Premier Mateusz Morawiecki w Toruniu i w Bydgoszczy, na regionalnej konwencji PiS [galeria]
- Przyszłością Rzeczpospolitej są ludzie młodzi - mówił w Toruniu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w konwencji regionalnej PiS, która odbyła się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Później pojechał do Bydgoszczy.
Jak podkreślał premier w ciągu 8 lat poprzedzających rządy Prawa i Sprawiedliwości z Polski wyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Mateusz Morawiecki akcentuje konieczność dbania o młode osoby i wprowadzania zmian korzystnych również dla nich.
- Dlatego zdecydowaliśmy się na przebudowę systemu podatkowego, na to żeby wprowadzić rozwiązania podatkowe jak najbardziej korzystne dla młodych, i takie rozwiązanie w postaci bez podatku PIT dla młodych ludzi do 26 roku życia wprowadziliśmy. Myślę, że każdy młody człowiek powinien popatrzeć, zrobić takie zestawienie: co się zmieniło, co się zadziało przez te lata. Dlaczego nazywamy te lata dobrym czasem do Polski - mówił w Toruniu premier Morawiecki.
Podczas konwencji zostali przedstawieni kandydaci startujący z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu. Tuż po konwencji toruńskiej, premier udał się do Bydgoszczy, na spotkanie z tamtejszymi wyborcami i działaczami PiS.
- My mamy te umiejętności, które są potrzebne, żeby przejść na drugą stronę - mówił w bydgoskim kinoteatrze Adria, premier Morawiecki. I odwołał się do jednej z popularniejszych bydgoskich rzeźb.
- Pewnie większość państwa zebranych na tej sali jest z Bydgoszczy. Ja lubię tutaj u was jedną taką rzeźbę, bardzo piękną: Przechodzący przez rzekę. Żeby tak przejść, trzeba na pewno mieć umiejętności, profesjonalizm. I trzeba umieć zachować równowagę. I to jest właśnie polityka Prawa i Sprawiedliwości. Tak jak ten przechodzący przez rzekę u was, tutaj w Bydgoszczy, z jednej strony musimy mieć śmiałość podjęcia wyzwań społecznych - i mieliśmy tą śmiałość. Zniwelowaliśmy w dużym stopniu skrajne ubóstwo, znacząco zmniejszyliśmy nierówności.
Głos zabrał także bydgoski poseł Tomasz Latos.
- Za czasów naszych poprzedników, upadł bardzo ważny przemysł w Bydgoszczy - bydgoski Zachem. I jakoś nie było widać szczególnego zainteresowania tym faktem ówczesnej władzy. Natomiast dla tego rządu, kiedy trzeba było pomyśleć, i pamiętać o bydgoskiej Pesie - tak się wydarzyło. Trzeba, szanowni państwo, umieć zostawić te dwa fakty. Trzeba umieć zestawić te dwa wydarzenia, żeby zrozumieć, na czym polega troska dobrego gospodarza o Polskę.
Warto wiedzieć, że bydgoska lista Prawa i Sprawiedliwości do sejmu zaprezentowana podczas konwencji, różni się od przedstawionej przed kilkoma dniami. Jerzego Gawędę na 11 miejscu, zastąpi Grażyna Szabelska.
Więcej w materiale dźwiękowym Magdy Jasińskiej i Moniki Kaczyńskiej.
Zobacz także
Spotkanie wyborcze PiS z mieszkańcami Torunia
2018-09-30, 20:14Kampanijny PiS-bus dotarł do Torunia. Na Rynku Staromiejskim premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Toruniowi potrzebna jest rewitalizacja. Czytaj dalej »
Premier Morawiecki w Bydgoszczy: konsekwentne dążenie do ponownej industrializacji Polski
2018-09-30, 15:15Premier Mateusz Morawiecki, wziął udział w niedzielnej konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Swoje wystąpienie zaczął od przypomnienia, że właśnie dziś przypada rocznica utworzenia w Bydgoszczy, w 1832 roku… Czytaj dalej »
Tomasz Latos: Bydgoszcz zasługuje na dobrego przyjaciela
2018-09-30, 14:39Tomasz Latos - kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy, swoje wystąpienie na wojewódzkiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, rozpoczął od podziękowania żonie i rodzinie za dotychczasowe wsparcie. Bydgoszcz zasługuje… Czytaj dalej »
Jarosław Kaczyński w Bydgoszczy: jeśli ktoś nie kieruje się ideami, będzie kierował się interesami
2018-09-30, 12:03Jarosław Kaczyński, w swoim wystąpieniu na niedzielnej konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy, stwierdził, że w czasie, który przeżywamy, większość z nas zastanawia się na kogo oddać głos w wyborach. Zauważył… Czytaj dalej »
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali się w Inowrocławiu
2018-09-29, 16:06Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego zaprezentowali się dziś w Inowrocławiu. Ubiegających się o fotele prezydenta, burmistrzów i radnych przedstawił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Czytaj dalej »
Premier: płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię Polska
2018-09-29, 13:18Płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska; niektórym nie podoba się, kto jest dzisiaj u steru, ale mamy bardzo dobry kompas - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Łodzi… Czytaj dalej »
Rafał Bruski zapowiada, że powstaną żłobki i przedszkola
2018-09-28, 22:30Nowe baseny, hale sportowe przy szkołach, ale także żłobki i przedszkola, to konkrety - mówi prezydent Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: Niech za billboard zapłaci sztab Rafała Bruskiego
2018-09-27, 20:55Marcin Sypniewski, kandydat Czasu Bydgoszczy na prezydenta miasta krytykuje Rafała Bruskiego za umieszczony przy rondzie Toruńskim billboard dotyczący Trasy Uniwersyteckiej. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska: Chcemy pomagać niepełnosprawnym torunianom
2018-09-27, 20:36Elektroniczne tablice na każdym przystanku autobusowym i piloty z dźwiękowym rozkładem jazdy dla niewidomych. To tylko niektóre z wielu propozycji dla niepełnosprawnych, zaproponowanych przez kandydatkę na prezydenta Torunia Irenę… Czytaj dalej »
Poszukiwani chętni do pracy w obwodowych komisjach wyborczych
2018-09-27, 18:44Trzeba mieć ukończone 18 lat i być zameldowanym na pobyt stały na terenie naszego województwa. To warunki, które należy spełnić, by zasiąść 21 października w obwodowych komisjach wyborczych w Bydgoszczy. Czytaj dalej »