Jarosław Gowin w Bydgoszczy. Przywiózł czek dla UKW i wsparcie dla kandydata PiS
Będą szkolenia dla studentów i staże dla naukowców, w ramach projektu realizowanego przez bydgoski Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Na jego realizację uczelnia otrzymała unijne dofinansowanie. W piątek (23.08.) czek na ponad 11 mln zł wręczył rektorowi UKW, goszczący w Bydgoszczy minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.
- Bardzo mi jest miło, że mogę wręczyć ten czek, że wniosek UKW został wysoko oceniony i mogliśmy przyznać uczelni kwotę przeszło 11 milionów złotych. To się już stało jakiś czas temu, ale teraz symbolicznie wręczam czek - mówił w Bydgoszczy minister Jarosław Gowin.
- Projekt jest nastawiony na rozwój kompetencji i studentów i kadry dydaktycznej - wyjaśnia Magdalena Szymańska, kierownik projektu „Stawiamy na rozwój”. I podaje szczegóły tego przedsięwzięcia.
- Studenci będą wysłani na staże i będą też wizyty studyjne dla studentów u pracodawców. Planujemy realizowane wyjazdy zagraniczne, staże dydaktyczne dla kadry dydaktycznej. Chcemy także urozmaicić nasze programy kształcenia na kierunku głównie informatyka i mechatronika, modernizować laboratoria badawcze, kupić sprzęt do oprogramowania...
Podczas pobytu w Bydgoszczy, minister Gowin wsparł lokalnego kandydata PiS do sejmu.
- To bardzo dobry kandydat, najlepszy do reprezentowania interesów Inowrocławia i całego okręgu bydgoskiego - mówi o Marcinie Wrońskim, „siódemce" na liście PiS do Sejmu w okręgu bydgoskim, Jarosław Gowin. - Marcin, mogę tak mówić, bo od dawna współpracujemy, jesteśmy zaprzyjaźnieni od wielu lat , jest doświadczonym samorządowcem. W Inowrocławiu był 5 lat temu kandydatem na prezydenta i w drugiej turze przegrał zaledwie o niespełna 2 procent z prezydentem Brejzą. (...) Jestem przekonany, że najlepszym kandydatem do reprezentowania interesów Inowrocławia i całego okręgu bydgoskiego jest Marcin Wroński.
Więcej w materiale Tatiany Adonis, która zapytała ministra, m.in. a sprawę hejtowania sędziów.
Zobacz także
Minister Gembicka: Przez cztery lata pokazałam, że jestem cały czas z mieszkańcami
2023-10-12, 20:58Anna Gembicka podsumowała dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi ze swoimi sympatykami spotkała się na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Jak uzdrowić służbę zdrowia w Polsce? Sławomir Szeliga ma na to receptę
2023-10-12, 20:29Sławomir Szeliga - inowrocławski kandydat do Senatu wie, jak uzdrowić polską służbę zdrowia. Z zawodu lekarz-pediatra - po spotkaniach ze środowiskiem medycznym - przedstawił dziś swoją „piątkę” w ochronie zdrowia. Czytaj dalej »
Orędzie prezydenta: Decyzje wyborcze wpłyną na przyszłość Polski i wszystkich Polaków [wideo]
2023-10-12, 20:23- Głos oddany w wyborach jest nie tylko wyrazem naszych przekonań i wartości, które wyznajemy, ale także wyznaczeniem kierunku, w jakim Polska powinna się rozwijać - powiedział w orędziu telewizyjnym prezydent Andrzej Duda. Czytaj dalej »
Trzecia Droga w Bydgoszczy: Wydatki na edukację i pensje nauczycieli muszą wzrosnąć
2023-10-12, 20:02Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, z tej okazji nauczyciele i jednocześnie kandydaci Trzeciej Drogi - Sławomir Drelich i Rafał Schaffrath - przedstawili pomysły koalicji na uzdrowienie polskiego szkolnictwa. Czytaj dalej »
Politycy PiS w Toruniu: Utrzymanie sześciu mandatów w okręgu to byłby pełen sukces
2023-10-12, 19:32Do udziału w wyborach i referendum - zachęcali w Toruniu politycy Prawa i Sprawiedliwości - na finiszu kampanii. Czytaj dalej »
Minister Schreiber: Rozbudowa Filharmonii, modernizacja CO i stadionu Polonii to moje cele
2023-10-12, 19:04Minister Łukasz Schreiber podsumował dziś w Bydgoszczy kampanię wyborczą i zaprezentował swoje plany. Odniósł się także do oskarżeń dotyczących dofinansowania na modernizację stadionu Polonia. Czytaj dalej »
Poseł Gawkowski w regionie: Startujemy w wyborach, żeby odsunąć PiS od władzy
2023-10-12, 18:35- Chcemy innej Polski, która będzie odpowiadała na wyzwania przyszłości - powiedział w czwartek w Bydgoszczy szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. - Wierzę, że w poniedziałek obudzimy się w innej rzeczywistości - dodał. Czytaj dalej »
Patryk Jaki w Bydgoszczy: Polacy mogą uratować bezpieczeństwo Polski i Europy
2023-10-12, 18:05- Polsce grozi ogromne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą, by zablokować pakt migracyjny jest pójście do referendum i zagłosowanie cztery razy na „nie' - powiedział czwartek w Bydgoszczy europoseł Patryk Jaki. Czytaj dalej »
Prezes PiS: Cztery sądy wskazały, że relokacja w pakcie migracyjnym UE jest przymusowa
2023-10-12, 17:46- Wyroki sądów, także tych bardzo nielubiących nas sądów, wskazały jednoznacznie, że to, co planuje obecnie Unia Europejska, a zgadza się na to Platforma Obywatelska, także PSL, to jest po prostu przymusowa relokacja - powiedział… Czytaj dalej »
Opozycja w Grudziądzu: Te wybory są ważne, bo dają wiarę, że w Polsce może być normalnie
2023-10-12, 17:34Grudziądzcy kandydaci opozycji w wyborach do Sejmu i Senatu podsumowali dzisiaj swoją kampanię wyborczą. Z dziennikarzami spotkali się na ulicy Spichrzowej. Czytaj dalej »