Konfederacja się „spisała”. Ma ponad 11 tysięcy podpisów pod listami wyborczymi
Rekordową liczbę - największą dotąd - podpisów poparcia zebrała pod spisem kandydatów do Parlamentu, Konfederacja. Przedstawiciele tego ugrupowania z Bydgoszczy zanieśli w piątek rano (30.08.) do biura wyborczego gotową do rejestracji listę.
Jej lider, Marcin Sypniewski wyrecytował z pamięci 24 nazwiska i miejsca zamieszkania kandydatów na posłów! Z sukcesu cieszył się koordynator zbiórki podpisów i jeden z pretendentów do sejmowej ławy, Marek Stankiewicz.
- Większość tych podpisów pochodzi od osób z naszej organizacji. Chcę podziękować ruchowi narodowemu. Ta organizacja zebrała bardzo dużo podpisów. Wielu obywateli dzwoniło do nas, przychodziło i przynosiło czasami po 3, 4 podpisy od członków rodziny. Miło mi, że mamy uzbierane 11500 podpisów do Sejmu.
- Mamy ponad dwukrotność minimum, które było wymagane, żeby zarejestrować listę - mówi Marcin Sypniewski, „jedynka” konfederacji. - Dwie trzecie z kandydatów to osoby bezpartyjne. W pierwszej dziesiątce mamy tyle kobiet, ile PiS i PO łącznie, czyli mamy cztery kobiety w pierwszej dziesiątce. Jedna trzecia kandydatów jest z Bydgoszczy, reszta reprezentuje pozostałe powiaty.
Kandydatami Konfederacji do Senatu w okręgu bydgoskim są Leszek Posłuszny i Jarosław Latawiec.
Zobacz także
Maciej Glamowski powalczy o stanowisko prezydenta Grudziądza
2018-09-18, 07:00Miejski radny Maciej Glamowski ze Stowarzyszenia Obywatelski Grudziądz kandydatem Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej na prezydenta Grudziądza. Informację przekazał dziennikarzom Sławomir Neumann przewodniczący klubu parlamentarnego… Czytaj dalej »
Ireneusz Stachowiak jest zbulwersowany działaniem inowrocławskiego ratusza
2018-09-18, 06:00Ireneusz Stachowiak, kandydat na prezydenta Inowrocławia twierdzi, że kancelaria prawna obsługująca sprawę 'afery fakturowej' w miejscowym ratuszu, sama wystawia urzędowi nieprawidłowe faktury. Czytaj dalej »
Zjednoczona Prawica chce mieć większość w sejmiku województwa
2018-09-17, 12:14Zjednoczona Prawica zaprezentowała liderów list do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego z okręgów nr 3, 4 i 6. Wśród kandydatów są m.in. dotychczasowi radni Marek Hildebrandt, Wojciech Jaranowski i Przemysław Przybylski. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Trzeba oddłużyć Toruń
2018-09-17, 10:44Irena Paczkowska - kandydatka na prezydenta Torunia z Ruchu Kukiz'15, zwróciła uwagę, że Toruń jest wśród pięciu najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Trzeba to zmienić - podkreślała w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK. Czytaj dalej »
Koalicja Obywatelska w Toruniu przedstawia swój program i kandydatów
2018-09-15, 16:49Konwencją wyborczą rozpoczęła toruńską kampanię Koalicja Obywatelska. W kinie Tumult na Rynku Nowomiejskim ogłoszono listy kandydatów do rady miasta oraz zaprezentowano program wyborczy. Czytaj dalej »
PiS prezentuje kandydatów na radnych Bydgoszczy
2018-09-15, 15:15Liderzy okręgu bydgoskiego Prawa i Sprawiedliwości przedstawili kandydatów na radnych Rady Miasta. Na listach wyborczych PiS-u w sześciu okręgach znalazły się 43 osoby. Czytaj dalej »
Radny Krzemkowski chce zmienić siatkę połączeń kolejowych w regionie
2018-09-14, 22:00Zmianę siatki połączeń kolejowych postuluje radny Sejmiku Województwa Michał Krzemkowski. Polityk Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że szczególnie Bydgoszcz i Włocławek są poszkodowane względem Torunia. Czytaj dalej »
Dyrektorzy bydgoskich szpitali uniwersyteckich w obronie posła Latosa
2018-09-14, 19:06- Zaangażowanie i wsparcie posła Latosa przyczynia się do rozwoju bydgoskich szpitali - oświadczają w przesłanym do mediów piśmie dyrektorzy dwóch lecznic w Bydgoszczy. Chodzi o Szpital Uniwersytecki im. Biziela oraz Szpital Uniwersytecki… Czytaj dalej »
Kolejny dzień kampanii wyborczej w Bydgoszczy
2018-09-13, 21:15Kampania wyborcza trwa. Politycy z Bydgoszczy przedstawili dziś kolejne pomysły na rozwój miasta. Nie obyło się bez zaskoczenia. Niezależny radny Bogdan Dzakanowski wycofał się z walki o fotel prezydenta Bydgoszczy, z kolei kandydujący… Czytaj dalej »
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej na radnych w Bydgoszczy
2018-09-13, 19:15Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna jako pierwszy zgłosił w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej listy kandydatów do bydgoskiej Rady Miasta. Czytaj dalej »