Zieloni walczą o zieleń w Bydgoszczy. Czy konieczne są tak duże wycinki drzew? [wideo]
Członkowie partii Zieloni napisali do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, w którym pytają o politykę dotyczącą zieleni w mieście. Działacze nie zgadzają się na masowe wycinki drzew, jak na przykład na Kapuściskach. Dlatego kierują do Rafała Bruskiego 5 pytań.
- Na wycinkę ilu drzew miasto zgodziło się w ciągu ostatniego roku? Ile drzew zniknie w tym roku? Ile miasto planuje w tym roku nasadzić nowych drzew? Pytamy także czy miasto weryfikuje sposób dbania o zieleń w mieście, ponieważ po kolejnych inwestycjach wiemy, że roślinność po prostu usycha. Te nasadzenia nic nie dają. Pytamy także czy po ostatnich działaniach w KPEC-u miasto planuje w jakikolwiek sposób weryfikować działania tej spółki przy inwestycjach związanych z kolejnymi podłączeniami do sieci. Wycięcie ponad 200 drzew na Kapuściskach było zdecydowanie niepotrzebne. Nie wierzymy, że nie dało się części wycinki drzew uniknąć - powiedział Daniel Kaszubowski.
Zieloni skierowali również list do Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
- Jeśli chodzi o kwestię dotyczącą kolejnej wycinki, która jest planowana w przyszłym roku na Osiedlu Leśnym, na Jaworowej i Czerkaskiej to pytamy z jakiego powodu są konieczne tak duże wycinki, a ma ona objąć 138 drzew i krzewów. Ile drzew można w tym momencie się zachować? - dodał Piotr Malich.
Oświadczenie Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy
Konferencja Zielonych przed Urzędem Miasta w Bydgoszczy (jw)
Zobacz także
Mówił obraźliwie o prezydencie RP i Kościele katolickim. Jest list otwarty do marszałka województwa
2025-06-10, 16:36Marek Krupecki, radny Koalicji Obywatelskiej w Toruniu, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich nazwał nowo wybranego Prezydenta RP „sutenerem”, a Kościół katolicki porównał do „prostytutki”. Swoich słów się nie… Czytaj dalej »
Protesty dotyczące wyborów prezydenckich. 28 skarg zarejestrowanych w Sądzie Najwyższym
2025-06-10, 11:16Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego rozpocznie dziś rozpatrywanie skarg, złożonych po wyborach prezydenckich. Dotychczas w Sądzie Najwyższym zarejestrowano 28 protestów. Można je jednak składać do 16 czerwca. Czytaj dalej »
Głosy policzone, a teraz czas na liczenie... pomyłek. Sąd Najwyższy przyjmuje wyborcze protesty
2025-06-09, 18:36Rośnie liczba protestów wyborczych składanych do Sądu Najwyższego. W poniedziałek do około godz. 13:00 było ich 39. Chodzi m.in. o błędy w protokołach komisji wyborczych. Pomyłki zdarzyły się także w Kujawsko- Pomorskiem, ale… Czytaj dalej »
Pomyłki przy liczeniu głosów w wyborach? Zastanawiające wyniki – nawet w regionie
2025-06-06, 20:09Nieprawidłowości w liczeniu głosów podczas drugiej tury wyborów prezydenckich możliwe są również w naszym regionie. W pierwszej turze wysokie zwycięstwo, a w drugiej wysoka porażka. Mowa o wyniku Rafała Trzaskowskiego w Obwodowej… Czytaj dalej »
Żywot wyborczych banerów wkrótce się kończy. Do końca miesiąca muszą „wyjść z twarzą"
2025-06-05, 07:55„Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz' czas zabrać się za sprzątanie banerów wyborczych. Kto powinien je usunąć i jak szybko zmieni się nasz krajobraz? Kwestie usuwania plakatów i haseł wyborczych reguluje Kodeks… Czytaj dalej »
4 czerwca 1989 upadł w Polsce komunizm. Jaki jest nasz kraj 36 lat później? [Rozmowa Dnia]
2025-06-04, 09:01- Niesamowity skok gospodarczy to jest największy sukces Polski w ostatnich 36 latach po upadku komunizmu - mówił w „Rozmowie Dnia” profesor Wojciech Peszyński z Katedry Filozofii i Teorii Polityki UMK w Toruniu. Czytaj dalej »
Bydgoszcz przegrała z Toruniem zakład o frekwencję. Prezydent Rafał Bruski wsiada na rower
2025-06-03, 14:46Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski pojedzie 20 czerwca rowerem do Torunia. To pokłosie przegranego zakładu frekwencyjnego między włodarzami dwóch stolic naszego regionu. Czytaj dalej »
Wybory prezydenckie: Karol Nawrocki ma objąć urząd 6 sierpnia
2025-06-03, 09:45Po tym, jak 2 czerwca PKW podała do wiadomości wyniki wyborów prezydenckich, do 16 czerwca będzie można składać protesty wyborcze, a 2 lipca będzie ostatnim dniem, w którym Sąd Najwyższy będzie mógł orzec o ważności wyborów… Czytaj dalej »
Jarosław Kaczyński, prezes PiS: Proponujemy utworzenie rządu technicznego
2025-06-02, 20:39- Potrzebujemy dzisiaj rządu technicznego; szef tego rządu musi być wyłoniony w rozmowach z wszystkimi, którzy byliby gotowi tego rodzaju projekt poprzeć - powiedział w poniedziałek wieczorem lider PiS Jarosław Kaczyński. Czytaj dalej »
Premier: Będziemy współpracować z nowym prezydentem wszędzie tam, gdzie to konieczne i możliwe [wideo]
2025-06-02, 20:12- W zgodzie z konstytucją i własnym sumieniem będziemy współpracować z nowym prezydentem wszędzie tam, gdzie to konieczne i możliwe - powiedział w poniedziałkowym wystąpieniu w TVP premier Donald Tusk. Dodał, że „plan awaryjny'… Czytaj dalej »