"Dobry czas dla Polski". PiS prezentuje hasło na wybory [listy do Sejmu i Senatu]
"Dobry czas dla Polski" - to hasło Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zaprezentowali je dzisiaj w Bydgoszczy liderzy list PiS-u w Kujawsko-Pomorskiem: Tomasz Latos, Marzenna Drab, Ewa Kozanecka, Piotr Król, Jerzy Kowalik i Marcin Wroński.
Politycy PiS pokazali również billboard wyborczy i mówili o programie, który będą chcieli realizować w kolejnej kadencji. Kandydatów przedstawił poseł Tomasz latos, lider bydgoskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. - Nie oglądamy się na innych, robimy swoje. Realizujemy systematyczne działania w ramach kampanii - mówił. - "Dobry czas dla Polski" to właściwe hasło i jednocześnie puenta tych działań, które PiS podejmowało przez ostatnie cztery lata - dodał.
Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w piątek listę swoich kandydatów w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października. W Bydgoszczy liderami PiS będą obecni parlamentarzyści: Tomasz Latos, Łukasz Schreiber, Piotr Król, Bartosz Kownacki. W Toruniu - minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, a za nim znaleźli się posłowie: Krzysztof Czabański i wiceszefowa MEN Iwona Michałek.
Do senatu partia zaproponowała: wojewodę Mikołaja Bogdanowicza, rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej Helenę Czakowską, wiceprezydenta Torunia Zbigniewa Rasielewskiego, senatorów Andrzeja Mioduszewskiego i Józefa Łyczaka.
Kandydaci PiS do Sejmu - Okręg Bydgoski lista nr 4:
1 Tomasz Latos
2 Łukasz Schreiber
3 Piotr Król
4 Bartosz Kownacki
5 Ewa Kozanecka
6 Marek Witkowski
7 Marcin Wroński
8 Ireneusz Stachowiak
9 Jerzy Kowalik
10 Michał Krzemkowski
11 Jerzy Gawęda
12 Anna Falkowska
13 Tomasz Szamocki
14 Jolanta Kołodziej
15 Elżbieta Gogola
16 Krzysztof Napieralski
17 Stanisława Kufel
18 Kamila Jabłońska
19 Antoni Lewandowski
20 Paulina Wenderlich
21 Danuta Pilarska
22 Żaneta Śrubkowska
23 Maria Warda
24 Dariusz Ciesielczyk
Kandydaci PiS do Sejmu - Okręg Toruńsko - Włocławski lista nr 5
1 Jan Krzysztof Ardanowski
2 Krzysztof Czabański
3 Iwona Michałek
4 Joanna Borowiak
5 Anna Sobecka
6 Anna Gembicka
7 Maria Mazurkiewicz
8 Mariusz Kałużny
9 Wojciech Jaranowski
10 Zbigniew Girzyński
11 Arkadiusz Stefaniak
12 Marcin Strych
13 Krzysztof Kosiński
14 Jacek Tyburski
15 Anna Szwed
16 Arkadiusz Orłowski
17 Edyta Jaszczak
18 Piotr Sadurski
19 Łukasz Klimek
20 Ewa Klimaszewska -Antos
21 Ziemowit Kłosowski
22 Paweł Komorowski
23 Alina Kaliszewska
24 Zbigniew Warnel
25 Izabela Ratyńska
26 Marzenna Drab
Kandydaci PiS do Senatu
Bydgoszcz - Helena Czakowska
Inowrocław - Mikołaj Bogdanowicz
Toruń - Zbigniew Rasielewski
Grudziądz - Andrzej Mioduszewski
Włocławek - Józef Łyczak
Zobacz także
W niedzielę przedterminowe wybory w Piotrkowie Kujawskim. Kandyduje osiem osób
2025-03-07, 18:27W niedzielę (10 marca) mieszkańcy będą wybierać burmistrza Piotrkowa Kujawskiego. Przedterminowe wybory są konieczne po tragicznej śmierci poprzedniego burmistrza Krystiana Betlińskiego. Czytaj dalej »
Grzegorz Braun o aborcji: Jeśli można zabijać nienarodzonych, to nikt już nie jest bezpieczny
2025-03-05, 20:34O szeroko rozumianym bezpieczeństwie i ochronie życia od poczęcia mówił w Grudziądzu Grzegorz Braun. Europoseł, kandydat na prezydenta, spotkał się wieczorem z mieszkańcami. Czytaj dalej »
„Polska potrzebuje stabilności”. W Toruniu podsumowano zbiórkę podpisów dla Rafała Trzaskowskiego
2025-03-03, 16:587230 podpisów zebrano w Toruniu pod listą poparcia dla Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta Polski. - On czuje problemy samorządu - podkreślał Piotr Całbecki, marszałek województwa. Czytaj dalej »
Adrian Zandberg we Włocławku. Jaki pomysł na to miasto ma kandydat na prezydenta?
2025-03-02, 18:30- Musimy postawić na nogi branże, od których będzie zależało nasze bezpieczeństwo i odporność, to między innymi branża chemiczna i to jest szansa na rozwój dla takich miast, jak Włocławek - mówił we Włocławku Adrian Zandberg… Czytaj dalej »
Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta RP, odwiedził region
2025-03-01, 12:47Inowrocław, Żnin oraz Bydgoszcz znalazły się wśród miast, które polityk odwiedza dziś w ramach swojej kampanii prezydenckiej. Czytaj dalej »
Mateusz Morawiecki usłyszał zarzuty. „Realizacja wyborów była moim obowiązkiem”
2025-02-27, 12:15Były premier Mateusz Morawiecki (PiS) stawił się w czwartek w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym organizacji wyborów korespondencyjnych w 2020 roku. Teraz chce zapoznać się z aktami spra… Czytaj dalej »
Niemcy: Friedrich Merz zapowiedział rozpoczęcie rozmów koalicyjnych z SPD. „Świat na nas nie czeka”
2025-02-24, 20:45Friedrich Merz, lider bloku chadeckiego CDU/CSU, który zwyciężył w niedzielnych przedterminowych wyborach do niemieckiego Bundestagu, zapowiedział w poniedziałek, że chce w najbliższych dniach rozpocząć rozmowy koalicyjne z socjaldemokratyczną… Czytaj dalej »
Samorządowcy z Bydgoszczy i okolic wspierają Rafała Trzaskowskiego. „Samorządy Naprzód!”
2025-02-14, 20:57Rafał Trzaskowski z poparciem samorządowców z Bydgoszczy i okolic. W mieście nad Brdą odbyło się spotkanie w ramach akcji „Samorządy Naprzód!” wspierającej kandydata Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenc… Czytaj dalej »
Wybory burmistrza Piotrkowa Kujawskiego: ośmioro zarejestrowanych kandydatów
2025-02-13, 20:03Ośmioro kandydatów będzie się ubiegać o stanowisko burmistrza miasta i gminy Piotrków Kujawski (powiat radziejowski). Przedterminowe wybory, zarządzone po nagłej śmierci urzędującego burmistrza, odbędą się 9 marca. Czytaj dalej »
Do 14 marca kampania „Samorządy Naprzód" wspierająca Rafała Trzaskowskiego
2025-02-13, 18:07W każdym województwie do 14 marca odbywać się będą spotkania w ramach kampanii „Samorządy Naprzód', wspierające kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Oprócz spotkań w terenie byli i obecni samorządowcy mogą wyrazić… Czytaj dalej »