Koalicja PO-KO: kwestie socjalne najważniejsze, ale samorządność również
Koalicja PO-KO przedstawia swoich kandydatów z okręgu Bydgoszcz-Inowrocław w nadchodzących wyborach parlamentarnych.
Konferencja prasowa Koalicji odbyła się na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. Lider listy PO-KO Tadeusz Zwiefka mówił, że nadchodzące wybory będą jednymi z najważniejszych - jeśli nie najważniejszymi po 1989 roku.
- Rozmawialiśmy przez długi czas z naszymi rodakami. Odbyliśmy mnóstwo spotkań w całym kraju, także na terenie naszego województwa. Z tych spotkań wyłoniły się problemy, które są dla Polaków najważniejsze. Są to sprawy związane z naszym codziennym funkcjonowaniem i bytem czyli kwestie socjalne. O razu trzeba wyraźnie powiedzieć: Koalicja Obywatelska nie ma najmniejszego zamiaru niszczyć dorobku socjalnego, który już jest w rękach naszych rodaków. Co więcej, przygotowujemy rozwiązania, które mają wzbogacić ten program i go uporządkować. Mówimy też o tym, że Polska to powinien być kraj samorządny, a zatem stojący na normalnie funkcjonującym samorządzie lokalnym. Nie może być zgody na jego niszczenie i podporządkowywanie władzy centralnej - powiedział Tadeusz Zwiefka.
Na konferencji pojawili się oprócz Tadeusza Zwiefki: Paweł Olszewski, Iwona Kozłowska, Ireneusz Nitkiewicz, Magdalena Łośko, Michał Stasiński, Tadeusz Pogoda, Olga Brzezińska, Mirosław Królikiewicz, Stanisław Gliszczyński, Piotr Malich.
Zobacz także
„Solidarność” poparła kandydaturę Karola Nawrockiego. Umowa programowa podpisana
2025-02-13, 16:55Popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podpisał w czwartek umowę programową z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność”. Zakłada ona m.in. utrzymanie wieku emerytalnego oraz kontynuację ochrony dotychczasowych osiągnięć… Czytaj dalej »
Wybory 2025. Adrian Zandberg w Toruniu opowiadał o rynku mieszkaniowym
2025-02-12, 16:30Trwa kampania wyborcza. Kandydaci na prezydentów RP odwiedzają region za regionem. W Kujawsko-Pomorskiem gości dziś Adam Zandberg. Czytaj dalej »
Politolożka UKW: Co trzecia uściśnięta dłoń w kampanii prezydenckiej daje głos [Rozmowa Dnia]
2025-02-11, 09:01- Rośnie rola i znaczenie Internetu w kampanii wyborczej, telewizja ma jednak nadal duże znaczenie, szczególnie dla starszych wyborców - uważa doktor hab. prof. Izabela Kapsa, politolożka z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgos… Czytaj dalej »
Sławomir Mentzen składa pozew w trybie wyborczym. Pierwszy podczas trwającej kampanii
2025-02-08, 15:28Kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich złożył w trybie wyborczym pozew przeciwko posłowi Polski 2050 Sławomirowi Ćwikowi, który oskarżył go o sprzeniewierzenie środków i unikanie płacenia podatków. Czytaj dalej »
Rafał Trzaskowski w Kujawsko-Pomorskiem: Zajmę się wyrównywaniem szans samorządów
2025-02-07, 14:00Na Kujawach i Pomorzu swoją kampanię prowadzi w piątek kandydat na prezydenta Polski, Rafał Trzaskowski. W wyścigu o Belweder popierany jest przez Koalicję Obywatelską. Czytaj dalej »
Grzegorz Braun może liczyć w Toruniu na wsparcie innych partii. „Nie boi się mówić prawdy”
2025-02-04, 16:39Toruński Komitet Wyborczy Grzegorza Brauna zainaugurował kampanię wyborczą. Do poparcia lidera Konfederacji Korony Polskiej zachęcali przedstawiciele Kongresu Nowej Prawicy i Partii KORWiN. - To jedyny prawdziwie prawicowy kandydat -… Czytaj dalej »
12 pań walczyło o tytuł Miss 80+: Nic nie musimy, wszystko możemy
2025-02-02, 17:45Wybory Miss 80+ odbywały się na terenie Politechniki Bydgoskiej. Uczestniczki prezentowały się publiczności w sukienkach koktajlowych, stroju sportowym i sukniach wieczorowych. Czytaj dalej »
Prosili o podpisy i o pieniądze. Działacze PiS z regionu promują kandydaturę Karola Nawrockiego
2025-02-01, 16:48Trwa kampania prezydencka. Karol Nawrocki odwiedzi Pomorze i Kujawy 12 lutego. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości już teraz zachęcają do oddania na niego głosu. Apelują o podpisy i o wsparcie finansowe. Podkreślają także swoją… Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie w Polsce pod cyberparasolem. O co chodzi? Wyjaśniamy w „Rozmowie Dnia"
2025-01-30, 09:11Jak groźny jest DeepSeek - darmowy, chiński odpowiednik ChatGPT? O to pytaliśmy w „Rozmowie Dnia” Cezarego Graula, wykładowcę i eksperta Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu i Bydgoszczy. Poruszyliśmy także temat cyberochrony wyborów… Czytaj dalej »
Białoruskie media: Alaksandr Łukaszenka zdobył w wyborach prezydenckich 87,6 procent głosów
2025-01-26, 19:08Alaksandr Łukaszenka zdobył 87,6 procent głosów w wyborach prezydenckich na Białorusi - podały białoruskie media państwowe, powołując się na wyniki exit poll. Niedzielne wybory nie są uznawane za demokratyczne przez białoruską… Czytaj dalej »