Premier Mateusz Morawiecki w Toruniu i w Bydgoszczy, na regionalnej konwencji PiS [galeria]
- Przyszłością Rzeczpospolitej są ludzie młodzi - mówił w Toruniu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w konwencji regionalnej PiS, która odbyła się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Później pojechał do Bydgoszczy.
Jak podkreślał premier w ciągu 8 lat poprzedzających rządy Prawa i Sprawiedliwości z Polski wyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Mateusz Morawiecki akcentuje konieczność dbania o młode osoby i wprowadzania zmian korzystnych również dla nich.
- Dlatego zdecydowaliśmy się na przebudowę systemu podatkowego, na to żeby wprowadzić rozwiązania podatkowe jak najbardziej korzystne dla młodych, i takie rozwiązanie w postaci bez podatku PIT dla młodych ludzi do 26 roku życia wprowadziliśmy. Myślę, że każdy młody człowiek powinien popatrzeć, zrobić takie zestawienie: co się zmieniło, co się zadziało przez te lata. Dlaczego nazywamy te lata dobrym czasem do Polski - mówił w Toruniu premier Morawiecki.
Podczas konwencji zostali przedstawieni kandydaci startujący z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu. Tuż po konwencji toruńskiej, premier udał się do Bydgoszczy, na spotkanie z tamtejszymi wyborcami i działaczami PiS.
- My mamy te umiejętności, które są potrzebne, żeby przejść na drugą stronę - mówił w bydgoskim kinoteatrze Adria, premier Morawiecki. I odwołał się do jednej z popularniejszych bydgoskich rzeźb.
- Pewnie większość państwa zebranych na tej sali jest z Bydgoszczy. Ja lubię tutaj u was jedną taką rzeźbę, bardzo piękną: Przechodzący przez rzekę. Żeby tak przejść, trzeba na pewno mieć umiejętności, profesjonalizm. I trzeba umieć zachować równowagę. I to jest właśnie polityka Prawa i Sprawiedliwości. Tak jak ten przechodzący przez rzekę u was, tutaj w Bydgoszczy, z jednej strony musimy mieć śmiałość podjęcia wyzwań społecznych - i mieliśmy tą śmiałość. Zniwelowaliśmy w dużym stopniu skrajne ubóstwo, znacząco zmniejszyliśmy nierówności.
Głos zabrał także bydgoski poseł Tomasz Latos.
- Za czasów naszych poprzedników, upadł bardzo ważny przemysł w Bydgoszczy - bydgoski Zachem. I jakoś nie było widać szczególnego zainteresowania tym faktem ówczesnej władzy. Natomiast dla tego rządu, kiedy trzeba było pomyśleć, i pamiętać o bydgoskiej Pesie - tak się wydarzyło. Trzeba, szanowni państwo, umieć zostawić te dwa fakty. Trzeba umieć zestawić te dwa wydarzenia, żeby zrozumieć, na czym polega troska dobrego gospodarza o Polskę.
Warto wiedzieć, że bydgoska lista Prawa i Sprawiedliwości do sejmu zaprezentowana podczas konwencji, różni się od przedstawionej przed kilkoma dniami. Jerzego Gawędę na 11 miejscu, zastąpi Grażyna Szabelska.
Więcej w materiale dźwiękowym Magdy Jasińskiej i Moniki Kaczyńskiej.
Zobacz także
Wybory uzupełniające na Kujawach i Pomorzu
2015-03-06, 11:03W najbliższą niedzielę - 8 marca odbędą się kolejne wybory uzupełniające w trzech miejscowościach na Kujawach i Pomorzu. Nowych radnych - w miejsce wybranych wójtów, wybiorą mieszkańcy Gąsawy w powiecie żnińskim oraz Fabianek… Czytaj dalej »
Posłowie PiS o programie wyborczym Andrzeja Dudy
2015-03-02, 13:34- Rodzina, praca, bezpieczeństwo, dialog - to podstawowe dziedziny, na jakich opiera swój program wyborczy Andrzej Duda, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski - podkreślała podczas konferencji prasowej w Toruniu poseł… Czytaj dalej »
Dogrywki wyborcze na Kujawach i Pomorzu
2015-02-28, 15:16W regionie kujawsko-pomorskim dojdzie w niedzielę - 1 marca do ponownych wyborów. Do urn wyborczych pójdą m.in. mieszkańcy Golubia-Dobrzynia, Górzna, Gąsawy, Gostycyna, Więcborka i Świecia. Czytaj dalej »
Jarosław Gowin w Toruniu przekonuje o poparciu Andrzeja Dudy
2015-02-26, 14:55'Celem zjednoczonej prawicy jest wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich' - powiedział w Toruniu prezes Polski Razem, Jarosław Gowin. Czytaj dalej »
Kampania prezydencka nabiera rumieńców - wizyty kandydatów na Kujawach i Pomorzu
2015-02-16, 14:22Kampania prezydencka rozwija się na dobre. Chętnych do objęcia fotela prezydenckiego nie brakuje. Lista kandydatów jest długa. Kto ostatecznie zostanie na placu boju? Czytaj dalej »
Komisarz wyborczy wygasił mandat radnego z Osięcin
2015-01-27, 15:54Szykują się zmiany w składzie Rady Gminy Osięciny. Z mandatem najprawdopodobniej pożegna się wybrany jesienią radny Piotr Cybulski z osięcińskiego 'Porozumienia Samorządowego'. Czytaj dalej »
PiS zbiera podpisy pod projektem ustawy "Uczciwe wybory"
2015-01-02, 11:29Prawo i Sprawiedliwość zbiera podpisy pod projektem ustawy 'Uczciwe wybory'. Chodzi np. o wprowadzenie kamer internetowych w lokalach wyborczych, przezroczyste urny do głosowania, zmiany w PKW. Czytaj dalej »
W Unisławiu ponowne wybory do rady gminy
2014-12-17, 12:00Wszystko na to wskazuje, że w jednym z okręgów wyborczych w Unisławiu przeprowadzone zostaną ponowne wybory do Rady Gminy. Czytaj dalej »
Wyrowiński, Rulewski i Całbecki o sytuacji po wyborach
2014-12-10, 12:40Sytuacja w województwie kujawsko-pomorskim po wyborach samorządowych była tematem spotkania wicemarszałka Senatu Jana Wyrowińskiego, senatora Jana Rulewskiego oraz marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Czytaj dalej »
Bydgoscy działacze PO o wyborze władz województwa
2014-12-02, 20:11Bydgoscy działacze Platformy Obywatelskiej krytykują nowego wicemarszałka województwa. Twierdzą, że były wicewojewoda Zbigniew Ostrowski nie będzie dobrze reprezentował interesów Bydgoszczy. Czytaj dalej »