"Dobry czas dla Polski". PiS prezentuje hasło na wybory [listy do Sejmu i Senatu]
"Dobry czas dla Polski" - to hasło Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zaprezentowali je dzisiaj w Bydgoszczy liderzy list PiS-u w Kujawsko-Pomorskiem: Tomasz Latos, Marzenna Drab, Ewa Kozanecka, Piotr Król, Jerzy Kowalik i Marcin Wroński.
Politycy PiS pokazali również billboard wyborczy i mówili o programie, który będą chcieli realizować w kolejnej kadencji. Kandydatów przedstawił poseł Tomasz latos, lider bydgoskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. - Nie oglądamy się na innych, robimy swoje. Realizujemy systematyczne działania w ramach kampanii - mówił. - "Dobry czas dla Polski" to właściwe hasło i jednocześnie puenta tych działań, które PiS podejmowało przez ostatnie cztery lata - dodał.
Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w piątek listę swoich kandydatów w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października. W Bydgoszczy liderami PiS będą obecni parlamentarzyści: Tomasz Latos, Łukasz Schreiber, Piotr Król, Bartosz Kownacki. W Toruniu - minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a za nim znaleźli się posłowie: Krzysztof Czabański i wiceszefowa MEN Iwona Michałek.
Do senatu partia zaproponowała: wojewodę Mikołaja Bogdanowicza, rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej Helenę Czakowską, wiceprezydenta Torunia Zbigniewa Rasielewskiego, senatorów Andrzeja Mioduszewskiego i Józefa Łyczaka.
Kandydaci PiS do Sejmu - Okręg Bydgoski lista nr 4:
1 Tomasz Latos
2 Łukasz Schreiber
3 Piotr Król
4 Bartosz Kownacki
5 Ewa Kozanecka
6 Marek Witkowski
7 Marcin Wroński
8 Ireneusz Stachowiak
9 Jerzy Kowalik
10 Michał Krzemkowski
11 Jerzy Gawęda
12 Anna Falkowska
13 Tomasz Szamocki
14 Jolanta Kołodziej
15 Elżbieta Gogola
16 Krzysztof Napieralski
17 Stanisława Kufel
18 Kamila Jabłońska
19 Antoni Lewandowski
20 Paulina Wenderlich
21 Danuta Pilarska
22 Żaneta Śrubkowska
23 Maria Warda
24 Dariusz Ciesielczyk
Kandydaci PiS do Sejmu - Okręg Toruńsko - Włocławski lista nr 5
1 Jan Krzysztof Ardanowski
2 Krzysztof Czabański
3 Iwona Michałek
4 Joanna Borowiak
5 Anna Sobecka
6 Anna Gembicka
7 Maria Mazurkiewicz
8 Mariusz Kałużny
9 Wojciech Jaranowski
10 Zbigniew Girzyński
11 Arkadiusz Stefaniak
12 Marcin Strych
13 Krzysztof Kosiński
14 Jacek Tyburski
15 Anna Szwed
16 Arkadiusz Orłowski
17 Edyta Jaszczak
18 Piotr Sadurski
19 Łukasz Klimek
20 Ewa Klimaszewska -Antos
21 Ziemowit Kłosowski
22 Paweł Komorowski
23 Alina Kaliszewska
24 Zbigniew Warnel
25 Izabela Ratyńska
26 Marzenna Drab
Kandydaci PiS do Senatu
Bydgoszcz - Helena Czakowska
Inowrocław - Mikołaj Bogdanowicz
Toruń - Zbigniew Rasielewski
Grudziądz - Andrzej Mioduszewski
Włocławek - Józef Łyczak
Zobacz także
"Mieszkańcy Włocławka" - nowy komitet w jesiennych wyborach samorządowych
2014-07-15, 19:37Stowarzyszenia: ,,Włocławska Inicjatywa Gospodarcza', Krajowe Forum Samorządowe, ,,Oburzeni' i Ruch Narodowy zawiązały porozumienie i utworzyły Komitet ,,Mieszkańcy Włocławka'. Zamierzają wspólnie wystawić swoich kandydatów do… Czytaj dalej »
Oddolne jednoczenie prawicy w Bydgoszczy
2014-07-10, 17:19Bydgoski ruch społeczny Konfederacja Pro Publico Bono opowiada się za zjednoczeniem prawicy. Czytaj dalej »
Wybory w PiS dopiero po wyborach samorządowych
2014-07-02, 17:02Szefem PiS w okręgu toruńsko-włocławskim został poseł Łukasz Zbonikowski, w okręgu bydgoskim poseł Tomasz Latos. Zbonikowski pokieruje też wojewódzkimi strukturami tej partii. To rozwiązanie tymczasowe do czasu zwołania zjazdów… Czytaj dalej »
Metropolia Bydgoska wystartuje w wyborach samorządowych
2014-06-26, 12:54Członkowie Stowarzyszenia Metropolia Bydgoska ogłosili start swoich przedstawicieli w jesiennych wyborach samorządowych, bo chcą 'odpartyjnić samorząd'. Czytaj dalej »
Prezydent Grudziądza podsumował swoje dwie kadencje
2014-06-23, 20:57Robert Malinowski, prezydent Grudziądza podsumował dwie kadencje swoich rządów w mieście. Czytaj dalej »
Jarosław Chmielewski kandydatem PiS na prezydenta Włocławka
2014-06-16, 21:14Prawo i Sprawiedliwość ma już kandydata na urząd prezydenta Włocławka. Partię w jesiennych wyborach samorządowych reprezentować będzie Jarosław Chmielewski. Czytaj dalej »
Gra miejska i Koncert Wolności w Toruniu
2014-06-04, 15:21Jak żyło się na przełomie lat 80 i 90 tych. Jak wyglądała praca działaczy opozycji - O tym mogli przekonać się uczestnicy gry miejskiej, którą zorganizowano na toruńskiej Starówce z okazji 25. rocznicy pierwszych, częściowo… Czytaj dalej »
Bydgoskie obchody 25. rocznicy wyborów parlamentarnych 4 czerwca '89
2014-06-04, 08:47Odsłonięcie 'Dębu Wolności', happening na Wyspie Młyńskiej, przegląd filmów, gra edukacyjna, wystawy, debaty i koncerty - tak bydgoszczanie będą świętować przypadającą 25. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów p… Czytaj dalej »
Kazimiera Szczuka dziękuje za głosy w eurowyborach
2014-06-03, 13:10'Przegraliśmy ale bylo to cenne doświadczenie' - mówi Kazimiera Szczuka. Liderka listy koalicji Europa Plus Twój Ruch w wyborach do europarlamentu podziękowała za głosy jakie otrzymała w województwie kujawsko-pomorskim. Czytaj dalej »
Włocławska PO podsumowała eurowybory
2014-06-02, 18:43Włocławska Platforma Obywatelska oficjalnie podsumowała niedawne wybory do Parlamentu Europejskiego. Partia rządząca głosowanie we Włocławku wygrała, jednak przewaga - podobnie jak w przypadku reszty kraju - była niewielka. Czytaj dalej »