Premier Mateusz Morawiecki w Toruniu i w Bydgoszczy, na regionalnej konwencji PiS [galeria]
- Przyszłością Rzeczpospolitej są ludzie młodzi - mówił w Toruniu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w konwencji regionalnej PiS, która odbyła się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Później pojechał do Bydgoszczy.
Jak podkreślał premier w ciągu 8 lat poprzedzających rządy Prawa i Sprawiedliwości z Polski wyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. Mateusz Morawiecki akcentuje konieczność dbania o młode osoby i wprowadzania zmian korzystnych również dla nich.
- Dlatego zdecydowaliśmy się na przebudowę systemu podatkowego, na to żeby wprowadzić rozwiązania podatkowe jak najbardziej korzystne dla młodych, i takie rozwiązanie w postaci bez podatku PIT dla młodych ludzi do 26 roku życia wprowadziliśmy. Myślę, że każdy młody człowiek powinien popatrzeć, zrobić takie zestawienie: co się zmieniło, co się zadziało przez te lata. Dlaczego nazywamy te lata dobrym czasem do Polski - mówił w Toruniu premier Morawiecki.
Podczas konwencji zostali przedstawieni kandydaci startujący z list Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu i Senatu. Tuż po konwencji toruńskiej, premier udał się do Bydgoszczy, na spotkanie z tamtejszymi wyborcami i działaczami PiS.
- My mamy te umiejętności, które są potrzebne, żeby przejść na drugą stronę - mówił w bydgoskim kinoteatrze Adria, premier Morawiecki. I odwołał się do jednej z popularniejszych bydgoskich rzeźb.
- Pewnie większość państwa zebranych na tej sali jest z Bydgoszczy. Ja lubię tutaj u was jedną taką rzeźbę, bardzo piękną: Przechodzący przez rzekę. Żeby tak przejść, trzeba na pewno mieć umiejętności, profesjonalizm. I trzeba umieć zachować równowagę. I to jest właśnie polityka Prawa i Sprawiedliwości. Tak jak ten przechodzący przez rzekę u was, tutaj w Bydgoszczy, z jednej strony musimy mieć śmiałość podjęcia wyzwań społecznych - i mieliśmy tą śmiałość. Zniwelowaliśmy w dużym stopniu skrajne ubóstwo, znacząco zmniejszyliśmy nierówności.
Głos zabrał także bydgoski poseł Tomasz Latos.
- Za czasów naszych poprzedników, upadł bardzo ważny przemysł w Bydgoszczy - bydgoski Zachem. I jakoś nie było widać szczególnego zainteresowania tym faktem ówczesnej władzy. Natomiast dla tego rządu, kiedy trzeba było pomyśleć, i pamiętać o bydgoskiej Pesie - tak się wydarzyło. Trzeba, szanowni państwo, umieć zostawić te dwa fakty. Trzeba umieć zestawić te dwa wydarzenia, żeby zrozumieć, na czym polega troska dobrego gospodarza o Polskę.
Warto wiedzieć, że bydgoska lista Prawa i Sprawiedliwości do sejmu zaprezentowana podczas konwencji, różni się od przedstawionej przed kilkoma dniami. Jerzego Gawędę na 11 miejscu, zastąpi Grażyna Szabelska.
Więcej w materiale dźwiękowym Magdy Jasińskiej i Moniki Kaczyńskiej.
Zobacz także
Konfederacja pyta rząd o konkretne działania na terenach pozachemowskich
2019-09-25, 18:06Co polski rząd robi, by rozbroić ekologiczną bombę, i czy zamierza przebadać mieszkańców Łęgnowa? Między innymi takie pytania znalazły się w poselskiej interpelacji, którą lokalni kandydaci Konfederacji zapisali w interpelacji… Czytaj dalej »
Opozycja w Świeciu nie ma głosu? Poseł Król na pomoc radnym PiS
2019-09-25, 16:20- Większość w radzie miejskiej w Świeciu próbuje uciszyć opozycję - mówią radni PiS i klubu Nowe Świecie Razem. Chodzi o proponowany zapis o skróceniu liczby wystąpień podczas sesji. Czytaj dalej »
Poseł Stasiński: Koalicja Obywatelska ma najlepszą propozycję dla biznesu
2019-09-25, 14:45Poseł PO Michał Stasiński krytykuje wyborcze obietnice PiS-u dla biznesu. Chodzi m.in. o zapowiedzianą na przyszły rok podwyżkę składek ZUS dla pracowników etatowych i program 500 plus dla przedsiębiorców. Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen: To źle, że nie prowadzimy samodzielnej polityki zagranicznej
2019-09-25, 10:50- Podnoszenie płacy minimalnej - tak jak proponuje rząd - jest niebezpieczne - stwierdził Sławomir Mentzen , toruński kandydat Konfederacji do Sejmu. Czytaj dalej »
Minister Schreiber w Bydgoszczy: „Chcemy, by Polacy mogli się bogacić”
2019-09-24, 19:00O podatkowych poczynaniach rządu mówił w Bydgoszczy minister Łukasz Schreiber. - Obniżamy podatki, ale Bydgoszcz na tym nie straci. Pieniądze zostaną w kieszeniach mieszkańców i pobudzą gospodarkę miasta - mówił. Czytaj dalej »
Posłanka Pawłowicz w Bydgoszczy: Kampania jest niezwykle brutalna
2019-09-24, 16:48- Nie wszystko udało się zrobić. Czasem trudno zrealizować plany, trzeba wyczekać odpowiedni moment - mówiła w Bydgoszczy Krystyna Pawłowicz. Czytaj dalej »
Konfederacja o drodze S10 Bydgoszcz-Toruń. „Dla nas to priorytet”
2019-09-24, 15:14- Budowa drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą a Toruniem powinna rozpocząć się jak najszybciej i powinna być finansowana z budżetu państwa - uważa Marcin Sypniewski. Czytaj dalej »
Rozmowa Dnia
2019-09-24, 06:15Gościem wtorkowej Rozmowy Dnia był minister Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, a rozmawialiśmy między innymi o pozwie złożonym przeciw Facebookowi, o granicach wolności słowa w dziennikarstwie, a także… Czytaj dalej »
Debaty parlamentarne w Polskim Radiu PiK. Czas na gospodarkę i politykę rolną [wideo]
2019-09-23, 19:37Trwa cykl Debat Parlamentarnych w Polskim Radiu PiK. W studiu im. Jeremiego Przybory dyskutują kandydaci do Parlamentu. Trzecia debata (wtorek - 24.09.), została poświęcona gospodarce i polityce rolnej. Czytaj dalej »
Poseł posty pisze, a portal je blokuje. Czy Facebook cenzuruje?
2019-09-23, 16:00Pozew przeciwko Facebookowi złożył w warszawskim sądzie poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Czabański. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych uważa, że portal społecznościowy łamie w Polsce konstytucyjną zasadę wolności… Czytaj dalej »