również sama kandydatka, a także poseł Tomasz Latos i minister Łukasz Schreiber (obaj ubiegają się o mandaty poselskie), którzy również wsparli kandydaturę prof. Heleny Czakowskiej do Senatu.
- Myślę, że cały region kujawsko-pomorski zasługuje na to, żeby rozwijać się jeszcze prężniej. Bardzo mi na tym zależy i mam nadzieję, że moje doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim to, że od kilkudziesięciu lat pracuję na rzecz mieszkańców i tego regionu, da efekt w postaci umocnienia roli naszego regionu, szczególnie pod kątem nauki, innowacyjności, wzmocnienia gospodarczych inicjatyw. Aby ludziom żyło się lepiej - powiedziała prof. Helena Czakowska.
Zobacz także
Konstanty Dombrowicz o miejskiej polityce historycznej
2014-11-03, 19:01Miasto powinno wspierać inicjatywy, które mają na celu popularyzowanie historii wśród mieszkańców - uważa Konstanty Dombrowicz, kandydat na prezydenta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Wroński o miejscach i opłatach parkingowych
2014-11-03, 18:03Brak miejsc parkingowych, zły stan techniczny ulic i chodników, niewystarczające oświetlenie miasta. To problemy na które zwracał uwagę podczas zorganizowanej w Inowrocławiu konferencji prasowej Marcin Wroński, kandydat na prezydenta… Czytaj dalej »
Dekomunizację przestrzeni publicznej deklaruje włocławska Nowa Prawica
2014-11-03, 17:37'Goń bolszewika z pomnika' - to nowa przedwyborcza akcja, w którą we Włocławku włączył się sztab wyborczy Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke. Czytaj dalej »
Chmielewski proponuje likwidację podatku od nieruchomości
2014-11-03, 17:28Likwidację podatku od nieruchomości w przypadku wygranej w wyborach prezydenta miasta zadeklarował Jarosław Chmielewski - kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Grzegorz Gruszka nt. stanu województwa
2014-11-03, 14:29W bydgoskiej siedzibie SLD odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której kandydujący do sejmiku Grzegorz Gruszka zarzucał Platformie Obywatelskiej odpowiedzialność za zły stan województwa kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Porozumienie Dombrowicza ws. kontrowersyjnego wpisu kandydata na radnego
2014-11-03, 13:55'Nie identyfikujemy się z tym, co napisał Łukasz Kulpa' - tak Jerzy Woźniak, rzecznik komitetu wyborczego Konstantego Dombrowicza, skomentował niedzielny (2.11) wpis internetowy kandydata Porozumienia Dombrowicza na bydgoskiego radne… Czytaj dalej »
Deklaracje wyborcze Marka Wojtkowskiego
2014-11-03, 13:27'Zmniejszę wydatki na pomoc społeczną, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na sport' - zadeklarował w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej kandydat Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Włocławka, poseł Marek Wojtkow… Czytaj dalej »
O brutalnej kampanii wyborczej w Grudziądzu
2014-11-03, 11:50Kandydat na prezydenta Grudziądza z listy Prawa i Sprawiedliwości, zorganizował konferencję prasową ws. brutalnej kampanii wyborczej. Czytaj dalej »
Sondaż WSG: W Bydgoszczy II tura wyborów prezydenckich z udziałem Bruskiego i Dombrowicza
2014-11-03, 11:35Bruski, Dombrowicz i Sypniewski - to pierwsza trójka sondażu poparcia kandydatów na prezydenta Bydgoszczy przeprowadzonego przez Pracownię Analiz Społecznych i Rynkowych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Troska o sprawy osób niepełnosprawnych kolejną deklaracją wyborczą
2014-10-31, 20:58Wśród obietnic wyborczych pojawiało się już mnóstwo deklaracji. Każda ważna i szczególna. Na brak pomysłów nie narzeka również Sławomir Młodzikowski. Czytaj dalej »