Kandydat Konfederacji do Senatu: „Nie pozwolę na zamach na rodzinę i polski biznes”
Bydgoski biznesmen Leszek Posłuszny jest kandydatem Konfederacji do Senatu. Na Wyspie Młyńskiej zaprezentował go dziś lider listy ugrupowania do Sejmu, Marcin Sypniewski
- Nasz kandydat jest dynamiczny, posiada za sobą piękne doświadczenie biznesowe. Myślę, że wniesie powiew świeżości do Senatu – mówił Marcin Sypniewski.
- Mogę państwu jedną rzecz obiecać - jeśli dostrzegę w ramach Izby Senatu jakikolwiek zamach na rodzinę, polską własność czy polski biznes, będę robił wszystko, żeby temu przeciwdziałać – zapowiadał Leszek Posłuszny. - Często robię interesy poza granicami kraju i chciałbym tylko logiki. Powinniśmy interpretować prawicę jako coś, co jest polskie, powinniśmy wrócić do słowa „nacjonalizm”, które nie musi się kojarzyć z radykalizmem – dodał.
Na liście kandydatów Konfederacji do Sejmu znalazł się też wiceprezes założonego właśnie Stowarzyszenia „Ludzkie Oblicze Prawicy” - Sławomir Tomasz Lis. Konfederacja zebrała już podpisy poparcia potrzebne do rejestracji listy wyborczej. Zrobią to w piątek.
Zobacz także
Piotr Wielgus o zaburzeniu neutralności religijnej w Toruniu. Wskazuje na o. Rydzyka
2024-03-14, 18:30- Bliska zażyłość prezydenta Torunia Michała Zaleskiego z o. Tadeuszem Rydzykiem i kurią biskupią sprawia, że w naszym mieście neutralność religijna jest mocno zaburzona - powiedział Piotr Wielgus, kandydat Lewicy na włodarza… Czytaj dalej »
Jest ósmy kandydat na prezydenta Torunia! Chce zlikwidować strefę „Park and Ride"
2024-03-14, 17:49Przedsiębiorca Dariusz Kubicki będzie starał się o fotel prezydenta Torunia. Startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Kocham Toruń, który w programie ma m.in. rezygnację z projektu „Park and ride', czy reaktywację Starówki przez… Czytaj dalej »
Dostęp do kultury, komunikacji i rehabilitacji - to oferta Bydgoskiej Prawicy dla seniorów
2024-03-14, 16:14Bydgoska Prawica przedstawiła kolejny punkt programu wyborczego - Aktywny Senior. Wśród dwóch filarów polityki senioralnej wymieniono: programy zdrowotne i programy aktywizacyjno-integracyjne. Czytaj dalej »
Kandydat PiS na prezydenta Grudziądza: Takie postępowanie wobec rolników jest niedopuszczalne
2024-03-14, 12:11Krzysztof Kosiński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Grudziądza, zaapelował do rządu, aby bardziej szanował rolników. Jego zdaniem obecna napięta sytuacja tej grupy zawodowej może przenieść się na inne grupy i doprowadzić… Czytaj dalej »
Joanna Czerska-Thomas: Bydgoszczy potrzebny jest prezydent z wizją [Rozmowa dnia]
2024-03-14, 09:04Chce m.in. usprawnić zbiorową komunikację, zmienić Myślęcinek oraz otworzyć całodobowe gabinety ginekologiczne i psychologiczne. Jej pojawienie się w gronie kandydatów na prezydenta Bydgoszczy wywołało zadowolenie jednych i zdziwienie… Czytaj dalej »
Kandydat KO ma 20 pomysłów na silny Inowrocław. „To szczegółowo zaplanowane konkrety”
2024-03-13, 21:37Wojciech Piniewski, obecnie pełniący funkcję prezydenta Inowrocławia, odkrywa swój program wyborczy. Czytaj dalej »
„Nie tą drogą idziesz!”. Przedstawiciele KO w Bydgoszczy apelują do Joanny Czerskiej-Thomas
2024-03-13, 21:00Przedstawicielom Koalicji Obywatelskiej nie podobają się listy Trzeciej Drogi do bydgoskiej Rady Miasta. - Demokracja „tak”, ale nie z osobami o skrajnie antydemokratycznych poglądach - mówili na konferencji kandydaci na radnych… Czytaj dalej »
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców: Chcemy kontrolować pieniądze płynące do firm
2024-03-13, 20:18Są zdeterminowani, by zadbać o uczciwe i skuteczne wykorzystanie środków finansowych z Unii Europejskiej, ale nie tylko. Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców zarejestrowała w Kujawsko-Pomorskiem pełną listę kandydatów do sejmiku… Czytaj dalej »
Nie chcą straszyć, tylko edukować. Prezentują program „Torunianie gotowi na czas kryzysu"
2024-03-13, 17:39Kandydat PiS na prezydenta Torunia Adrian Mól zaprezentował w środę program „Torunianie gotowi na czas kryzysu'. - Do mieszkańców trafiłyby ulotki informujące o sytuacjach zagrożenia, a oni sami mogliby uczestniczyć w warsztatach… Czytaj dalej »
Obrady Episkopatu Polski. W planie wybory i dyskusja m.in. o Funduszu Kościelnym
2024-03-13, 08:37W środę w Warszawie rozpoczyna się 397. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Gościem specjalnym będzie członek papieskiej komisji ds. ochrony nieletnich dr Ewa Kusz. Czytaj dalej »