Wanda Nowicka na rondzie Jagiellonów. W tym miejscu niepełnosprawni zawracają...
O wprowadzenie kolejnych rozwiązań ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym apelowała w Bydgoszczy Wanda Nowicka, „jedynka" na regionalne liście Wiosny w eurowyborach.
Liderka Wiosny temat ten poruszyła stojąc przy zejściu pod rondo Jagiellonów. Podkreślała na przykładzie tej lokalizacji, że osoby niepełnosprawne ruchowo są pozbawione dostępu do komunikacji miejskiej.
- Tutaj nie ma żadnych specjalnych podjazdów, przy pomocy których osoba niepełnosprawna mogłaby samodzielnie zjechać pod rondo, czy wjechać na górę - zauważa kandydatka do europarlamentu. Miejsce to stało się pretekstem do szerszego spojrzenia na problemy tej grupy społecznej.
- Ograniczone możliwości szukania pracy, problemy ludzi niewidomych i niedowidzących w bankach, ograniczony dostęp do literatury na studiach, brak aplikacji, które pomogłyby bezpiecznie poruszać się po mieście osobom z dysfunkcjami wzroku - to tylko część codziennych bolączek niepełnosprawnych.
- Postuluję wprowadzenie kolejnych rozwiązań pomocnych osobom niepełnosprawnym - mówi Wanda Nowicka. - Po pierwsze asystenci osób niepełnosprawnych, po drugie stworzenie aplikacji do komunikacji przestrzennej dla osób z dysfunkcjami wzroku, trzeci postulat: powołanie niezależnego rzecznika osób niepełnosprawnych. I ostatnia kwestia: banki nie tylko powinny zacząć uznawać faksymile podpisu osób niedowidzących, ale także stworzyć jedno stanowisko w każdym oddziale banku dla osoby niedowidzącej ze specjalistycznym sprzętem. To jest do zrobienia, bo to jest robione za granicą.
A jeśli chodzi o Bydgoskie rondo Jagiellonów, Wanda Nowicka postuluje w tym miejscu montaż wind.
Zobacz także
Ponownie przeliczono głosy w komisji pod Lubieniem Kujawskim. Chodzi o wybory prezydenckie 2025
2026-03-05, 15:21Prokuratura Okręgowa we Włocławku zakończyła ponowne liczenie głosów oddanych w zeszłorocznych wyborach prezydenckich w komisji w Kamiennej pod Lubieniem Kujawskim. Nie wykryto nieprawidłowości. To jednak nie koniec czynności -… Czytaj dalej »
Lokalna polityczna sensacja we Włocławku. Jest kontrkandydat dla dotychczasowego lidera
2026-03-02, 06:50Wieloletni lider Koalicji Obywatelskiej we Włocławku, były poseł, były prezydent miasta, obecnie członek zarządu województwa, Marek Wojtkowski, ma realnego kontrkandydata w lokalnych wyborach partyjnych. Czytaj dalej »
Kolejne komisje wyborcze, pracujące podczas wyborów prezydenckich, pod lupą prokuratury [aktualizacja]
2026-02-11, 18:20Chodzi o przynajmniej trzy komisje z powiatu włocławskiego, w których mogło dojść do przekłamania wyników. Czytaj dalej »
Wybory w Koalicji Obywatelskiej w Toruniu. Wiemy, kto stania na czele lokalnych struktur
2026-01-28, 07:53Toruńska KO we wtorek (27.01.) wybierała swoje władze na najbliższe cztery lata. Przewodniczącym ponownie został Jacek Gajewski. Czytaj dalej »
Uczą się kroków, wybierają sukienki. Trwają przygotowania do wyborów Miss 80 plus [zdjęcia]
2026-01-11, 18:20Kandydatki nie marnują ani chwili, bo do finału coraz mniej czasu. W ten weekend panie uczyły się układów choreograficznych oraz wybierały sukienki na czerwony dywan. Czytaj dalej »
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz i Paulina Hennig-Kloska w drugiej turze wyborów szefa Polski 2050
2026-01-10, 22:03W sobotnim głosowaniu Katarzynę Pełczyńską-Nałęcz poparło 277 członków partii, a Paulinę Hennig-Kloskę - 131. Druga tura odbędzie się w poniedziałek. Czytaj dalej »
Polska 2050 rozpoczęła wybory nowego przewodniczącego. Głosuje ponad 800 działaczy
2026-01-10, 10:33O przywództwo w partii po Szymonie Hołowni ubiega się pięcioro jej członków. W internetowym głosowaniu weźmie udział ponad 800 działaczy z całego kraju. Czytaj dalej »
W styczniu ruszą wybory nowych władz KO. Na razie chęć kandydowania na szefa partii zgłosił tylko jeden kandydat
2025-12-02, 12:46W pierwszej kolejności członkowie KO wybiorą przewodniczącego. Druga część wyborów, m.in. na władze powiatów i regionów ma być przeprowadzona w marcu. Czytaj dalej »
Wybory w Wieńcu. Koniec śledztwa w sprawie mylnego przypisania głosów kandydatom na prezydenta RP
2025-11-27, 11:10Po II turze wyborów prezydenckich komisja wyborcza nr 4 w podwłocławskim Wieńcu przypisała głosy oddane na Rafała Trzaskowskiego - Karolowi Nawrockiemu, zaś głosy, oddane na Nawrockiego - Trzaskowskiemu. Czytaj dalej »
Piotr Hemmerling ponownie wybrany na przewodniczącego wojewódzkich struktur Nowej Lewicy
2025-11-15, 18:58Wewnętrze wybory odbyły się w ramach trwającego w Bydgoszczy kongresu tego ugrupowania. - Zakładamy rękawice i będziemy się bili z PiS-em i Konfederacją o każdy głos - zapowiada wicepremier Krzysztof Gawkowski. Czytaj dalej »