Jarosław Gowin w Bydgoszczy. Przywiózł czek dla UKW i wsparcie dla kandydata PiS
Będą szkolenia dla studentów i staże dla naukowców, w ramach projektu realizowanego przez bydgoski Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Na jego realizację uczelnia otrzymała unijne dofinansowanie. W piątek (23.08.) czek na ponad 11 mln zł wręczył rektorowi UKW, goszczący w Bydgoszczy minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.
- Bardzo mi jest miło, że mogę wręczyć ten czek, że wniosek UKW został wysoko oceniony i mogliśmy przyznać uczelni kwotę przeszło 11 milionów złotych. To się już stało jakiś czas temu, ale teraz symbolicznie wręczam czek - mówił w Bydgoszczy minister Jarosław Gowin.
- Projekt jest nastawiony na rozwój kompetencji i studentów i kadry dydaktycznej - wyjaśnia Magdalena Szymańska, kierownik projektu „Stawiamy na rozwój”. I podaje szczegóły tego przedsięwzięcia.
- Studenci będą wysłani na staże i będą też wizyty studyjne dla studentów u pracodawców. Planujemy realizowane wyjazdy zagraniczne, staże dydaktyczne dla kadry dydaktycznej. Chcemy także urozmaicić nasze programy kształcenia na kierunku głównie informatyka i mechatronika, modernizować laboratoria badawcze, kupić sprzęt do oprogramowania...
Podczas pobytu w Bydgoszczy, minister Gowin wsparł lokalnego kandydata PiS do sejmu.
- To bardzo dobry kandydat, najlepszy do reprezentowania interesów Inowrocławia i całego okręgu bydgoskiego - mówi o Marcinie Wrońskim, „siódemce" na liście PiS do Sejmu w okręgu bydgoskim, Jarosław Gowin. - Marcin, mogę tak mówić, bo od dawna współpracujemy, jesteśmy zaprzyjaźnieni od wielu lat , jest doświadczonym samorządowcem. W Inowrocławiu był 5 lat temu kandydatem na prezydenta i w drugiej turze przegrał zaledwie o niespełna 2 procent z prezydentem Brejzą. (...) Jestem przekonany, że najlepszym kandydatem do reprezentowania interesów Inowrocławia i całego okręgu bydgoskiego jest Marcin Wroński.
Więcej w materiale Tatiany Adonis, która zapytała ministra, m.in. a sprawę hejtowania sędziów.
Zobacz także
PiS wskazało kandydata na prezydenta. Dr Karol Nawrocki, szef IPN powalczy o Belweder [zdjęcia]
2024-11-24, 16:37Decyzję tę ogłosił związany z prawicą historyk, profesor Andrzej Nowak. W Hali Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Krakowie - miejsce nieprzypadkowe - mówił w imieniu Obywatelskiego Komitetu Poparcia. Karol Nawrocki jest prezesem… Czytaj dalej »
Prawo i Sprawiedliwość przedstawi w niedzielę swojego kandydata na prezydenta
2024-11-24, 15:36Ma to być osoba nienależąca do żadnej partii politycznej oraz niezbyt mocno rozpoznawalna - wynika z nieoficjalnych informacji. Giełda nazwisk - oczywiście - jest, choć pozycji na niej niewiele. Czytaj dalej »
Szymon Hołownia będzie gościem „Rozmowy Dnia" Polskiego Radia PiK. Słuchajcie!
2024-11-24, 14:48Jakie będą najważniejsze tematy kampanii prezydenckiej? Kiedy zapadnie decyzja o Wigilii wolnej od pracy? Jaką rolę w Koncepcji Rozwoju Kraju powinny odgrywać największe miasta Pomorza i Kujaw? O tym, w poniedziałkowej Rozmowie Dnia… Czytaj dalej »
Szymon Hołownia w Rypinie: 8 stycznia rozpocznie się kampania prezydencka [wideo]
2024-11-22, 19:37Zadecydowałem, że wybory na prezydenta Rzeczpospolitej zarządzę w pierwszym możliwym terminie; kampania prezydencka zacznie się w naszym kraju 8 stycznia przyszłego roku - poinformował w piątek w Rypinie marszałek Sejmu, kandydat… Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski czy Radosław Sikorski? Koalicja Obywatelska rozpoczęła prawybory
2024-11-22, 10:56W piątek, o godz. 8:00 rozpoczęły się prezydenckie prawybory w Koalicji Obywatelskiej. SMS-owe - i anonimowe - głosowanie potrwa do północy. Wyłoniony kandydat ma zaprezentować swój program 7 grudnia. Czytaj dalej »
Sondaż PO: Trzaskowski z większą szansą na wygraną, Sikorski przegrywa z kandydatem PiS w I turze
2024-11-18, 15:49W pierwszej turze wyborów prezydenckich Radosław Sikorski przegrałby z kandydatem PiS - wynika z sondażu zamówionego przez PO. W drugiej turze obaj kandydaci KO wygrywają, jednak przewaga Rafała Trzaskowskiego jest większa od tej Sikorskiego… Czytaj dalej »
Minister Sikorski w Przysieku: W dyplomacji trzeba być czasem lisem, a czasem lwem
2024-11-17, 14:50Radosław Sikorski prosił członków KO o głos na niego w ramach prawyborów, które mają wyłonić kandydata na prezydenta. Otwarte spotkanie odbywało się w niedzielę w Przysieku koło Torunia. Czytaj dalej »
Kobiak: Na placu Wolności w Bydgoszczy powinien stanąć pomnik Paderewskiego [Rozmowa Dnia]
2024-11-15, 09:03- Rola Paderewskiego w powrocie Bydgoszczy do Polski jest olbrzymia - podkreślił senator Andrzej Kobiak w „Rozmowie Dnia” Polskiego Radia PiK. Jego zdaniem to właśnie pomnik Ignacego Jana Paderewskiego powinien zastąpić obecny monument… Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski w Bydgoszczy: Prawybory pozwolą kandydatowi zdobyć bardzo silny mandat
2024-11-09, 19:31Rafał Trzaskowski gotowy do walki o prezydenturę. Prezydent Warszawy odwiedził Bydgoszcz w tym samym dniu, w którym ogłoszono, że będzie startował w partyjnych prawyborach z Radosławem Sikorskim. Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski albo Radosław Sikorski. Prawybory wyłonią kandydata KO na prezydenta
2024-11-09, 11:30Zarząd krajowy PO jednomyślnie zdecydował o organizacji prawyborów przed wyborami prezydenckimi, które wyłonią jednego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta - przekazali wiceprzewodniczący partii Cezary Tomczyk i Borys Budka… Czytaj dalej »