Paweł Skutecki bierze rozbrat z Kukiz'15. Przez mariaż z PSL
Bydgoski poseł Paweł Skutecki odchodzi z klubu Kukiz'15. Zapowiedział, że jeszcze dziś złoży rezygnację. Jak mówi nie po drodze mu z Polskim Stronnictwem Ludowym, z którym Kukiz'15 wystartuje wspólnie w jesiennych wyborach parlamentarnych.
- Wyjdę z klubu, zostanę posłem niezrzeszonym. Rozmawiałem na ten temat i z Pawłem Kukizem i z marszałkiem Tyszką. Nie mogę firmować projektu, który tak bardzo odjechał od tego z czym szliśmy do Sejmu co 4 lata temu - powiedział Paweł Skutecki.
Dlaczego nie widzi się na listach razem z PSL?
- PSL jest symbolem wszystkiego, co najgorsze w polskiej polityce. Było u władzy ze wszystkimi. Nie mogę w ten sposób funkcjonować - argumentuje parlamentarzysta.
Paweł Skutecki na razie pozostanie posłem niezależnym, ale przyznaje, że o swojej przyszłości rozmawia z innymi ugrupowaniami, m. in. Konfederacją. Widziałby się też w Prawie i Sprawiedliwości. Pytany o start w najbliższych wyborach odpowiada: Nic na siłę.
Tymczasem z ustaleń Polskiej Agencji Prasowej wynika, że politycy Kukiz’15 mogą otrzymać nawet 10-11 „jedynek” na listach PSL. Według nieoficjalnych informacji liderem z listy PSL-Koalicja Polska w okręgu toruńsko-włocławskim będzie poseł Kukiz'15 Paweł Szramka.
- Poczekajmy na oficjalny komunikat - tak poseł Szramka komentuje te doniesienia. Dodaje też, że jego zdaniem porozumienie ruchu stworzonego przez Pawła Kukiza z PSL-em na jesienne wybory parlamentarne to dobre rozwiązanie.
Zobacz także
Zbigniew Rasielewski, kandydat na prezydenta Torunia, rozpoczął kampanię wyborczą
2018-09-08, 12:25'Zawsze z myślą o Toruniu' - to hasło wyborcze Zbigniewa Rasielewskiego. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Torunia zainaugurował swoją kampanię. Czytaj dalej »
Marcin Sypniewski: priorytetem osiedlowe ulice i parkingi
2018-09-07, 13:21- Bydgoszcz to nie tylko centrum, to także osiedla, również te peryferyjne - podkreśla Marcin Sypniewski. Kandydat na prezydenta miasta z komitetu Czas Bydgoszczy mówił na konferencji o inwestycjach drogowych na osiedlach. Czytaj dalej »
Najważniejsze zasady finansowania kampanii wyborczej
2018-09-07, 08:28Rozdawanie materiałów wyborczych o znaczącej wartości, regulowanie płatności komitetu wyborczego prywatnymi środkami, czy udzielanie wsparcia kandydatom innego komitetu - to jedne z wielu niedozwolonych działań w kampanii wyborcz… Czytaj dalej »
Marek Wojtkowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Włocławka
2018-09-06, 20:27Marek Wojtkowski z Platformy Obywatelskiej oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Włocławka. Czytaj dalej »
Posłowie opozycji krytykują posła Tomasza Latosa, a on odpowiada
2018-09-06, 18:40- Zero do sześciu przegrywa poseł Tomasz Latos ze swoimi parlamentarnymi obietnicami - tak twierdzą posłowie PO Paweł Olszewski i Zbigniew Pawłowicz oraz Łukasz Krupa z Urzędu Miasta Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Irena Paczkowska o Strategii Zmiany dla Torunia
2018-09-06, 18:01Bogactwo, bezpieczeństwo i komfort życia oraz społeczeństwo obywatelskie - to trzy podstawowe filary Strategii Zmiany dla Torunia Kukiz'15. Czytaj dalej »
Jacek Olech kandydatem na prezydenta Inowrocławia
2018-09-06, 15:54Jacek Olech przedstawił swój program wyborczy. Kandydat na prezydenta Inowrocławia zainaugurował tym samym kampanię Komitetu Wyborczego Wyborców Olech 2018. Hasło wyborcze to 'Inowrocław Otwartych Drzwi'. Czytaj dalej »
Roman Jasiakiewicz: bydgoscy radni wojewódzcy osiągnęli sukces w tej kadencji
2018-09-06, 09:59Bydgoscy radni w Sejmiku Województwa, tworząc koalicję ponad podziałami, osiągnęli w tej kadencji sukces. Dowodem tego jest postanowiona już rozbudowa Filharmonii Pomorskieji i budowa czwartego kręgu Opery Nova. Tak uważa Roman Jasiakiewicz… Czytaj dalej »
Joanna Rumińska kandydatką na burmistrza Brodnicy
2018-09-05, 20:52Rozwój infrastruktury sportowej, większa promocja miasta i jawność urzędu - zapowiada na początku kampanii wyborczej Joanna Rumińska, kandydatka na burmistrza Brodnicy z Komitetu Wyborczego Wyborców Kocham to Miasto. Czytaj dalej »
Maciej Glamowski kandydatem na prezydenta Grudziądza
2018-09-05, 19:51Maciej Glamowski kolejnym kandydatem na urząd prezydenta Grudziadza. Miejski radny i lider Obywatelskiego Grudziądza ogłosił to oficjalnie na konferencji zorganizowanej na Górze Zamkowej. Czytaj dalej »