Paulina Wenderlich: Sąd Apelacyjny musi powstać w Bydgoszczy
O utworzenie Sądu Apelacyjnego w Bydgoszczy chce zabiegać jako posłanka kandydatka PiS z Bydgoszczy – Paulina Wenderlich.
Jej zdaniem jest to możliwe, a wiele ułatwiłoby mieszkańcom. – Utworzenie Sądu Apelacyjnego to podniesienie Bydgoszczy do rangi miasta prawdziwie wojewódzkiego – tłumaczy. – Sąd Apelacyjny dla województwa kujawsko-pomorskiego w tej chwili znajduje się w Gdańsku. Jeżeli chcemy, żeby była lepsza dostępność sądu dla mieszkańców, sprawy szybciej rozpatrywane, konieczne jest utworzenie Sądu Apelacyjnego w Bydgoszczy – dodaje.
Jak twierdzi Paulina Wenderlich, nie ma żadnych przeciwwskazań, by Sąd Apelacyjny w Bydgoszczy powstał. – Mamy na miejscu stosowną infrastrukturę, zasoby kadrowe i wspaniałych prawników, którzy – jeżeli chcą awansować – niestety muszą udać się do Gdańska. Czas rozpatrywania spraw apelacyjnych w Gdańsku to prawie dwa lata. To bardzo długo, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawy gospodarcze - mówi Paulina Wenderlich.
Uważa, że koszt utworzenia sądu nie byłby wielki. – Wolny jest budynek byłej przychodni kolejowej przy ul. Dworcowej, na który nie ma pomysłu. To byłaby doskonała lokalizacja – przekonuje.
W Polsce jest obecnie jedenaście okręgów apelacji sądowych.
Zobacz także
Jan Vincent-Rostowski odmienia Bydgoszcz przez przypadki
2014-03-25, 09:57Podczas porannej 'Rozmowy dnia' w Polskim Radiu PiK Magda Jasińska wraca z Janem Vincent-Rostowskim do sprawy głośnego błędu językowego. Czytaj dalej »
Zwiefka szefem kampanii PO do PE, Rostowski „jedynką” na Pomorzu i Kujawach
2014-03-13, 19:01Szefem kampanii Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie Tadeusz Zwiefka. Były wicepremier i minister finansów będzie liderem kujawsko-pomorskiej listy. Takie są ustalenia Zarządu PO. Czytaj dalej »
Kazimiera Szczuka zabiegała o poparcie we Włocławku
2014-03-12, 15:33Kazimiera Szczuka 'jedynka' na liście wyborczej do Europarlamentu ugrupowań Europa+ i Twój Ruch odwiedziła Włocławek. Czytaj dalej »
Otylia Jędrzejczak wystartuje w wyborach do europarlamentu
2014-03-10, 21:02Otylia Jędrzejczak znalazła się na kujawsko - pomorskiej liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Rada Regionu PO zaakceptowała 10-osobową listę. Czytaj dalej »
Kłopotek liderem listy do PE na Kujawach i Pomorzu
2014-03-01, 17:37Poseł Eugeniusz Kłopotek otworzy kujawsko-pomorską listę PSL w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kandydatów przedstawiono na sobotniej Wojewódzkiej Konwencji Wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu
2014-02-27, 14:24W wyborach do Parlamentu Europejskiego idziemy pod hasłem 'Wielka Polska w małej Unii' - mówił podczas pobytu w Toruniu Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Kontrowersje wokół wyborów Miss UMK
2014-02-14, 12:09Przeciwnicy organizowania wyborów najpiękniejszej studentki UMK zwrócili się do rektora Uczelni prof. Andrzeja Tretyna. W piśmie apelują o niefirmowanie nazwy konkursu nazwą uczelni oraz brak obecności kogokolwiek z władz rektorskich… Czytaj dalej »
Wicepremier na Kujawach i Pomorzu
2014-02-01, 15:58Nie ma Europy i przyszłości bez przedsiębiorczości - mówił goszczący w sobotę w Przysieku pod Toruniem Janusz Piechociński. Czytaj dalej »
"Wybory? Lubię to!"
2014-01-30, 18:45'Wybory? Lubię to!' - to hasło kampanii, zorganizowanej przez Centrum Studiów Wyborczych UMK w Toruniu. Akcja adresowana jest do młodzieży, która pierwszy raz może skorzystać ze swojego prawa wyborczego. Czytaj dalej »
Tworzą się struktury Polski Razem we Włocławku
2014-01-21, 16:01Polska Razem Jarosława Gowina rozpoczęła budowę swoich struktur we Włocławku. Prowadzi już pierwsze rozmowy z potencjalnymi koalicjantami o tworzeniu samorządowych list wyborczych. Działania nowych struktur wspiera od początku młodzież… Czytaj dalej »